اقتصاد مقاومتی؛ تولید - اشتغال | دوشنبه، ۲۹ آبان ۱۳۹۶

یک هزار و 480 دانش آموز و فرهنگی گیلانی در طرح ملی نور شرکت کردند - نمایش محتوای خبر

 

 

یک هزار و 480 دانش آموز و فرهنگی گیلانی در طرح ملی نور شرکت کردند

شناسه : 145882497

یک هزار و 480 دانش آموز و فرهنگی گیلانی در طرح ملی نور شرکت کردند

رشت - ایرنا - رییس اداره قرآن و عترت و نماز اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان گفت : یک هزار و 480 دانش آموز و فرهنگی در گیلان در طرح ملی نور یا نهضت ملی حفظ قرآن کریم شرکت کردند.

عباس صفایی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ، افزود : از این تعداد یک هزار و 309 نفر دانش آموز و بقیه نیز فرهنگی هستند که در سال تحصیلی 94 - 93 زیر پوشش طرح نهضت ملی حفظ قرآن کریم قرار گرفتند.
وی اظهار داشت : ثبت نام در طرح نهضت ملی حفظ قرآن کریم چند سالی است که در سال تحصیلی برای دانش آموزان و فرهنگیان اجرا می شود و علاقمندان می توانند در این طرح ثبت نام و در آزمون مربوطه برای دریافت گواهینامه اقدام کنند.
وی در رابطه با آزمون ثبت نام کنندگان در این طرح بیان داشت : آزمون تا پنج جزء در مدرسه انجام می گیرد ، از هفت تا 15 جزء در منطقه آموزش و پرورش ، از 20 تا 25 جزء نیز در سطح استان برگزار می شود.
رییس اداره قرآن و عترت و نماز اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان خاطر نشان کرد : دانش آموزان و فرهنگیانی که از 100 درصد نمره ، 70 درصد را دریافت کنند گواهینامه مربوطه را دریافت می کنند.
وی تصریح کرد : طرح نهضت ملی حفظ قرآن کریم ویژه دانش آموزان و فرهنگیان از سوی وزارت آموزش و پرورش در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر 10 تا 15 میلیون حافظ قرآن کریم به اجرا درآمده است.
صفایی بیان داشت : ثبت نام در طرح نهضت ملی حفظ قرآن کریم در سال جدید نیز ادامه دارد و دانش آموزان و فرهنگیان علاقمند می توانند در این طرح ثبت نام کنند.
استان گیلان دارای بیش از 376 هزار دانش آموز است که در افزون بر پنج هزار و 700 واحد آموزشی مشغول به تحصیل هستند.