جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۹ فروردین ۱۳۹۹

کاهش چشمگیر ارتکاب جرم در نیروهای مسلح - نمایش محتوای خبر

 

 

کاهش چشمگیر ارتکاب جرم در نیروهای مسلح

شناسه : 339425965

کاهش چشمگیر ارتکاب جرم در نیروهای مسلح

آمار ارتکاب جرم در بین کارکنان نیروهای مسلح کشور امسال 22 درصد کاهش یافته است. 
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما معاون  قضایی سازمان قضایی نیروهای مسلح امروز در بیست وسومین همایش استانی پیشگیری از وقوع جرائم در نیروهای مسلح در رشت  گفت : مطابق اصل 156 قانون اساسی برای رسیدگی به جرائم کارکنان نیروهای مسلح محاکم نظامی تشکیل شده است.
حجت الاسلام عباسعلی فراتی افزود : بر اساس مصوبات مجلس شورای اسلامی و مجمع تشخیص مصلحت نظام رسیدگی به جرائم نیروهای نظامی و انتظامی اعم از پایور و وظیفه و برخی جرائم مربوط به  کارکنان وزارت اطلاعات از وظایف سازمان قضایی نیروهای مسلح است.
 وی گفت :  تا کنون 4 برنامه 5 ساله پیشگیری از وقوع جرم در سازمان قضائی اجرایی شده است.
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح در ادامه  افزود : برنامه 5 ساله اول با عنوان آسیب شناسی طی سال های 77 تا 81 ، برنامه دوم با عنوان آسیب زدائی در سال های 82 تا 86، برنامه سوم با عنوان پیش بینی مقدم بر شکست است طی سال های 87 تا 91 و برنامه چهارم با عنوان اجرایی کردن راهکارهای به دست آمده از سال 92 تا کنون اجرا شده است.
معاون صیانت و پیشگیری از وقوع جرم نیروی انتظامی کشور هم گفت : پیشگیری از وقوع جرم در بین کارکنان نیروی انتظامی  از برنامه های اصلی این نیرو است. 
حجت الاسلام والمسلمین غلام حیدر حیدری با بیان اینکه  برای کاهش ارتکاب جرم  در بین نیروهای ناجا کلاس های آموزشی به صورت دوره ای  برگزار می شود افزود : با برگزاری این دوره های آموزشی آمار ارتکاب جرم در نیروهای انتظامی 22 درصد کاهش یافته است.  منبع : خبر گیلان