رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۸

کشف مواد غذایی غیر بهداشتی در واحدهای عرضه و پذیرایی رشت - نمایش محتوای خبر

 

 

کشف مواد غذایی غیر بهداشتی در واحدهای عرضه و پذیرایی رشت

شناسه : 323526236

کشف مواد غذایی غیر بهداشتی در واحدهای عرضه و پذیرایی رشت

مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان از کشف مواد غذایی غیر بهداشتی در بازرسی از واحدهای عرضه و پذیرایی شهر رشت خبر داد .
رضا قشلاقی افزود : براساس قانون نظام صنفی ، فروش کالاهای تاریخ مصرف گذشته در حکم تقلب محسوب می شود. 
وی گفت : بر همین اساس؛ طی گشت مشترک بازرسان اتاق اصناف با نماینده تعزیرات حکومتی از یک واحد عمده فروشی در بازار رشت، مقدار 240 کیلوگرم رب ، 900 کیلوگرم شیره خرما و 11 کیلوگرم رشته آش تاریخ گذشته از سه ماه تا دو سال کشف ، ضبط و مراتب طی صورتجلسه ای برای رسیدگی به شعب تعزیرات حکومتی ارسال شد.
مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان در ادامه همچنین به کشف مواد غذایی غیربهداشتی از واحدهای عرضه در استان اشاره و تصریح کرد: همزمان با اجرای طرح یکسان سازی قیمت کالا و خدمات در رستوران ها و مراکز پذیرایی، از ابتدای مهرماه ، طرح نظارت بر واحدهای گردشگری در دستور کار دستگاه های نظارتی و تعزیرات حکومتی در قالب گشت مشترک در استان قرار گرفت .
رضا قشلاقی گفت : در همین راستا، در بازرسی های انجام یافته از رستوران های شهر رشت، مقدار 93 کیلو گرم انواع مرغ ، گوشت ، حبوبات و غذاهای طبخ شده قبلی کشف و ضبط و با دستور قضایی امحاء شد. 
وی با تاکید براینکه شهروندان با دقت در تاریخ های تولید و انقضاء درج شده بر روی کالا ، راه سوء استفاده از متخلفان را ببندند، تصریح کرد: مواد غذایی ، محصولات لبنی ، تجهیزات پزشکی مخصوص جراحی و لوازم آرایشی و بهداشتی از جمله کالاهای تاریخ مصرف گذشته ای هستند که تا کنون از واحدهای عرضه کشف شده اند.
مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان خاطرنشان کرد: دستگاه های نظارتی وظایف خود را انجام می دهند ولی با توجه به گستردگی حوزه ها و تعداد فراوان واحدهای صنفی ، بهترین ناظرین خود مردم هستند که علاوه بر نخریدن کالای تاریخ مصرف گذشته می توانند مراتب تخلف را به شماره تلفن 33365548 ستاد خبری تعزیرات حکومتی اعلام تا اقدامات قانونی انجام شود.
 
منبع : خبر گیلان