سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

گیلان پیرترین استان کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

گیلان پیرترین استان کشور

شناسه : 292990894

گیلان پیرترین استان کشور

گیلان همچنان پیرترین استان کشور است
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مدیرکل بهزیستی گیلان به مناسبت 30 سپتامبر برابر با 9 مهر روز جهانی ناشنوایان و اول اکتبر 10 مهر روز جهانی سالمندان افزود : اجرای طرح غربالگری ناشنوایی از اقدام‌های بهزیستی گیلان است.
محمدرضا پارسی با بیان اینکه قبل از اینکه ناشنوایی منجر به اختلال شود نوزاد مورد آزمایش قرار می‌گیرد گفت : طرح غربالگری ناشنوایی100 درصد در گیلان اجرایی شده و نوزادان در بدو تولد مورد غربالگری قرار می‌گیرند.
وی با اشاره به اینکه کاشت حلزون، تهیه سمعک و باطری سمعک برای ناشنوایان از جمله خدمات بهزیستی برای افراد ناشنوای زیرپوشش است گفت: انجمن‌های غیردولتی و تشکل‌های تقویت‌شده در زمینه گفتار درمانی ، مداخلات زودهنگام و تربیت شنوایی به ناشنوایان خدمات ارائه می‌دهند.
مدیرکل بهزیستی گیلان به روز جهانی سالمند اشاره کرد و با تأکید بر ضرورت تکریم سالمندان، گفت : گیلان با حدود 11.8 درصد سالمندی کشور پیرترین استان کشور است.
محمدرضا پارسی با اشاره به اینکه گیلان حدود 285 هزار سالمند دارد افزود : آسایشگاه سالمندان و معلولان رشت، لاهیجان و مراکز نگهداری روزانه مکان‌های نگهداری سالمندان در گیلان هستند.
وی نگهداری روزانه در مراکز سالمندان را جزو سیاست‌های بهزیستی دانست و گفت : 296 هزار سالمند بالای 60 سال در گیلان وجود دارد.
مدیرکل بهزیستی گیلان با بیان اینکه گیلان 13 مرکز توانبخشی و شبانه‌روزی دارد افزود : ‌هزار و 200 سالمند به صورت مقیم در مراکز توانبخشی و مراکز شبانه‌روزی زیرپوشش بهزیستی هستند.
 
منبع : خبر گیلان