سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

پنج ترانه - نمایش محتوای صدا

 

 

پنج ترانه

Loading the player...
بسیاری از ما وقتیکه خسته هستیم و یا در حالت فشار روحی قرار داریم مستقیما به سمت موسیقی آرامش بخش می رویم. فقط ما نیستیم که اینچنین فکر می کنیم. تحقیقات قابل توجهی این قضیه را عنوان کرده است. بطور خاص، موسیقی کلاسیک آرام و آهسته برای داشتن تاثیر بیشتر پیشنهاد می شود.
اگر برای مقابله با استرس تان اوقات سختی دارید، تهیه لیست پخشی از آهنگ های کلاسیک مناسب می تواند ایده خوبی باشد و یا گوش دادن به موسیقی های آرامش بخش را امتحان کنید، یا موسیقی فیلم های کلاسیک. مطالعه ای نشان می دهد که در واقع این نوع موسیقی، اثرات قوی تری در کاهش اضطراب از داروهای ضد اضطراب دارد.
موسيقي زبان آرزوها، انتظار ها و عواطف بشري است و هر قوم و ملتي بر حسب ويژگي هاي عاطفي و فرهنگي خود، موسيقي خاصي دارد. با درك موسيقي، عواطف زيبا، همدردي و تفاهم بيشتر قلبي ميسر خواهد شد.
آهنگ های مورد علاقه خود را در برنامه پنج ترانه از تولیدات صدای گیلان بشنوید. در این برنامه به منظور برقراری ارتباطی صمیمانه بین شنوندگان با رادیو و پاسخگویی به خواسته های آنان، ترانه ها و تصنیف های درخواستی مخاطبان آماده و پخش می شود.
پخش برنامه پنج ترانه از ساعت 9:40 آغاز می شود و زمان باز پخش آن نیز ساعت 20 همان روز می باشد، در این برنامه مخاطبان با ارسال پیامک به شماره های 30000132 و 2000162162 یا تماس تلفنی با شماره های 8822010 و 8827004 -0131  ترانه ی مورد نظرشان را درخواست نموده و در نهایت ترانه هایی که بیشترین درخواست را داشته باشند پخش می گردند.
پنج ترانه عنوان برنامه جدید از رادیو گیلان است. این برنامه پرمخاطب از شنبه تا چهارشنبه هر روز بمدت 20 دقیقه از صدای مرکز گیلان روی موج 657 MW و 95fm پخش می شود.
تاریخ تولید: 1394
صدابردار: معصومه همتی 
گویندگان: مهدی آذری – بهرام نوری 
تهیه کنندگان: مهدی آذری – بهرام نوری