جهش تولید | جمعه، ۲ آبان ۱۳۹۹

پیکر مطهر 9 شهید دوران دفاع مقدس در گیلان تشییع و به خاک سپرده می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

پیکر مطهر 9 شهید دوران دفاع مقدس در گیلان تشییع و به خاک سپرده می شود

شناسه : 270682262

پیکر مطهر 9 شهید دوران دفاع مقدس در گیلان تشییع و به خاک سپرده می شود

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان  امروز گفت : این شهدا شنبه 9 مرداد همزمان با سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) در 6 شهر گیلان تشییع و به خاک سپرده خواهند شد.
سرهنگ رسول جلایی افزود : آستانه ای ها میزبان شهید تازه تفحص شده ایرج فلاح ابراهیم پور هستند.
وی گفت : این شهید 21 ساله سال 67 در منطقه شرهانی درعملیات تک دشمن به شهادت رسید.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان با بیان اینکه رودسری ها نیز از حمیدرضا رحیمیان شهید 24 ساله تازه تفحص شده استقبال می کنند گفت : این شهید هم سال 67 در منطقه شرهانی در عملیات تک دشمن به درجه رفیع شهادت نائل شد.
سرهنگ رسول جلایی اعلام کرد : مردم انقلابی و شهید پرور حسن رود بندرانزلی نیز میزبان یک شهید گمنام 23 ساله هستند که سال 61 در عملیات رمضان در منطقه شرق بصره به شهادت رسید.
وی افزود : در خشکبیجار نیز 2 شهید گمنام 19 و 40ساله که به ترتیب سال 61 در عملیات رمضان در شرق بصره و سال 64 درعملیات ایذایی والفجر 8 در منطقه ام الرصاص به شهادت رسیدند تشییع  و به خاک سپرده می شود. 
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان با بیان اینکه پره سر رضوانشهر هم میزبان 2 شهید گمنام است گفت : یکی از شهدا     19 ساله ، سال64  در عملیات ایذایی والفجر 8 در منطقه ام الرصاص و شهید دیگر هم 18 ساله است که سال 61  در عملیات محرم در منطقه شرهانی به شهادت رسیدند. 
سرهنگ رسول جلایی  گفت : صومعه سرایی ها هم در بخش گوراب زرمیخ 2 شهید گمنام را تشییع و به خاک می سپارند.
وی افزود : این شهدا 20 و 25 ساله هستند که در سال62 در عملیات خیبر در منطقه عملیاتی مجنون و سال 64 در عملیات ایذایی والفجر 8 در منطقه ام الرصاص به درجه رفیع شهادت نائل شدند.
پیش از این 102 شهید گمنام در گیلان به خاک سپرده شده بود.
 
منبع : خبر گیلان