حمایت از کالای ایرانی | دوشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۷

پیشگیری از طلاق از اولویت های گیلان در رفع چالش های اجتماعی است - نمایش محتوای خبر

 

 

پیشگیری از طلاق از اولویت های گیلان در رفع چالش های اجتماعی است

شناسه : 163752671

پیشگیری از طلاق از اولویت های گیلان در رفع چالش های اجتماعی است

رشت - ایرنا - سرپرست اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان با تاکید بر لزوم انجام اقدامات پیشگیرانه در حوزه اجتماعی، یکی از این اقدامات را اولویت بخشی به موضوع طلاق در استان عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، یونس رنجکش روز شنبه در کمیته ارتقاء امنیت اجتماعی و اخلاقی استان گیلان افزود: متاسفانه طلاق به عنوان یک پدیده نامطلوب اجتماعی، سهم بسزایی در چالش های اجتماعی در کشور و استان را به خود اختصاص داده که باید از روند رو به گسترش آن ، جلوگیری کرد.
وی اضافه کرد: تغییرات ایجاد شده در سبک زندگی و فشارهای وارده از طریق هجمه های فرهنگی مغایر با جامعه دینی و مذهبی و همچنین نداشتن مهارت های زندگی بین زوج ها ، از جمله عواملی هستند که بر روند رو به گسترش این پدیده نابهنجار اجتماعی تاثیر دارند.
سرپرست اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان ادامه داد: باید تلاش کنیم با عزمی ملی و ارائه آموزش های لازم و احیای ارزش های دینی و مذهبی و اخلاقی در جامعه ، نسبت به رفع نگرانی های طلاق و آسیب های ناشی از آن اقدامی اساسی صورت گیرد.
رنجکش خاطرنشان ساخت: بر این اساس در سیاست گذاری های استانی تلاش داریم تا با اقدامات کارشناسی و تشکیل کارگروهی متشکل از سازمان های مربوطه و دانشگاه ، ضمن بررسی علمی زمینه های بروز طلاق ، راهکارهای عملی آن را اجرایی کنیم که در این زمینه مسوولیت این کارگروه به عهده بهزیستی گیلان قرار گرفته است.
محمدعلی نجفی استاندار گیلان نیز در دیداری که یازدهم مردادماه جاری با پژوهشگران جهاد دانشگاهی گیلان داشت؛ با اشاره به آمارهایی از طلاق در استان گفت: توجه به اشتغال ، وضعیت اقتصادی و کارها و فعالیت های فرهنگی راهی برای کاهش طلاق است.
وی خاطرنشان کرد: جلوگیری از بخشی از طلاق ها ، نیاز به انجام کارهای فرهنگی دارد که بایستی در این رابطه نیز کارهای صورت گیرد.
همچنین محمدرضا پارسی مدیرکل بهزیستی گیلان ، تیرماه امسال در نشست خبری در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان در تشریح خدمات و فعالیت های بهزیستی در بخش کاهش آسیب های اجتماعی گفته بود: سال گذشته، هفت هزار و 443 مورد در مراکز کاهش طلاق بهزیستی گیلان پذیرش شدند که از این تعداد 517 پرونده به سازش زوجین و 76 مورد به سازش مشروط منجر شد.