جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۹ فروردین ۱۳۹۹

پرداخت تسهیلات میلیاردی به واحدهای صنعتی راکد کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

پرداخت تسهیلات میلیاردی به واحدهای صنعتی راکد کشور

شناسه : 313310070

پرداخت تسهیلات میلیاردی به واحدهای صنعتی راکد کشور

11 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای رفع موانع تولید در کشور پرداخت شده است.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما وزیر صنعت ، معدن و تجارت امروز در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی  و کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید گفت : با پرداخت این تسهیلات بانکی 16 هزار واحد تولیدی و صنعتی  راکد و نیمه فعال کشور به چرخه تولید بازگشت.
محمد رضا نعمت زاده افزود : با ادامه روند پرداخت وام های بانکی پیش بینی می شود 4 هزار واحد صنعتی و تولیدی دیگر تا پایان امسال احیا شود.
وی به اجرای موفق طرح ثبت نام اینترنتی صاحبان واحد های صنعتی و تولیدی برای دریافت تسلات بانکی اشاره کرد و گفت : در این طرح صاحبان صنایع خرد و متوسط    می توانند در سایت www.behinyab.ir  ثبت نام و پس از تایید از تسهیلات بانکی استفاده کنند.
وزیر صنعت ، معدن و تجارت گیلان را یکی از استان های پیشرو در رفع موانع تولید دانست و خاطرنشان کرد : رتبه گیلان در کشور از5 استان کم کار به 5 نخست استان ارتقا یافته است. 
استاندار گیلان هم با اشاره به اینکه از ابتدای امسال تا کنون  5 هزار میلیارد ریال به 840 واحد صنعتی و تولیدی کوچک و متوسط  در استان پرداخت شده است گفت : از صاحبان 560 واحد از این واحد ها در سامانه نام نویسی کرده بودند.
محمد علی نجفی به کاهش نرخ بیکاری درگیلان در سال های گذشته هم اشاره و تصریح کرد : با حمایت از واحد های صنعتی و تولیدی بدنبال کاهش بیش از پیش این آمار در این بخش هستیم . 
منبع : خبر گیلان