جهش تولید | دوشنبه، ۱۶ تیر ۱۳۹۹

گیلان پیشرو در تولید ماشینی برنج کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

گیلان پیشرو در تولید ماشینی برنج کشور

شناسه : 62937926

امروزه با توجه به افزایش جمعیت و محدودیت منابع آب و خاک، گذار از کشاورزی سنتی به صنعتی ضرورتی اجتناب ناپذیر است. فرآیندی که با توسعه ی مکانیزاسیون کشاورزی محقق می شود. تولید مکانیزه برنج در گیلان که دومین تولید کننده ی برنج کشور است از سال 74 با باز شدن پای ماشین های کشاورزی به شالیزارها آغاز شده است.

براساس اعلام وزارت جهاد کشاورزی،گیلان،مقام نخست تولید مکانیزه ی برنج در کشور را به خود اختصاص داده و جزواستانهای پیشرو در اجرای طرح مکانیزاسیون برنج است.

آمارهای سازمان جهاد کشاورزی گیلان نیز از تولید ماشینی برنج در43 درصد از شالیزارهای این استان حکایت دارد.

بر اساس اعلام این سازمان، تولید ماشینی برنج در گیلان تا پایان برنامه ی پنجم توسعه باید به 60 درصد برسد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان در گفتگو با خبرنگارواحد مرکزی خبربا اشاره به این که کشاورزان گیلانی امسال توانستند 103 هزار هکتار از شالیزارهای خود را ماشینی برداشت کنند که  53 درصد بیشتر از پارسال است گفت: کاشت برنج هم امسال در 35 هزارهکتار از شالیزارهای استان به صورت ماشینی انجام شد که نسبت به سال گذشته حدود 17 درصد افزایش داشته است.

شرایط مساعد آب و هوایی، افزایش ماشین آلات کشاورزی و رغبت کشاورزان دلایل ارتقای تولید ماشینی برنج در گیلان است.

بررسی ها نشان می دهد کاهش هزینه های تولید وصرفه جویی در زمان، افزايش بهره‌وري و کاهش سختی کار و پیشگیری از برخی بیماری ها 3مزیت اصلی تولید مکانیزه برنج است.

فاطمه رهبر شالیکار فومنی درگفتگو با خبرنگار واحد مرکزی خبرگفت: پارسال برای نشای یک هکتار شالیزارم 7 کارگر2 روز کار کردند اما امسال همسرم به همراه یک کارگر و با استفاده از ماشین نشا دریک روز این کار را انجام داد.

وی با اشاره به اینکه ماشینی کردن فرآیند تولید برای ما کشاورزان به صرفه تر از شیوه سنتی است افزود: پارسال برای نشای یک هکتار شالیزار با احتساب دست مزد وهزینه غذای کارگران 420 هزار تومان هزینه کردم اما امسال با نشای ماشینی، این رقم به 200 هزار تومان کاهش یافت.

جعفر زاهدی شالیکاراهل رودسرنیزمی گوید:در سال های گذشته برای برداشت محصولم 16 کارگر کار می کردند اما امسال محصولم را ماشینی و در2 ساعت برداشت کردم.

وی که یک هکتار شالیزار دارد می گوید:اگر امسال نیز مثل سالهای گذشته به شیوه سنتی محصولم را برداشت می کردم، باید 1میلیون و 300 هزار تومان هزینه می کردم اما با برداشت ماشینی توانستم 600 هزارتومان در هزینه های تولید صرفه جویی کنم.

اما معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان در گفتگو با خبرنگار واحد مرکزی خبر با بیان اینکه تولید مکانیزه برنج سبب کاهش30 تا 50 درصدی هزینه های تولید  می شود گفت: تولید برنج به شیوه سنتی در هر هکتار 2 میلیون و 700 هزار تا 3 میلیون تومان هزینه دربردارد که این رقم در کشت و کار ماشینی در هر هکتار تا حدود 2 میلیون تومان کاهش می یابد.

ایرج بنیادی با بیان این که تولید ماشینی برنج علاوه برصرفه اقتصادی سبب صرفه جویی در وقت شده وبه نیروی کار کمتری نیز نیاز دارد می گوید: بطور مثال برای نشای سنتی برنج درهر هکتار 15 شالیکار که عموما کارگر روزمزد هستند 8 تا10 ساعت در روز کار می کنند این درحالیست که در نشای ماشینی برنج می توان با 2 کارگر، طی 10 ساعت، یک تا یک ونیم هکتارشالیزار را نشا کرد.

