سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

چرا خروپف می‌کنیم؟ - show-content

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

چرا خروپف می‌کنیم؟

چرا خروپف می‌کنیم؟


چرا خروپف می‌کنیم؟

شاید شما خروپف فکر نکنید چون تقریبا مطمئنید که خروپف نمی کنید! اما حقیقت امر چیز دیگری است. ممکن است برخی از شما این تجربه را داشته باشید که اعضای خانواده یا هم اتاقی شما گفته باشند که "‌ دیشب خروپفت گوش فلک رو کر کرد!"‌

در این مواقع واکنش اکثر افراد تکذیب کردن است و می گویند که اشتباه می کنید.

در واقع خروپف مشکل خاصی نیست که نگرانش باشید اما اگر از افراد مختلف در مورد خروپفتان زیاد شنیده اید بهتر است راهی برای برطرف کردن مشکلتان پیدا کنید. مطلب زیر را تا آخر مطالعه کنید. شاید کلید حل مشکلتان همین جا باشد !

تا می توانید به پهلو بخوابید چرا که تا وقتی به پشت خوابیده اید کام نرم یا زبانتان به عقب رفته و مقاومت راههای تنفسی را افزایش می دهد.این امر سبب ایجاد صدای خر و پف می شود و یا آن را تشدید می کند.

به والدینتان سفارش کنید اگر خروپف کردید شما را به پهلو جابجا کنند. این حرکت معمولا به سرعت باعث قطع خروپف می شود. البته این روش باعث درمان قطعی نمی شود و برای چند ساعت افاقه می کند.

زیر سر خود را بلند بگذارید تا مجاری تنفسی شما به طور کامل باز بماند.

اگر موضوع حادتر باشد و خروپف هر شب اتفاق بیفتد بهتر است به پزشک مراجعه کنید. ممکن است اشکال کوچکی در نواحی مختلفی مانند گوش ، بینی و گلو داشته باشید.

اگر سینوزیت مزمن دارید حتما آن را درمان کنید چون ترشحات پشت بینی سبب مسدود شدن راههای تنفسی شما می شود.

اگر آلرژی دارید حتما آن را درمان کنید چرا که تنفس از راه دهان به جای بینی سبب ایجاد خر و پف می شود.

مطمئن شوید به ماده غذایی خاص یا گیاه مخصوصی حساسیت نداشته باشید. حساسیت ممکن است باعث خروپف شود. اگر مطمئن نیستید با پزشک مشورت کنید.

نوشیدن آب کافی در طول روز بسیار مفید است. رطوبت در بینی و سینوس ها امری حیاتی و مهم است. اگر کم آب بنوشید مخاط بینی شما سفت و چسبنده می شود و باعث خروپف در همگام خواب می گردد.

وزن زیاد مخصوصا در شرایط سنی شما عزیزان خطرناک است. یکی از عوامل خروپف اضافه وزن است. اگر اضافه وزن دارید سعی کنید وزنتان را کاهش دهید. چربی اضافه در گردن باعث ایجاد فشار به مجرای هوا و در نتیجه خروپف می شود. ورزش و رژیم غذایی در کاهش وزن شما بسیار موثرند.

منبع:تبیان