جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

کارخانه کمپوست بندر انزلی راه‌اندازی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

کارخانه کمپوست بندر انزلی راه‌اندازی می‌شود

شناسه : 64230112

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، محمدرضا برجی عصر امروز در جلسه کارگروه مدیریت پسماند گیلان با اشاره به معضل مدیریت پسماند در استان اظهار کرد: روزانه دو هزار تن پسماند در استان تولید می‌شود.

خبرگزاری فارس: کارخانه کمپوست بندر انزلی راه‌اندازی می‌شود


وی به تولید روزانه 12 تن پسماند پزشکی در گیلان اشاره کرد و افزود: روزانه 250 تن پسماند ویژه در استان تولید می‌شود ضمن اینکه 25 مرکز دفن زباله در گیلان داریم.

برجی با بیان اینکه مراکز دفن زباله 100 هکتار از زمین‌های استان را دربر گرفته است، تصریح کرد: سه کارخانه در رشت روزانه 400 تن پسماند را دریافت می‌کنند.

مدیرکل محیط زیست گیلان به تعمیر فاز نخست کارخانه پسماند در رشت اشاره کرد و گفت: فاز نخست و فاز دوم کارخانه مذکور همزمان راه‌اندازی می‌شود.

وی با اشاره به وجود کارخانه پسماند در بندر انزلی و رودسر، بیان کرد: دی ماه جاری کارخانه کمپوست رودسر راه‌اندازی می‌شود.

برجی از راه‌اندازی کارخانه کمپوست بندر انزلی در هفته آینده خبر داد و یادآور شد: کارخانه مذکور آماده‌سازی شده و برای راه‌اندازی آماده است.

مدیرکل محیط زیست گیلان با بیان اینکه شرایط ویژه مدیریتی در استان وجود ندارد، خاطرنشان کرد: پسماند ویژه به دلیل نبود مراکز بازیافت به خارج از گیلان انتقال داده می‌شود.

وی مراکز دفن زباله در گیلان را غیر استاندارد خواند و اظهار کرد: مراکز دفن زباله در جنگل سراوان، حاشیه رودخانه‌ها و ساحل دریا جانمایی شدند و شیرابه آنها مشکلات زیست‌محیطی ایجاد می‌کند.

برجی با اشاره به وجود شیرابه زباله در منطقه سراوان رشت، بیان کرد: هر ثانیه در زمان خشکی پنج لیتر و در زمان بارندگی 18 لیتر شیرابه به طور میانگین در منطقه مذکور ایجاد می‌شود.

مدیرکل محیط زیست گیلان به وجود احشام سال‌های گذشته در محل دفن زباله سراوان اشاره کرد و افزود: مشکل مذکور اکنون برطرف شده است.

وی با بیان اینکه تمام زباله‌های بیمارستانی دولتی و بخش خصوصی در گیلان بی‌خطرسازی شده است، تصریح کرد: بی‌خطرسازی پسماند در مطب‌ها هنوز انجام نشده است.

برجی تخلیه پسماند در حاشیه رودخانه‌ها، جنگل و ساحل را از معضلات زیست‌محیطی در گیلان عنوان کرد و گفت: ساماندهی پسماند در نقاط مختلف استان آغاز شده است.