جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

پیش بینی درآمد 8 هزار میلیارد تومانی مخابرات - نمایش محتوای خبر

 

 

پیش بینی درآمد 8 هزار میلیارد تومانی مخابرات

شناسه : 206214664

پیش بینی درآمد 8 هزار میلیارد تومانی مخابرات

درآمد مخابرات امسال به 8 هزار میلیارد تومان خواهد رسید.
به گزارش خبر گزاری صدا وسیما معاون دولت ، مجلس و استان هاي وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات امروز در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما در رشت گفت : درآمدهاي مخابراتي امسال در بخش دولتي به 2 هزار ميليارد تومان و در بخش خصوصي به 6 هزار ميليارد تومان خواهد رسيد.
مرتضی براري در ادامه افزود : دارندگان مودم اي- دي- اس - ال از 3 ميليون نفر در آغاز دولت یازدهم به بيش از 10 ميليون نفر افزايش يافت. 
وي گفت : در این مدت پهناي باند اینترنت بين الملي کشورمان 3 و نيم برابر و پهناي باند اینترنت داخلي 5 برابر افزایش یافت.
معاون دولت ، مجلس و استان هاي وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با اشاره به توسعه 5 برابری زیر ساخت های فناوری اطلاعات در برنامه 5 ساله ، ششم توسعه خاطرنشان کرد : تلاش مي شود در این مدت تمام خدمات دولت به صورت الکترونيکي به مردم ارائه شود.
 مرتضی براری با بیان اینکه پهنا باند اینترنت با راه اندازی شبکه ملي اطلاعات افزایش خواهد یافت تصریح کرد : ، جايگاه کشورمان در دنیا در این زمینه تا 30 رده ارتقاء خواهد یافت.
وي در ادامه به گسترش خدمات مخابراتي در گيلان اشاره و تصريح کرد : هم اکنون 2ميليون و 860 هزار سيم کارت تلفن همراه در گیلان فعال است. 
معاون دولت ، مجلس و استان هاي وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با بیان اینکه بهرمندی از توان بخش خصوصی برای تولید توليد ثروت و افزایش درآمد در بخش فناوری اطلاعات از مهمترین برنامه های دولت است گفت : سالانه 37 ميليون گردشگر به گيلان سفر می کنند  که با گسترش خدمات مخابراتي مي توان درآمدزايي در اين زمينه را گسترش داد. 
مرتضی براری با اشاره به مهمترين برنامه هاي دولت برای توسعه زیر ساخت های مخابراتي در گيلان افزود : قرار است  همه روستاهاي با بیشتر از 25 هزار خانوار جمعیت گیلان از خدمات اينترنتي برخوردار شوند.
 
منبع : خبرگیلان