سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۸ مرداد ۱۴۰۰

8 دی روز علم داری و بیرق داری مردم گیلان در برابر فتنه 88 بود - نمایش محتوای خبر

 

 

8 دی روز علم داری و بیرق داری مردم گیلان در برابر فتنه 88 بود

شناسه : 64229691

جانشین فرماندهی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حماسه مردم گیلان در 8 دی را علم داری و بیرق داری یک نهضت، انقلاب و دفاع مقدس که حاصل تقاطع ایمان مردم این دیار بود عنوان کرد و گفت: مردم این سرزمین با ارادت و دلدادگی و شوق روز افزون برای دفاع از دستاوردهای خود آماده هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه گیلان، سردار سلامی امروز در اجتماع طلایه داران بصیرت که در میدان شهدای ذهاب رشت برگزار شد، با اشاره به حماسه بزرگ 8 و 9 دی اظهار کرد: 9 دی سرچشمه شکوه ملت مسلمان در مقابله با دشمنان انقلاب اسلامی است.

وی مقام معظم رهبری را هدایتگر و سفینه نجات در عصر فتنه های پیچیده بیان کرد و گفت: با تدبیر و افق اندیشه های نورانی هدایت گر امت اسلامی و حضور در صحنه مردم شعله های آتش فتنه ویرانگر خاموش شد.

جانشین فرماندهی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به حضور یک روز جلوتر مردم گیلان در مقابله با فتنه گران افزود: مردم گیلان با تشخیص بموقع و حساسیت دینی و آرمانی در دفاع از دستاوردهای انقلاب و دفاع از حریم ولایت یک روز جلوتر از سایر استانها به میدان آمدند و حماسه آفریدند.

سردار سلامی حماسه مردم گیلان در 8 دی را علم داری و بیرق داری یک نهضت، انقلاب و دفاع مقدس که حاصل تقاطع ایمان مردم این دیار بود عنوان کرد و ادامه داد: مردم این سرزمین با ارادت و دلدادگی و شوق روز افزون برای دفاع از دستاوردهای خود آماده هستند.

وی هوشیاری و بصیرت مردم گیلان را برگرفته از ذهنیتشان نسبت به وقایع تاریخ صدر اسلامی برشمرد و گفت: مردم این استان واقعه تلخ تنها ماندن امام علی (ع) در مسجد کوفه را همواره در ذهن های خود دارند و همواره با این آرزو زندگی می کردند که ای کاش آن روز در آن مکان حضور داشتند و از ولایت خود دفاع می کردند.

جانشین فرماندهی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه ملت ایران و مردم گیلان با داشتن این خاطرات تلخ، در یک آزمون مشابه قرار گرفتند و سربلند شدند گفت: ملت ایران با درس گیری از حکمت ها، اندیشه ها و شخصیت امام (ره) و پیشوای مسلمین از نائب شان دفاع کردند و به دشمنان نشان دادند که تا پای جان از حریم ولایت پشتیبانی خواهند کرد.

سردار سلامی ولایت را از ارکان انقلاب اسلامی ایران دانست و اضافه کرد: ولایت اصلی ترین عامل در دادن اعتماد به نفس، صبر و شکیبایی به مردم و عنصر اصلی عزت و ایستادگی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

وی با بیان اینکه فتنه 88 کانون تلاقی و برخورد 2 جریان ویرانگر غرب، علیه کشور ما بود افزود: یک سوی این جریان، استکبار جهانی و سوی دیگر آن سردمداران فتنه بزرگ بودند.

جانشین فرماندهی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه استکبار جهانی با همکاری دشمنان خارجی و رژیم صهیونیستی و متحدان منطقه ای مدت های طولانی تمام سناریوی خود را برای شکست نظام به کار بسته بودند گفت: استکبار جهانی و متحدانش در انتظار فرصتی بودند تا بتوانند دوباره توطئه ای را علیه کشور ما رقم بزند که در این میان سردمداران فتنه نیز فرصت را برای دشمنان خارجی فراهم کردند تا فضای آرام کشور را با دزدیدن آرا به خشنونت تبدیل کنند.

سردار سلامی از بین بردن اعتماد مردم نسبت به نظام را اصلی ترین هدف فتنه گران خارجی و داخلی قلمداد کرد و افزود: دشمنان به دنبال آن بودند تا به سیمای مردم سالاری لکه های ننگینی وارد کنند.

وی با بیان اینکه تضعیف جایگاه ولایت فقیه از دیگر اهداف فتنه گران بود گفت: ملت ایران با حضور در صحنه نشان دادند که آن چه در 8 سال دفاع مقدس در عملیات های طریق القدس، بدر، خیبر، والفجرها و کربلاها آموختند پایدارند و برای دفاع از تمامیت ارضی و استقلال کشور همچنان مقاومند.

جانشین فرماندهی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه امروز آن کسانی که رهبران فتنه خطرناک بودند در وجدان ملت محاکمه شدند یادآور شد: آنهایی که از این نظام آبرو گرفته بودند همانند برخی از چهره های منافقین صدر اسلام ناگهان به عنوان خطرناک ترین عناصر برای نظام تبدیل شدند.

سردار سلامی با بیان اینکه رهبران فتنه ضربه های بزرگی را بر پیکره اسلام زدند اذعان کرد: این افراد در تلاش بودند تا به چهره نظام سیلی بزنند و فضای کشور را آشوب زده کنند اما دیدند که آنچه برای مردم ما مهم است پایداری از مجاهدت ها و دستاوردهای جوانان دیروز و انقلاب است.

وی رهبران فتنه را خائنان به ملت خواند و گفت: آیا می توان به کسانی که برای قدرت یابی سیاسی خویش، مجاهدت های 3 دهه گذشته ملت ایران را به آتش کشیدند، امتیاز داد؟

سردار سلامی در پایان با اشاره به موفقیت حاصل شده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در منطقه و جهان گفت: امروز ایران اسلامی از همیشه قدرتمندتر است و در میان مجامع بین المللی با قدرت بزرگ مقابله می کند.