سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱ تیر ۱۴۰۰

پروانه های متحرک - show-content

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

پروانه های متحرک

پروانه های متحرک


 

پروانه های متحرک را با صدف بسازید. شما ممکن است کنار ساحل که پوسته های صدف در آن زیاد است زندگی نکنید, اما ساختن این پروانه ها شما را به یاد کنار دریا و دشت می اندازد.

*وسایل مورد نیاز

تعدادی صدف

رنگ پارچه

قلم مو

سیم

نخ نایلونی

یک عدد میله

تخته ی چوبی

قبل از شروع کار صدف ها با آب و صابون بشویید.

سعی نکنید دو کفه ی صدف را از هم باز کنید. پوسته صدف ها را یک شب در آب گرم بگذارید. سپس آن ها را آرام باز کنید و روی یک تخته چوبی قرار دهید. بعد یک تخته دیگر را روی آن ها بگذارید و یک چیز سنگین مثل ظرف رنگ را روی آن ها قرار دهید.

سطح خارجی هر کدام از صدف ها را با رنگ ها و طرح های متفاوت تزیین کنید. برای به دست آوردن رنگ های مناسب ابتدا آن ها را روی کاغذ امتحان کنید.

وقتی رنگ خشک شد قسمت داخلی صدف ها را رنگ طلایی بزنید.

سیم را به قطعاتی باطول 4 سانتی متر ببرید تا بدن پروانه ها را بسازید. با چسب آن ها را سرجایشان بچسبانید.

یک قطره چسب را به فاصله یک سانتی متری از انتهای دوطرف میله بریزید. سپس نخ نایلون را دور چسب گره بزنید. چسب از لیز خوردن نخ جلوگیری می کند و آن را بهتر نگه می دارد. نخ نایلونی را به اندازه ی دو برابر طول میله اندازه گیری کنید و ببرید. سپس آن را به نقطه ی چسبی طرف دیگرمیله هم گره بزنید؛ پروانه های متحرک از این جا آویزان می شوند.

به هفت نقطه ی روی میله چسب بزنید طوری که به فاصله ی شش سانتی متری از هم قرار داشته باشند. نخ نایلونی را در اندازه های متفاوت ببرید و به هریک از نقطه ها گره بزنید. انتهای دیگر نخ را دور سر هر پروانه ببندید.نخ های نایلونی خیلی راحت به هم گیر می کنند؛ بنابراین مواظب باشید هر پروانه به طور جداگانه از نخ خود آویزان شود.

منبع:کتاب سرگرمیهای خلاق