سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۱ فروردین ۱۴۰۰

گسترش پهنای باند و گسترش نسل سوم و چهارم اینترنت - نمایش محتوای خبر

 

 

گسترش پهنای باند و گسترش نسل سوم و چهارم اینترنت

شناسه : 100891560

گسترش پهنای باند و گسترش نسل سوم و چهارم اینترنت

علیرغم مخالفت های بسیار اینترنت نسل سوم وچهارم گسترش داده می شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دیشب درنشست با نخبگان عرصه ارتباطات در گیلان گفت:به رغم چالش ها و مخالفت های زیاد، برای پیشرفت کشور پهنای باند و نسل سوم و چهارم اینترنت را گسترش می دهیم .
 محمود واعظی با بیان اینکه بخش خصوصی بازوی قوی دولت در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات است گفت: از حضور بخش خصوصی در این عرصه استقبال می شود  وی خاطر نشان کرد:به شرکتهای دانش بنیانی که با دانشگاهها و مراکزآموزش عالی ارتباط دارند وام های کم بهره با باز پرداخت طولانی مدت داده می شود. 
وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات همچنین از فعالان این عرصه خواست با تلاش بیشتردر فکر صادرات  نرم افزار باشند که این کار علاوه بر در آمد زایی به ایجاد اشتغال در کشور هم کمک زیادی می کند.
در این نشست که کوچکی نژاد و تامینی از نمایندگان رشت در مجلس شورای اسلامی هم شرکت داشتند نخبگان گیلانی مسایل و مشکلاتشان را با وزیر در میان گذاشتند.
 لزوم حمایت از بخش خصوصی،توجه ویژه به شرکتهای دانش بنیان ،پرهیز از موازی کاری پست و دفاتر پیشخوان دولت،ساماندهی نیروهای حق الزحمه ای در شرکت پست ومخابرات و گسترش آموزش عمومی در زمینه بهره گیری ازفناوری های نوین جمله مسایلی بود که نخبگان عرصه ارتباطات وفناوری اطلاعات  دیشب در نشست که تا ساعت 24 دیشب به طول کشید  با وزیر مطرح  کردند.
منبع:خبرگیلان