سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

یه باغچه گل - نمایش محتوای سیما

 

 

یه باغچه گل

Loading the player...

یکی از مسایلی که از دیرباز، توجه اندیشمندان حوزه های گوناگون علوم انسانی را به خود جلب کرده و موجب قلم فرسایی این اندیشمندان شده، رابطه تلویزیون با کودک و نوجوان است.

همه والدین دوست دارند فرزندانشان خوشحال، خوش رفتار و قابل احترام از سوی دیگران باشند. فرزندانی که بتوانند به راحتی با دیگران تعامل ایجاد کنند. هیچ کس دوست ندارد به داشتن فرزندی بی تربیت متهم شود. روش های موثر آموزش، مسائل تربیتی و کمک گرفتن از مشاور می تواند به بهترین وجه ممکن به والدین در این راستا کمک کند. اگر بخواهیم تعریف واضحی از تربیت ارائه کنیم باید بگوییم که تربیت، آموزش رفتارهای خوب و نشان دادن رفتارهای بد برای جلوگیری از انجام آن به کودک است. به عبارت دیگر، « تربیت » به کودک پیروی از مجموعه قواعدی را می آموزد و شامل روش های تنبیهی و تشویقی است. اما همین چند جمله در عمل چنان بر والدین دشوار است که گاه فاصله آن ها تا تربیت صحیح فرسنگ ها دور است. اولین مرحله این است که والدین باید ویژگی های کودک خود را شناسایی کنند.

 

تلویزیون علاوه بر پر کردن اوقات فراغت و سرگرمی می تواند بر رفتار و رشد فکری و شخصیتی کودکان نیز تاثیر داشته باشد و تجربه های گوناگون و مهمی برای کودکان و رشد آنان فراهم کند، از این رو سیمای مرکز گیلان برای ایجاد فضای شاد و مفرح و تقویت موضوعات دینی، اخلاقی و اجتماعی درکودکان اقدام به تولید و پخش برنامه ی «یه باغچه گل» ویژه کودک و نوجوانن  نموده است.

برنامه یه باغچه گل روزهای دوشنبه ، چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه ساعت 16 به مدت 60 دقیقه از شبکه باران پخش می شود. تکرار این برنامه روز بعد ساعت 10 صبح می باشد.

یه باغچه گل از قسمت های مختلفی شامل : تیتراژ، پلاتو ی مجری، اجرای نمایش عروسکی و پلاتوی نمایش با حضور خردسالان، انعکاس نقاشی های ارسالی کودکان و کارتون تشکیل شده است . یکی دیگر از قسمت های این برنامه تهیه گزارش ازز کودکان و نوجوانان در شهرها و روستاها و مدارس مختلف استان و پخش آن در این برنامه می باشد.

سال تولید:

عوامل این برنامه:

تهیه کننده : سیدعلی اشرفی

نویسندگان: مریم یوسفی، محسن مهدویان

کارگردان: حمید شیراوژن

دستیار تهیه : هادی زنده دل ، محمد ابراهیم پور

صدا پیشه گان عروسک : حسین سیری، ابراهیم عاطفی ، ابوذر مزاری جلالی ، نسرین قلی پور و نسرین بابایی

مجریان: زهرا خیرخواه - مریم جباری

تدوینگر : رضا عزیزی

آهنگساز و نوازنده: رضا شاکی

طراح و ساخت عروسک : علی کاظمی

تصویربرداران : ابراهیم عباسی مقدم ، محمد تقی محمد علیزاده

عروسک گردانان : لیلا شاعری، نسرین قلی پور ، سپیده آزرم ، مریم فرضی

طراح صحنه و دکور : حسین وهابی ، مونس تقی زاده

گزارشگر : افسون غمگسار