رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

پروفسور سميعي - نمایش محتوای سیما

 

 

پروفسور سميعي

Loading the player...

مستند پروفسور مجيد سميعي حاذق ترین پزشک مغز و اعصاب جهان در مرحله تدوین و پایانی است. این مستند در2 قسمت 30 دقيقه‌اي به زندگي علمی و اجتماعی پروفسور سميعي در خارج و داخل کشور می پردازد.

قسمت اول این مستند به زندگی این پزشک حاذق دنیا در محل زندگیش یعنی گیلان و بخش دوم آن به نگاه جهانیان به وی می پردازد. همچنین از ترکیب این دو قسمت یک برنامه 35 دقیقه ای نیز تهییه شده است.

مستند زندگينامه پروفسور سميعي دو سال پیش توسط گروه تولید سيماي مركز گيلان با همکاری دانشگاه علوم پزشكي رشت آغاز شده است و در بهمن ماه سال جاری آماده پخش است.لوكشين هاي این مستند در ايران و آلمان، کره جنوبی و محل تحصيل، كار و زندگي پروفسور تصويربرداري شده و تا پايان امسال آماده پخش شود.

این مستند  ابعادمختلف زندگي پروفسور را از كودكي تا به امروز به تصوير کشیده . از دوران كودكي پروفسور سميعي درزادگاهش در شهر رشت تا دوران جواني وي در تهران و دوران تحصيلات عالي و كارشان در آلمان تصويربرداري شده است.

در اين مستند تصاويري از جراحي هاي ايشان در مركز درماني مغز و اعصاب در هانوفر آلمان وهمچنین مصاحبه 30 نفر از برگزیدگان علم پزشکی دنیا و نظرات آنها درخصوص پرفسور سمیعی درخارج ازکشورنيز گنجانده شده است.

در اين مستند همچنین با جراحان و متخصصان مغز و اعصاب امروز دنيا كه از شاگردان پروفسور هستند مصاحبه‌هايي انجام شده كه براي بينندگان بسيار جذاب خواهد بود. همچنين بينندگان اين مستند با زوايايي از زندگي خانوادگي پروفسور سميعي نیز آشنا خواهند شد.

پروفسور مجيد سميعي جراح حاذق مغز و اعصاب دنياست كه در مركز بزرگ بيمارستاني مغز و اعصاب جهان در هانوفر آلمان به تحقيق و تدريس و کارمشغول است. وي افتخارات علمي بسياري در محافل پزشكي جهان كسب و به تازگي همه اين افتخارات را به موزه تاريخ پزشكي ايران اهدا كرده است.

سال تولید: 1393

نویسنده: فریدون قدیمی

تهیه کننده: فریدون قدیمی

کارگردان: فریدون قدیمی

تصویربردار: محمدرضا پیشه احسان

تدوینگر: سید مصطفی نبوی

انیماتور: فریبرز پوریایی

دستیار تصویر: داریوش هاتف

مترجم: حدیث مباحی – امیرحسین زارعجواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
با تشکر فراوان از برنامه بسیار خوبتان من عاشق... مسعود نیک ۱۳۹۴/۰۲/۲ ۰۸:۳۸
با تشکر فراوان از برنامه بسیار خوب و پر بارتان ... حامد ۱۳۹۵/۰۷/۲۵ ۱۰:۰۶

حامد
با تشکر فراوان از برنامه بسیار خوب و پر بارتان
متاسفانه من نتوانستم برنامه شما را کامل ببینم چگونه می توانم این برنامه را ببینم و اگر امکان دارد چگونگی برقراری ارتباط با پرفسور را توضیح بدهید و آدرس ایمیل و تلفن پرفسور را درج کنید
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۵/۰۷/۲۵ ۱۰:۰۶
مسعود نیک
با تشکر فراوان از برنامه بسیار خوبتان
من عاشق پروفسور مجید سمیعی هستم از شما خواهش میکنم کل برنامه یعنی هر دو قسمت را برایم ایمیل کنید یا لینک دانلود برنامه را بگذارید لطفا لطفا
با سلام واحترام خدمت شما مخاطب گرامی
از اینکه بیننده برنامه های شبکه باران هستید کمال تشکر را داریم. امکان دانلود در سایت مرکزگیلان وجود ندارد .
با تشکر
روابط عمومی
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۲/۲ ۰۸:۳۸