سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

گل کاغذی - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

گل کاغذی

گل کاغذی در حقیقت گیاهی پیچ، چوبی و خاردار است که بین 1 الی 12 متر رشد می‌کند و توسط تیغهای خود می‌تواند به دیگر گیاهان آویزان شود و بالا برود. گل کاغذی می‌تواند به شکل گیاهی گلدانی و کوچک و یا درختچه‌ای بزرگ ، به شکل عمودی و یا با شاخساری گسترده و افقی بر سردر منازل رشد کند.

حتی در هنر بونسای می‌توان آن را به شکل گیاهی مینیاتوری پرورش داد و یا در توپیاری( شکل دهی خاص شاخسار یک گیاه به صورت یک مجسمه یا شکلی خاص) از آن استفاده کرد.

گل کاغذی درمناطقی همانند موطن خود که سراسر سال مرطوب و گرم است همیشه سبز می‌باشد و در مناطقی که فصول خشک و یا سردی زمستانه دارند می‌تواند به شکل گیاهی خزان‌کننده به زندگی خود ادامه دهد.برگها 13-4 سانتیمتر طول و 6-2 سانتیمتر عرض دارند. گل حقیقی این گیاه کوچک و معمولا سفید رنگ است اما مجموعه هر سه عدد گل توسط سه یا شش عدد براکته رنگین احاطه شده است.

براکته‌ها که دلیل اصلی زیبایی و جذابیت این گیاه هستند به رنگهای مختلف از جمله صورتی، نارنجی، قرمز، ارغوانی، سفید و زرد هستند. در میان ارقامی که امروزه تحت کشت و کار قرار گرفته است، نمونه‌هایی با گلهای پرپشت و همچنین نمونه‌های ابلق نیز وجود دارد.

در شرایط مساعد از گلها میوه‌هایی از نوع آکن تولید می‌شود. گل کاغذی در بسیاری از نقاط دنیا به خصوص نواحی با آب و هوای گرم ، گیاه زینتی محبوبی است به عنوان مثال گل کاغذیهای شهر اوکارنو در سوئیس که آب و هوایی مدیترانه‌ای دارد جاذبه توریستی دارد و موجب معروفیت این شهر شده است. همچنین به دلیل مقاومت نسبتا خوب این گیاه در برابر شوری خاک، در نواحی ساحلی می‌توان از این گیاه استفاده کرد. لازم به ذکر است که شیره این گیاه ممکن است در برخی از افراد حساستیهای پوستی ایجاد کند.

نوع : تولید ویژه عکس

موضوع : گیاهان زینتی