رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

پرداخت 690 میلیارد تومان از مطالبات فرهنگیان کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

پرداخت 690 میلیارد تومان از مطالبات فرهنگیان کشور

شناسه : 100784314

پرداخت 690 میلیارد تومان از مطالبات فرهنگیان کشور

690  میلیارد تومان از مطالبات فرهنگیان کشور تا قبل از آغاز هفته گراميداشت معلم پرداخت خواهد شد.
وزیر آموزش و پرورش ديشب در نشست شورای معاونان آموزش و پرورش گیلان در بندرانزلی گفت: پرداخت این مطالبات در سازمان مدیریت و برنامه ريزي تصويب شده و قراراست این مطالبات قبل از دوازدهم اردیبهشت ماه پرداخت شود.
علي اصغر فانی همچنین از اجرای طرح رتبه بندی فرهنگیان درآینده نزدیک خبر داد وافزود:در اين طرح معلمان به 4 گروه پایه،ارشد، خبره و عالی تقسیم بندی خواهند شد و بر این اساس حقوق آنان نیز افزایش می یابد.
 وی همچنین از استخدام 5 هزار نیروی انسانی  جدید در آموزش و پرورش خبر داد افزود: بزودی رشته های مورد نیاز و شرایط آزمون اعلام خواهد شد.
وزير آموزش و پرورش گفت : در این آزمون استخدامی شرکت کنندگان پس از قبولی باید به مدت یکسال در دانشگاه فرهنگیان آموزش ببینند و پس از اخذ گواهی معلمی خواهند شد.
علي اصغر فاني از کیفی سازی واحدهای آموزشی خبر داد و افزود: در حال حاضر 13 میلیون دانش آموز در 105 هزار واحد آموزشی کشور مشغول تحصیل هستند و در تلاشیم تا با کیفی سازی آموزش و شیوه های نوین تدریس گام مهمی در خلاقیت و نوآوری نسل آینده ساز جامعه برداریم.
 وی از اجرای دقیق برنامه ششم توسعه در نظام آموزش و پرورش خبر داد و افزود: در سال 93، 40 راهکار از 131 راهکار سند تحول بنیادین اجرا شد و در تلاشیم تا در سال 94 بیش از پیش این برنامه ها را عملیاتی کنیم.
وزير آموزش و پرورش ساماندهی و بهسازی نیروی انسانی، توسعه مشارکت خانواده های دانش آموزان در طرح ها   ، تمرکز زدایی ، تقویت و ارتقای مدیریت آموزشگاهی ،اعتبار سنجی و را از مهمترین برنامه های پیش روی این وزارتخانه اعلام کرد.
در نشست 4 ساعته شورای معاونان آموزش و پرورش گیلان مدیر کل آموزش و پرورش گیلان  افزایش 35 درصدی پرسنل اداری ، تعیین تکلیف مجتمع های مدارس، توجه ویژه به مدارس استثنایی، افزایش سرانه و هوشمند سازی مدارس را از مهمترین خواسته های فرهنگیان این استان اعلام کرد.
 مهدی حاجتی  به وجود کلاس های چند پایه در استان اشاره کرد و افزود: امیدواریم تا با تامین نیروی انسانی این مشکلات از بین رود. 
وی گفت: در 5 سال آینده 23 درصد از فرهنگیان استان  بازنشسته می شود و این نشان از نیازجدی  به نیروی انسانی است .
 در این نشست همچنین آقاجانی رییس آموزش وپرورش شهرستان رودبار به نمایندگی از روسای ادارات آموزش و پرورش ،آموزش و پرورش را کلید فتح توصیف کرد و خواستار توجه ویژه مسولان به تلاشگران عرصه  تعلم و تربیت شد.
 در پایان از سومین و چهارمین کتاب حقوق شهروندی ویژه دانش آموزان ابتدایی رونمایی شد.
 این کتاب بر اساس انشاء های منتخب دانش آموزان با موضوع های "گیلان بدون زباله و آب"  تالیف و به چاپ رسیده است.
 
منبع:خبرگیلان