جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

8 و 9 دی نماد ایستادگی ملت ایران - نمایش محتوای خبر

 

 

8 و 9 دی نماد ایستادگی ملت ایران

شناسه : 332693367

8 و 9 دی نماد ایستادگی ملت ایران

مردم با بصیرت ایران اسلامی هیچگاه با فتنه وفتنه گر کنار نخواهد آمد.
امام جمعه موقت رشت در خطبه های نماز جمعه امروز در مصلای امام خمینی ، با اشاره به 8 و 9 دی ، سالروز نماد بزرگ ایستادگی گیلانیان و ایرانیان برابر توطئه و فتنه ، گفت: مردم دست بردارنخواهند بود و تا فتنه گران عذرخواهی رسمی نکرده و درهمراهی با نظام و ولایت مواضع خود را شفاف بیان نکنند این مردم آنها را نخواهند بخشید.
 
حجت الاسلام والمسلمین صدیق عربانی ، با بیان اینکه دشمنان و رسانه های معاند ، همزمان با فتنه 88 / سقوط نظام و انقلاب اسلامی ایران را نوید میدادند ، افزود : با زعامت رهبر معظم انقلاب ، امروز ، از کلام هر مقامی در هر رتبه ای اگر بویی از فتنه و فتنه گری برآید مردم با قدرت و تا پای جان آن را محکوم خواهندکرد.
خطیب جمعه رشت ، در ادامه با اشاره به اهمیت و ضرورت رعایت حق و حقوق قشرهای مختلف جامعه در آیین اسلام ، گفت : ظلم و تعدی به حق دیگران چه در سطوح اندک و چه کلان ، نکوهش شده است.
وی تاکید احکام اسلامی به ویژه بر رعایت حقوق مردم و شهروندان را یادآور شده و خاطرنشان کرد : دریافت حقوق های نجومی ازسوی برخی مدیران ، بی احترامی به مردم ، ایثارگران و خانواده های آنان محسوب شده و باید با مسببان آن به شدت برخورد شود.
حجت الاسلام والمسلمین صدیق عربانی ، در بخشی دیگر از خطبه های نماز جمعه امروز ، به آزادسازی شهر حلب سوریه از دست تروریستهای جنایتکار اشاره و عنوان کرد : دفاع جانانه ارتش و نیروهای مردمی سوریه با حمایت و پشتیبانی مدافعان و همراهان ایرانی حریم اهل بیت علیهم السلام تروریستهای جنایتکار و حامیان قلدر آنها را سرجای خود نشاند.
امام جمعه موقت رشت ، گفت : امریکا ، اسراییل و هم پالکی هایشان بدانند با هر اقدام نابجا و نادرستی ، ملت ایران همچون صاعقه بر سر آنها و ایادیشان فرود خواهدآمد.