سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۱ خرداد ۱۴۰۰

یکی شبیه خودم برای ازدواج - show-content

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

یکی شبیه خودم برای ازدواج

یکی شبیه خودم برای ازدواج


اگر می بینید که در هر شماره اول با خودتان شروع می کنم دلیل دارد. خودتان کلاه تان را قاضی کنید و بگویید آیا در ازدواج چیزی مهم تر از خودتان و شناختی که نسبت به خودتان دارید هست یا نه؟! انصافا هست؟!

منظورم این است درنهایت این شما هستید که با شناختی که از خود و شرایط تان دارید تصمیم می گیرید و عهده دار زندگی مشترک می شوید. پس حواس تان به خودتان باشد.
حالا بگویید ببینم شما چطور آدمی هستید؟! آیا آدمی هستید که باید همیشه یک گوش شنوا برای حرف های دل تان داشته باشید، وقتی از چیزی خوش تان بیاید یا اتفاقی شما را خوشحال یا ناراحت کند، احساس تان را بروز می دهید و چیزی در دل تان نگه نمی دارید و کلا آدمی قابل پیش بینی هستید و آدم ها با شما به راحتی ارتباط برقرار می کنند؟! اگر این خصوصیات را دارید باید بدانید که آدم برون گرایی هستید. اما برعکس اگر همیشه حرف های دل تان را برای خودتان نگه می دارید و خیلی احساس تان را بروز نمی دهید و آدم باید جان بکند تا بتواند حرفی از زیر زبان تان بکشد و بفهمد که شما چه حالی دارید و گاهی به طرز اعجاب انگیزی بر اثر اتفاقی منفجر می شوید و همه را متعجب می کنید، باید بدانید که آدم درون گرایی هستید.

کارشناسان می گویند بهتر است آدم های درون گرا با آدم های درون گرا ازدواج کنند و آدم های برون گرا با آدم های برون گرا! پس وقتی که دارید همسر آینده تان را انتخاب می کنید لطفا به این چیزها دقت کنید تا به خاطر این ویژگی های شخصیتی دچار سوء تفاهم در زندگی مشترک نشوید. البته ناگفته نماند، با این که این ۲ ویژگی شخصیتی در آدم ها وجود دارد ولی می تواند قابل کنترل باشد و می توانید با کنترل رفتار و گفتارتان و حرف زدن در زمان و مکان و فضای روحی و روانی مناسب دچار این سوء تفاهم ها نشوید!
موضوع دیگری که باید به آن توجه داشت این است که شما چقدر آدم رفیق بازی هستید؟!

چقدر حرف دوستان تان برای تان اهمیت و ارزش دارد؟! مطمئنا آدم برای دوستانش ارزش و اهمیت قائل است، اما این که این احترام تا چه حد باشد مهم است. مثلا آیا حاضرید به خاطر دوست تان پا روی ارزش ها و باورهایتان بگذارید؟ یا به خاطر این که از ناراضی نگه داشتن دوستان تان و ناراحت کردن شان هراس دارید، حاضرید نیازهای آن ها را بر نیازهای خودتان ترجیح دهید؟ در این صورت کمی به خودتان شک کنید چون امکان دارد در زندگی مشترک هم نیازهای دوستان تان را بر نیازهای خودتان و همسرتان ترجیح دهید، وقتی بین دوراهی کمک به دوستان یا شریک زندگی تان قرار بگیرید، احتمال این که دوستان تان را انتخاب کنید زیاد است! پس حساب تان را با خودتان صاف کنید که واقعا چه چیزی برای تان ارجح تر است؟! شرایط خیلی خاص را می توانید استثنا قرار دهید، اما باید موضع گیری تان نسبت به این موارد مشخص باشد!

نویسنده: حمیده زمانی

روزنامه خراسان