جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

گرامیداشت شاعر معاصر گیلانی در پژوهشکده گیلان شناسی - نمایش محتوای خبر

 

 

گرامیداشت شاعر معاصر گیلانی در پژوهشکده گیلان شناسی

شناسه : 63461943

مراسم گرامیداشت شاعر معاصر گیلانی در پژوهشکده گیلان شناسی برگزار می شود . در ادامه سلسله نشست های بزرگداشت مفاخر گیلانی، پژوهشکده گیلان شناسی دانشگاه گیلان به منظور گرامیداشت شاعر معاصر گیلانی مرحوم سید محمد عباسیه کهن مراسمی را به عنوان گرامیداشت این شاعر محبوب گیلانی دوشنبه فردا 10 تیر راس ساعت 10 صبح در تالار دکتر رحمدل پژوهشکده گیلان شناسی برگزار می کند.

مرحوم سید محمد عباسیه کهن در سال 1325 در انزلی به دنیا آمد و پس ازگذراندن تحصیلات ابتدایی تا پایان دوره ی متوسطه در زادگاهش، برای ادامه تحصیل در دانشگاه تهران در سال 1346 به این شهر عزیمت کرد. اما در سال 1349 به دلیل فعالیت های سیاسی از دانشگاه اخراج شد.

وی مجددا در سال 1355 وارد دانشگاه تهران شد و در رشته زبان و ادبیات فارسی مشغول به تحصیل گردید و در سال 1358 فارغ التحصیل شد و به استخدام آموزش و پرورش در آمد.

این شاعر گرانقدر گیلانی در گروه ادب و هنر شورای شعر صدا و سیمای گیلان، واحد ادبیات حوزه ی هنری و بیشتر نهادهای فرهنگی استان حضوری صمیمانه و تأثیرگذار داشت.

استاد کهن علاوه بر اینکه یک دبیر موفق و نمونه کشوری،یک محقق، پژوهشگر، منتقد، ادیب، شاعر و نویسنده نمونه کشور هم بودند. در سال 1382 کتاب « شهر من عشق» ایشان در کشور رتبه دوم را بدست آورد. سید محمد عباسیه کهن در تیرماه 1384 جان به جان آفرین تقدیم کرد. از جمله آثار چاپ شده وی عبارتند از به رنگ نیلوفران، در بیشه باران، شهر من عشق، بین خودمان باشد، یک کاروان شقایق، دوینچی آه می کشد، واگویه ها، کوه را با صدای من بگذار، آتش در چمن ، شعله آواز، مجموعه مقاله ها و مصاحبه ها، تذکره شاعران گیلان و گوله نرگس./

 

 

منبع : خبرگیلان