جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

4 شهرستان گیلان بیشترین مشارکت را در انتخابات داشتند - show-content

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

4 شهرستان گیلان بیشترین مشارکت را در انتخابات داشتند

4 شهرستان گیلان بیشترین مشارکت را در انتخابات داشتند


استاندار گیلان:
4 شهرستان گیلان بیشترین مشارکت را در انتخابات داشتند

استاندار گیلان شهرستان‌های ماسال، تالش، املش و رضوانشهر را دارای بیشترین مشارکت مردم در انتخابات اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، کیهان هاشم‌نیا لحظاتی قبل در جمع خبرنگاران با بیان اینکه حماسه سیاسی واقع شده است، اظهار کرد: مشارکت بالای مردم در انتخابات بر خلاف انتظار دشمن اتفاق افتاده است.

وی به توزیع 2 میلیون و 200 هزار تعرفه رأی در گیلان اشاره کرد و افزود: تعداد قابل توجهی از تعرفه‌ها مصرف شده است.

هاشم‌نیا با اشاره به اینکه میزان مشارکت مردم در انتخابات تا ظهر فردا اعلام می‌شود، تصریح کرد: مردم ایران به‌ویژه گیلان زمان‌شناس، بصیر و مسئولیت‌پذیر هستند و در مقاطع حساس حضور بی‌دریغ خود را نصیب کشور می‌کنند.

استاندار گیلان یادآور شد: مردم ایران همیشه فراتر از انتظار ظاهر شدند و از این بابت خوشحال هستم.

وی به سازماندهی نیروهای برای برگزاری انتخابات از ماه‌های گذشته اشاره کرد و گفت: 35 هزار نفر به صورت مستقیم در برگزاری انتخابات نقش داشتند و 15 هزار نفر آنها را پشتیبانی کردند.

هاشم‌نیا با بیان اینکه شمارش آرا پس از خاتمه رأی‌گیری در شعبه‌های اخذ رأی آغاز شده است، خاطرنشان کرد: شمارش آرا در روستاها از ساعت 22 آغاز شده است.

استاندار گیلان به بعضی از تخلف‌های صورت گرفته اشاره کرد و افزود: همیشه در شوراها تخلف‌هایی داشتیم و اگر این تخلف‌ها در شمارش آرا موثر باشد، آرای آن شعبه باطل شده و با متخلفان برخورد می‌شود.

وی با بیان اینکه در دوره گذشته ریاست جمهوری 94 درصد مشارکت مردم را در گیلان داشتیم، اظهار کرد: بیشترین مشارکت مردم در این دوره در شهرستان‌های ماسال، تالش، املش و رضوانشهر است.

هاشم‌نیا اعلام نتایج انتخابات آرای ریاست جمهوری را از طریق وزارت کشور اعلام کرد و گفت: آرا به صورت قطره‌ای اعلام نمی‌شود.