سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

پروژه سد شفارود، تنها پروژه کشوری بهره مند از اعتبار فاینانس است - نمایش محتوای خبر

 

 

پروژه سد شفارود، تنها پروژه کشوری بهره مند از اعتبار فاینانس است

شناسه : 38287810

پروژه سد شفارود، تنها پروژه کشوری بهره مند از اعتبار فاینانس است

رشت - ایرنا - استاندار گیلان گفت: پروژه ساخت سد مخزنی شفارود، تنها پروژه کشوری بهره مند از اعتبار فاینانس است که این امر، اهتمام جدی دولت در ساخت این پروژه را نشان می دهد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈمحمدعلی نجفیˈ روز دوشنبه در مراسم بهره برداری از طرح های عمرانی دهه مبارک فجر در شهرستان رضوانشهر، با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید برنامه های وسیعی متناسب با اعتبارات موجود برای توسعه گیلان و شهرستان ها در نظر گرفته شده، افزود: رشد چهار برابری اعتبارات افتتاح پروژه های عمرانی دهه مبارک فجر، گویای این مسئله است.
وی همچنین توجه به بخش سلامت و درمان در دولت تدبیر و امید در کشور را بی نظیر دانست و ادامه داد: مردم بهترین قضاوت کننده در مورد طرح تحول نظام سلامت و درمان هستند و کاهش هزینه ها و بهبود خدمات را به خوبی درک می کنند.
استاندار گیلان این نوع از خدمت رسانی به مردم را از دستاوردهای انقلاب دانست و گفت : امام راحل و رهبر معظم انقلاب همواره بر خدمت به مردم تأکید کرده اند.
وی با اشاره به افتتاح پروژه های عمرانی در بخش آبرسانی روستایی تصریح کرد: با بهره برداری از این طرح ها بخش قابل توجهی ازعقب ماندگی گیلان از میانگین آبرسانی روستایی که همواره از دغدغه های اصلی من بوده، جبران شده است.
نجفی همچنین از تلاش برای گازرسانی به همه روستاهای بالای 20 خانوار در دولت خبر داد و افزود: امیدواریم بر تعداد شهرستان های سبز ما افزوده شود و رضوانشهر نیز هر چه سریع تر در این بخش قرار گیرد.
وی در بخش دیگری از سخنانش مردمان رضوانشهر را مردمانی خونگرم، پاک، متدین و فهیم عنوان کرد و گفت : تکمیل سد مخزنی شفارود از مطالبات مردم این شهرستان و شهرستان های همجوار غرب گیلان است.
نجفی با بیان اینکه سالها از آغاز ساخت سد شفارود می گذرد اما روند اجرای آن بسیار کند است، خاطرنشان کرد : تنها پروژه ای که در سال 92 از اعتبارات فاینانس چین بین پروژه های بی شمار عمرانی کشور بهره مند شد، سد مخزنی شفارود است که این امر اهتمام جدی دولت در اجرای این پروژه را نشان می دهد.
وی افزود : باتوجه به تأمین کل اعتبار ساخت پروژه از سوی دولت و واردات ماشین آلات سنگین، مصمم هستیم این آروزی دیرینه مردم منطقه در تأمین آب پایدار هر چه سریع تر محقق شود.
وی ادامه داد: ما هرگز اجازه نمی دهیم ساخت این سد کند شود و باید این طرح در زمانبندی مشخص به بهره برداری برسد.
نجفی با اشاره به حساسیت و حمایت های مردمی از اجرای ساخت سد شفارود قدردانی کرد و گفت : بصورت مرتب پیگیر ساخت سد شفارود هستم.
فرماندار رضوانشهر نیز در این مراسم گفت : 51 طرح عمرانی به ارزش 162 میلیارد ریال در طول دهه فجر به بهره برداری رسید.
به گزارش ایرنا، با حضور استاندار گیلان ، امروز (دوشنبه) طرح آبرسانی به شش روستا و گازرسانی به دو روستا در رضوانشهر با 22میلیارد ریال هزینه به بهره برداری رسید.
شهرستان رضوانشهر در 75 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان است.