سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

کشف 288 اثر عتیقه و 280 کیلوگرم مواد مخدر توسط مرزبانان گیلان - نمایش محتوای خبر

 

 

کشف 288 اثر عتیقه و 280 کیلوگرم مواد مخدر توسط مرزبانان گیلان

شناسه : 91826913

کشف 288 اثر عتیقه و 280 کیلوگرم مواد مخدر توسط مرزبانان گیلان

 انزلی - ایرنا - فرماندهی مرزبانی استان گیلان از کشف 288 اثر تاریخی عتیقه و 280 کیلوگرم مواد مخدر توسط ماموران این مرزبانی طی سال گذشته خبر داد .

 

سرهنگ پاسدار سید یوسف مرتضوی روز شنبه در مصاحبه اختصاصی با ایرنا اظهار کرد :ماموران مرزبانی گیلان پارسال با انجام بیش از 60 هزار مورد عملیات گشت زنی در 308 کیلومتر مرز خشکی و دریایی استان ،280 کیلوگرم مواد مخدر کشف و ضبط کردند.

وی در زمینه اقدامات صورت گرفته برای جلوگیری از ورود و خروج کالاهای قاچاق و غیرمجاز افزود: طی سال گذشته تعداد دو هزار و 368 بسته کالای قاچاق و 850 کیلوگرم توتون و تنباکو کشف شد.

وی خاطرنشان کرد : مرزبانان گیلان با گشت زنی های مستمر در راستای ارتقای حفاظت ، حراست و کنترل مرزها با بهره گیری از تجهیزات الکترونیکی و امکانات راداری با توجه به حوزه ماموریتی هرگونه تحرکات متخلفان و سودجویان را زیرنظر داشته و جلوی فعالیت قاچاقچیان و افراد مخل امنیت را می گیرد.

حوزه استحفاظی مرزبانی گیلان دارای 308.5 کیلومتر مرز خشکی و دریایی است که طول حوزه ماموریتی دریا 270 کیلومتر از رودخانه آستاراچای در دهانه پل مرز و تا انتهای بخش چابکسر شهرستان رودسر در شرق استان گیلان ادامه دارد .

مرز خشکی حوزه مرزبانی گیلان نیز 38.5 کیلومتر در شهرستان مرزی آستارا و هم مرز با کشور جمهوری آذربایجان است.