اين کارشناس مسائل کشاورزي در ادامه گفت:در کشت ماشینی،نشای برنج به صورت ردیفی و با فاصله 30 سانتی متری انجام می شود که این امر باعث تابش بهتر نورخورشید و هوادهی بین شالی ها شده و در نتیجه موجب کاهش بیماری های قارچی و کاهش مصرف سموم شده و تا حدودی از هزینه های خرید سم نیزمی  کاهد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به این که 150 هزار هکتار از238هزار هکتار شالیزار گیلان قابلیت تولید ماشینی برنج را دارند افزود: اگر تولید در این میزان شالیزار، صد در صد ماشینی انجام شود بیش از170 میلیارد تومان صرفه جویی می شود ضمن اینکه زمان عملیات کارگری نیزاز 465 نفر ساعت در شیوه های متداول به 69 نفرساعت در شیوه مکانیزه کاهش می یابد.

افزايش بهره‌وري یکی دیگر از فواید تولید ماشینی برنج در گیلان است.

مدیرصنایع کشاورزی و مکانیزاسیون سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به اینکه تولید مکانیزه برنج دست کم 55 درصد افزایش راندمان تولید را به دنبال دارد می گوید: ضایعات و دورجریز هم 6درصد معادل 240 کیلو گرم شلتوک در هرهکتار کاهش می یابد.

حیدر کامیاب افزود:چنانچه عمليات کاشت، داشت و برداشت در 150 هزارهکتار شاليزار گيلان بصورت ماشيني انجام  شود،از هدر رفت 36 هزار تن شلتوک معادل 18 هزار تن برنج سفید به ارزش 63 میلیارد تومان جلوگيري خواهد شد.

اما کاهش سختی کار و پیشگیری از برخی بیماری ها سومين فايده توليد ماشيني برنج است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی وخدمات بهداشتی- درمانی گیلان نیز با بیان اینکه بسیاری از شالیکاران به علت کار طولانی مدت در فصل بهار و تابستان دچار بیماریهای فصلی و بعضا مزمن می شوند گفت: از آنجایی که هنگام نشا به شیوه سنتی شالیکاران مجبورند در طول روز، تا زانو در گل فرو روند وهنگام درو نیز در زیر نور شدید آفتاب تابستان کار  کنند همواره از درد پا، کمر و دردهای عضلانی و بیماریهای پوستی رنج می برند.

دکترارسلان داداشی می گوید: در برخی موارد کارکردن درآب آلوده و گل سبب بروز بیماریهایی ازجمله تب شالیزار شده که این بیماری، گاهی سبب مرگ شالیکاران  نیز می شود.

وی می گوید:برای مثال پارسال 170 نفر به بیماری  تب شالیزار مبتلا شدند که 4 نفر بر اثر این بیماری جان باختند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی وخدمات بهداشتی- درمانی گیلان می گوید: به نظر می رسد تعداد مبتلایان به بیماری تب شالیزار امسال، به علت افزایش فرآیند تولید ماشینی برنج و کاهش حضور کارگران در مزارع نسبت به سالهای گذشته کمتر باشد.

کوتاه سخن اینکه:

اگر چه مکانیزه کردن تولید برنج فواید فراوانی دارد و در سالهای اخیر نیز کشاورزان گیلانی رغبت بسیاری به این کار نشان داده اند اما به اذعان کارشناسان جهاد کشاورزی به علت وجود موانعی از جمله خرده مالکیت، کمبود فن آوری های بومی تولید ماشین آلات کشاورزی مرتبط با برنج، کمبود اعتبارات و درنهایت روند کند اجرای طرح تجهیز و یکپارچه سازی شالیزارها،توسعه مکانیزاسیون کشاورزی در این استان آن گونه که باید، پیش نمی رود.

به نظر می رسد با همت بیشتر مسئولان برای شتاب گرفتن روند اجرای مکانیزه کردن تولید برنج  در سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی علاوه برکاهش هزینه ها، میزان تولید برنج نیز افزایش یابد.

 

سردبیر: کبرا اجدادی / دبیر و خبرنگار: مریم امدادی

 

اطلاعات و اخبار صدا و سیمای مرکز گیلان

هرگونه برداشت این مطلب با ذکر منبع بلامانع است.