رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲ مرداد ۱۳۹۸

گشایش نمایشگاه توانمندی های اقتصادی ایران در باکو - نمایش محتوای خبر

 

 

گشایش نمایشگاه توانمندی های اقتصادی ایران در باکو

شناسه : 192456925

نمایشگاه توانمندی های اقتصادی ایران در باکو

نخستین نمایشگاه توانمندی های اقتصادی ایران امروز با محوریت گیلان در  باکو گشایش یافت.
به گزارش خبرگزاری صدا وسیما استاندار امروز در مراسم گشایش این نمایشگاه گفت : نخستین نمایشگاه تخصصی صنعت ، ساختمان ، انرژی و خدمات مهندسی ایران با عنوان ایران پروژه تا 28 آبان دایر است.
محمدعلی نجفی افزود : در این نمایشگاه 20 شرکت از گیلان و 17 شرکت از دیگر استان های کشور تازه ترین خدمات و تولیدات شان را در زمینه خدمات مهندسی ، مصالح ساختمانی ، تولیدات پتروشیمی و صنایع سلولزی به نمایش می گذارند.
وی هدف از برگزاری نمایشگاه توانمندی های اقتصادی ایران را توسعه تجارت با جمهوری آذربایجان اعلام کرد.
استاندار گیلان گفت : در حاشیه نخستین نمایشگاه توانمندی های ایران در باکو مشکلات تجار ، حذف روادید برای آسان شدن رفت و آمد و کاهش هزینه بازرگانان ، پیگیری اجرای خط ریلی مشترک ، احداث بازارچه مشترک مرزی و افزایش تراز تجاری با جمهوری آذربایجان بررسی می شود.
محمدعلی نجفی دیدار با بازرگانان و نشست با مقامات به ویژه مقامات اقتصادی جمهوری آذربایجان ازدیگر برنامه های سفر 2 روزه  اش به باکو اعلام کرد و گفت : با اراده مقامات ایران و جمهوری آذربایجان روابط دوجانبه در2سال گذشته گسترش یافته است.
وی با اشاره به دیدار ماه گذشته مقامات دو کشور در آستارای ایران افزود : با اتصال راه آهن ایران و جمهوری آذربایجان 3 هزار کیلومتر از مسیر ترانزیت کالا از اروپا به جنوب آسیا کوتاه تر می شود.
استاندار گیلان خاطرنشان کرد : با اتصال این راه آهن مناسبات اقتصادی2 کشور افزایش چشمگیری می یابد.
محمد علی نجفی با اشاره به مشترکات ایران و جمهوری آذربایجان در زمینه‌های تاریخی، فرهنگی، دینی، آداب و سنن و اقتصاد و اقلیم گفت : گیلان به دلیل هم مرزی با جمهوری آذربایجان درافزایش مناسبات پایدار کشور نقش اساسی دارد.

منبع : خبرگیلان