سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

کاظم السادات اشکوری - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

کاظم السادات اشکوری

Loading the player...

کاظم السادات اشکوری ، شاعر ، محقق و مردم شناس در سال 1317 خورشیدی در جنت رودبار اشکور دیده به جهان گشود . پس از طی دوره ابتدایی و متوسطة در رشته جغرافیای انسانی و اقتصادی ادامه تحصیل داد . این شاعر و نویسندة گیلانی مقالات اجتماعی متعددی در روزنامه های اطلاعات ، کیهان و مجلات و ماهنامه های دیگر به چاپ رسانده است . وی علاوه بر تحقیقات در زمینه مردم شناسی در حوزه داستان نویسی و شعر هم فعالیت می کند . اشعار فارسی وی از سلاست و روانی خاصی برخوردار است . دو بیتی های زیبایی هم به گویش اشکوری سروده است . آثار متعددی از او به چاپ رسیده که مهمترین آن ها عبارتند از :
داستانهای « آن سوی چشم انداز » ، « یک ساعت از 24 ساعت » ، « برگ ها می ریزند » ،  « افسانه های اشکور بالا » ، « شبنم بر خاک » ، « مگر آدم می تواند بایستد » ، « و خانه ام ابری است » ، « پژوهش در مسکن روستایی شمال ایران » ، « از دم صبح با اهل هنر » ، « با ماسه های ساحل » و مجموعه شعر «از برکه ها به آینه».
مقاله « ماسوله زیباست اما . . . » را زمانی که به همراه دوستی به ماسوله رفته بود تهیه کرد و در مجله گیله وا، شماره 61 ، سال 1380 منتشر کرد . همچنین مقاله « تأملی در مسکن مربو » که دهی از دهستانهای کجید شهرستان املش است در گیلان نامه ، جلد اول ، 1376 به چاپ رسیده است .
اشکوری در حال حاضر به عنوان کارشناس مردم شناسی به کار و فعالیت مشغول است .

 

نوع: توليد ويژه صوتی

موضوع : مشاهیر و بزرگان گیلان

کاری از :معصومه مفیدی