سرخط خبرها:   

آرشیو  اخبار

RSS اخبار

صفحه اصلی خبر   خبر خبرهاي خاص تعطیلات آلودگی هوا تعطیل!
تعطیلات آلودگی هوا تعطیل! مشاهده در قالب پی دی اف چاپ معرفی به دوستان
سه شنبه ، 30 فروردين 1390 ، 09:54
معاون عمرانی استاندار تهران با اشاره به ادامه پدیده گرد و غبار و آلودگی هوا در شهر تهران، گفت: قطعا این شرایط ادامه دارد، اما درسال 90 تعطیلی بدلیل آلودگی هوا نخواهیم داشت.
معاون عمرانی استانداری تهران گفت: در سال 90 تعطیلی بدلیل آلودگی هوا نخواهیم داشت.

به گزارش شبکه ایران، معاون عمرانی استاندار تهران با اشاره به ادامه پدیده گرد و غبار و آلودگی هوا در شهر تهران، گفت: قطعا این شرایط ادامه دارد، اما درسال 90 تعطیلی بدلیل آلودگی هوا نخواهیم داشت.

محمودی همچنین به برگزاری 14 جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران در سال گذشته اشاره کرد و گفت: در سال گذشته 33 روز ممتد شاهد آلودگی هوای تهران بوده‌ایم و به دلیل همین شرایط تعدادی از روزها تعطیل و حتی یک بازی فوتبال نیز با حاشیه‌های زیادی متوقف شد.

در همین حال مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از افزایش آلودگی هوا نسبت به سال گذشته در همین موقع می گوید. به گفته وی روزهای «ناسالم» و «بسیار ناسالم» پایتخت 350 درصد افزایش یافته است.

یوسف رشیدی با اشاره به اطلاعات ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای تهران گفت: بر این اساس از ابتدای سال جاری تا کنون هیچ روز «پاک» در پایتخت نداشتیم. از سوی دیگر تهران در این مدت 20 روز را در شرایط «سالم»، 6 روز را در شرایط «ناسالم» و یک روز را در شرایط «بسیار ناسالم» سپری کرده است که این رقم در مدت مشابه سال گذشته تهران 5 روز «پاک»، 20 روز «سالم» و 2 روز «ناسالم» بوده است.

وی با اشاره به رشد 3.5 برابری تعداد روزهای «ناسالم» و «بسیار ناسالم» در سال جاری در تهران به ایسنا گفت: آمارها نشان می‌دهد بیشترین علت آلودگی هوای تهران به ترتیب آلاینده ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون و دی‌اکسید نیتروژن بوده است این در حالیست بیشترن علت آلودگی هوای تهران در سال گذشته ذرات معلق کمتر از 10 میکرون و اوزون بوده است.
منبع:tabnak.ir

کلمات کلیدی
 

جدیدترین مطالب سایت