سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱ تیر ۱۴۰۰

چهار دلیل برای اینکه منظم باشیم! - show-content

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

چهار دلیل برای اینکه منظم باشیم!

چهار دلیل برای اینکه منظم باشیم!


موارد زیر تنها بخشی از نتایج بی نظمی است:

▪ ترس از آینده
اگر وسایلتان آنقدر زیاد باشند که نتوانید آنها را مرتب کنید، در ضمیر ناخوداگاهتان احساس ضعف می کنید. این حس ممکن است به سایر جنبه های زندگی تان هم سرایت کند و باعث تضعیف عملکردتان در آن زمینه ها شود.

▪ اضافه وزن
این حرف کاملا جدی است. بی نظمی و به هم ریختگی می تواند باعث چاقی شما شود. دلیل این امر می تواند این باشد که بین حس مالکیت اشیاء و میزان چربی بدن رابطه مستقیمی وجود دارد: هر دوی این ها به ما احساس امنیت می دهند. یعنی همانطور که شما نمی توانید از دست احساساتتان رها شوید و وسایل و یادگاری های قدیمی را روی هم تلنبار می کنید، بدنتان هم نمی تواند فرآیند سوخت و ساز را به درستی انجام دهد و شروع به ذخیره سازی مواد غذایی می کند.

▪ پشت گوش انداختن کارها
ارتباط مشابهی بین نامرتب بودن خانه و بی میلی نسبت به کار کردن وجود دارد. بی نظمی باعث می شود هر روز کارهایتان را به روز بعد موکول کنید . به هم ریخته بودن خانه انرژی تان را می گیرد و مانع تمرکزتان می شود. توصیه ما این است که هنگامی که حجم کارتان زیاد است، قبل از شروع کار، میزتان و فضای اطراف آن را مرتب کنید. نتیجه ای که می گیرید بسیار ارزشمندتر از زمانی است که صرف این کار می کنید، چراکه حالا می توانید سریع تر و با تمرکز بیشتر کار خود را انجام دهید و احساس بهتری نسبت به کارتان خواهید داشت. یک میز منظم نشان دهنده یک ذهن منظم است. بسیاری از افراد از انرژی مضاعفی که بعد از مرتب کردن میزشان بدست می آورند شگفت زده می شوند.

▪ مشکلات مالی
بی نظمی یکی از پر هزینه ترین چیزهای دنیاست! افرادی که همه چیز را نگه می دارند و چیزی را دور نمی اندازند فکر می کنند با این کار در هزینه ها صرفه جویی می کنند، اما در واقع پول زیادی را خرج چیزهایی کرده اند که «شاید روزی لازم شوند». این افراد نمی توانند دربرابر حراجی ها مقاومت کنند و چیزهایی می خرند که اصلا به آنها احتیاج ندارند و از طرف دیگر هزینه های زیادی را هم برای نگهداری چیزهایی که جمع کرده اند، متحمل می شوند. هزینه هایی مانند خرید قفسه، چمدان، کمد، جعبه و حتی بزرگ تر کردن فضای خانه.


سایت پنج روز