جهش تولید | جمعه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

32 درصدحمل و نقل بار بنادر شمال کشور توسط کشتیرانی دریای خزر صورت گرفت - نمایش محتوای خبر

 

 

32 درصدحمل و نقل بار بنادر شمال کشور توسط کشتیرانی دریای خزر صورت گرفت

شناسه : 110890571

32 درصد حمل و نقل بار بنادر شمال کشور توسط کشتیرانی دریای خزر صورت گرفت

انزلی - ایرنا - مدیرعامل کشتیرانی دریای خزر گفت: 32 درصد از حمل و نقل بار در بنادر شمال کشور توسط شناورهای این شرکت انجام می شود.

علی اکبر غنجی روز یکشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا با اشاره به بهره مندی این شرکت از 24 کشتی یادآور شد: پارسال دو میلیون و 150 هزار تن حمل و نقل توسط این شرکت در خزر انجام گرفت.

وی خاطرنشان کرد: از شش میلیون تن تخلیه و بارگیری در بنادر شمال کشور 32 درصد توسط این شرکت انجام می شود.
غنجی در ادامه از تاسیس مرکز آموزش دریانوردی با مشارکت موسسه آموزشی کشتیرانی جمهوری اسلامی در آینده نزدیک در شهر انزلی خبر داد.
وی افزود: این موسسه با هدف تامین نیروی مورد نیاز ناوگان ملی و در آتیه صدور نیروی انسانی اموزش دیده به بازارهای کار ، در آینده نزدیک آغاز به فعالیت می کند.
وی خاطرنشان کرد: در زمان حاضر70 درصد نیروهای شرکت کشتیرانی دریای خزر از داخل کشور تامین می شوند که با تاسیس این موسسه و آموزش نیروها در آینده نزدیک کارکنان کشتی های این شرکت به طور کامل ایرانی خواهد بود.
کشتیرانی دریای خزر از سال 1371 آغاز به فعالیت کرد و هم اکنون با 24 فروند کشتی محموله های تجار و صاحبان صنایع را بین بنادر شمال کشور و بنادر خارجی حوزه دریای خزر حمل می کند.
این شرکت با هدف توسعه و گسترش ناوگان ملی - تجاری کشور در دریای خزر و برقراری خطوط کشتیرانی ایرانی به تمامی بنادر در حاشیه دریای خزر، توسعه و بهینه سازی حمل و نقل دریایی و تثبیت حضور ناوگان ملی جمهوری اسلامی ایران در منطقه با توجه به افزایش حجم مبادلات تجاری ، بازرگانی ، اقتصادی در حوزه دریای خزر در حال فعالیت است.
کشتیرانی دریای خزر بعنوان تنها ناوگان ملی کشور در حوزه دریای خزر، در زمینه حمل و نقل بار در چهار حوزه دریای خزر، کانال ولگا، دریای سیاه و تمامی مبادی حمل به مقاصد حوزه مذکور از طریق حمل سراسری، ترانزیت و حمل مرکب فعالیت دارد.
اداره کل بنادر و کشتیرانی استان گیلان در شهرستان ساحلی انزلی مستقر است.
شهرستان بندرانزلی با 275 کیلومتر مربع وسعت و حدود 132 هزار نفر جمعیت در کرانه جنوبی دریای خزر و غرب گیلان واقع است.