رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۷ تیر ۱۳۹۸

گیلان در شب میلاد امام رضا(ع) غرق نور و شادی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

گیلان در شب میلاد امام رضا(ع) غرق نور و شادی شد

شناسه : 64204531

رشت - ایرنا - مردم گیلان در شب میلاد عالم آل محمد(ص) با حضور در مرقد مطهر حضرت فاطمه اخری خواهر امام رضا(ع) و نیز آقاسیدجلال الدین اشرف(ع) برادر آقا امام هشتم (ع) و دیگر بقعه های متبرک استان جشن شادی برگزار کردند.

به گزارش ایرنا، به همین مناسبت شب گذشته مراسم باشکوه جشن و شادی و نورافشانی همزمان با شب میلاد حضرت امام رضا (ع) در میدان شهرداری رشت انجام شد.

ارادتمندان اهل بیت (ع) شنبه شب عشق و علاقه معنوی خود را با حضور در مرقد حضرت فاطمه اُخری، دختر امام موسی کاظم (ع) و خواهر امام رضا به نمایش گذاشتند.

همچنین مرقد مطهر آقاسیدجلال الدین اشرف (ع) برادر آقا امام رضا(ع) شب گذشته مملو از خیل عاشقان اهل بیت (ع) بود که از اقصی نقاط این استان برای عرض ارادت و برآورده شدن دعاهای خود به این مکان مقدس آمده بودند.

سخنرانان و مداحان در شب میلاد امام رئوف حضرت علی بن موسی الرضا (ع) که در مساجد و دیگر امامزادگان برگزار شد، به مولود خوانی و سجایای معنوی آن حضرت پرداختند.

همچنین همزمان با شب ولادت فرخنده امام هشتم حضرت علی بن موسی الرضا (ع)، مراسم جشن باشکوهی با هماهنگی دفتر امام جمعه، هیأت رزمندگان اسلام و هیأت امنای مسجد جامع رضوانشهر برگزار شد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی بندرانزلی در این مراسم با تبریک سالروز میلاد باسعادت امام رضا (ع) گفت: امام هشتم (ع) رئوف الائمه است و به قول علامه طباطبائی(ره) رأفتش حسی است، قبر مبارکش مثل مادرش حضرت زهرا(س) قطعه ای از بهشت است.

حجت الاسلام والمسلمین کریم عاشوری بیان کرد: ائمه اطهار (ع) تمام تلاش خودشان را برای امت اسلام بکار بستند تا اخوت و برادری در جامعه نهادینه شود.

وی با اشاره به این مطلب که برپایی نماز موجب خشنودی و رضای امام رضا (ع) می شود، گفت: باید به این موضوع توجه داشته باشیم که برپایی نماز موجب خشنودی اهل بیت (ع) و امام رضا (ع) می شود و هرگز از این مهم غافل نشویم چون مهم ترین شرط بندگی اقامه نماز است.

وی بیان کرد: امروز فرهیختگان و اهل علم رسالت بسیارسنگینی در فراگیری و روشنگری فرهنگ اهل بیت (ع) و حقیقت امام رضا (ع) در جامعه بر عهده دارند.

در این مراسم که جمع کثیری از ارادتمندان به اهل بیت(ع) و امام رضا(ع) اعم از مردم تشیع و تسنن حضور داشتند بسته های فرهنگی و متبرکات حرم مطهر کریمه اهل بیت(ع) حضرت فاطمه معصومه(س) بین مردم توزیع شد.

به گزارش ایرنا ، نظیر این جشن و سرور در تمامی شهرستان های استان طی شب گذشته برگزار شد.

ایرنا