سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۷ مرداد ۱۴۰۰

پیری زودرس پوست - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

پیری زودرس پوست

Loading the player...

دانلود


پیری پوست:
طی فرآیند افزایش سن پوست دچار پیری می شود در این موقع مواد اصلی پوست یعنی کلاژن والاستین و گلیکوز آمینو گلیکانها دچار تغییراتی می شوند.
علل پیری زودرس پوست:
پیری پوست عمدتا ناشی از 2 دسته عوامل می تواند باشد:
دسته اول عوامل درونی ودسته دوم عوامل بیرونی است. دسته اول که تاحدود زیادی تحت تاثیر ژنتیک و وراثت است وشامل برخی بیماری ها که باعث پیری زودرس پوست می شود می باشد و به جز اندکی خیلی قابل پیشگیری وکنترل نمی باشد.
اما دسته دوم یعنی عوامل بیرونی تا حدی قابل پیشگیری هستند،دربین علل بیرونی قرارگیری پوست در معرض آفتاب شاید مهمترین عامل پیری پوست باشد.گرچه سایر عوامل نظیر خشکی زیاد هوا و در نتیجه بی آبی و خشکی پوست،کمبودهای تغذیه ای ریز مغذی ها آهن،کم خوردن میوه جات وسبزیجات وآب،ایجاد حالت های شدید چهره نظیر اخم زیاد یا بالا بردن مکرر ابروها هنگام صحبت کردن یا کارکردن و... هم می تواند این روند را تسریع و تشدید کند.
درمان های پیری پوست:
پوست هم در پروسه افزایش سن مانند سایر ارگانها دچار پیری می شود وطی این پروسه تغییراتی نظیر شلی پوست، افتادگی پوست،کاهش حجم چربیهای زیر پوستی یا ایجاد چروکهای ریزودرشت در صورت وگردن یا افتادگی پلکها یا ایجاد گودی زیر چشم در چهره ایجاد می شود.
این تغییرات برای همه انسان ها نا خوشایند است به ویژه در صورتی که زودرس هم باشد،یعنی باعث شود چهره فرد بیشتر از سن واقعی او به نظر برسد.