رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۸

کمیسیون آموزش مجلس بر سیاست‌های دانشجویی نظارت دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

کمیسیون آموزش مجلس بر سیاست‌های دانشجویی نظارت دارد

شناسه : 63915931

نماینده مردم رشت در مجلس گفت: کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس همواره بر سیاست‌های آموزشی، دانشجویی و تحقیقاتی نظارت داشته است.

خبرگزاری فارس: کمیسیون آموزش مجلس بر سیاست‌های دانشجویی نظارت دارد

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، جبار کوچکی‌نژاد شب گذشته در مراسم روز دانشجو که در مجتمع خاتم‌الانبیا (ص) این شهر برگزار شد با گرامیداشت یاد و خاطره‌ شهدا به‌ویژه شهدای دانشجو درباره ارزش دانشجو در اجتماع و ایفای نقش او در مقاطعی اشاره کرد و گفت: باید ببینیم آیا دانشجو نقش خود را خوب ایفا می‌کند یا 16 آذرماه سال 32 همه چیز ختم شده است.

وی ادامه داد: سوابق فعالیت‌های دانشجویان نشان می‌دهد که دانشگاه همواره یک پایگاه محکم برای انقلاب بوده و اثرات بسیار خوبی بر جای گذاشته است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در تاریخ ایران همواره دانشگاه آغاز کننده بوده و راه را برای بقیه باز کرده تا از مسیری مطمئن عبور کنند، تصریح کرد: در این مقطع تاریخی بیش از پنج میلیون نفر در کشور و بالغ بر 145 هزار نفر در گیلان دانشجو هستند.

کوچکی‌نژاد با اشاره به اینکه در همه جای کشور جنب و جوش دانشجویی وجود دارد، یادآور شد: ممکن است زمانی دانشجو منحصر به محیطی خاص بوده است اما امروزه در تمام مناطق ظرفیت‌هایی برای مباحث دانشجویی باز شده که باید نگاه‌ها به تولید علم معطوف شود، علمی که زندگی مردم را تغییر دهد.

وی توجه به دانشگاه‌ها، پژوهشکده‌ها و مراکز علمی را مهم دانست و متذکر شد: در کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس بر سیاست‌های آموزشی، دانشجویی و تحقیقاتی نظارت داشته و تلاش ما بر این است که بتوانیم به کیفیت بخشی دانشگاه‌های کشور توجه ویژه داشته باشیم.

نماینده‌ مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مزار شهدای دانشجویان هویزه خاطرنشان کرد: در هر نقطه‌ای از کشور و در هر مقطعی اگر افتخاری صورت گرفته به طور یقین حضور دانشجویان برجسته‌تر از بقیه‌ اقشار بوده و این افتخاری است که امیدواریم بتوانیم از گذشته درس بگیریم و دانشجویان برای کشورمان افتخار باشند.

خبرگزاری فارس