جهش تولید | شنبه، ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

کشف 99 درصد جرایم سایبری در گیلان - نمایش محتوای خبر

 

 

کشف 99 درصد جرایم سایبری در گیلان

شناسه : 91826485

کشف 99 درصد جرایم سایبری در گیلان

رشت - ایرنا - رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی گیلان از کشف 99 درصد جرایم سایبری توسط پلیس فتا استان در سال گذشته خبر داد.

 

به گزارش عصر شنبه واحد اطلاع رسانی پلیس گیلان به ایرنا، سرهنگ ایرج محمدخانی بیان داشت: شایع ترین جرایم سایبری استان در سال 93 به برداشت اینترنتی غیرمجاز از حساب های بانکی اختصاص داشت.

وی افزود: برداشت اینترنتی غیرمجاز از حساب های بانکی 47 درصد، هتک حیثیت و نشر اکاذیب 17 درصد، سایر جرایم 15درصد، سرقت و کلاهبرداری مرتبط با رایانه 9 درصد، مزاحمت اینترنتی هشت درصد و جرایم علیه اخلاق و عفت عمومی چهار درصد، مهمترین جرایم سایبری استان در سال گذشته بوده اند.

سرهنگ محمدخانی ادامه داد: کارآگاهان و کارشناسان پلیس فتا، 99درصد جرایم سایبری گیلان را در سال گذشته کشف و مجرمانی که در این رابطه مورد شناسایی قرار گرفتند، پس از دستگیری به دستگاه قضایی معرفی شدند.

رییس پلیس فتای استان گیلان خاطرنشان ساخت: مجرمان فضای سایبری همیشه به دنبال فرصتی هستند تا با سوء استفاده از غفلت و اعتماد کاربران فضای مجازی، مقاصد شوم و پلیدشان را به نحوی از انحاء محقق کنند از این رو به هموطنان توصیه می کنیم با افزایش هوشیاری، ارتقاء سطح دانش و آگاهی های اجتماعی و جدی گرفتن نکات ایمنی، از بروز جرایم سایبری پیشگیری کنند.