جهش تولید | جمعه، ۲۶ دی ۱۳۹۹

پذیرش دانشجو در رشته کارشناسی حرفه ای ارشد از مهر 92 - نمایش محتوای خبر

 

 

پذیرش دانشجو در رشته کارشناسی حرفه ای ارشد از مهر 92

شناسه : 63682813

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان گیلان از پذیرش دانشجو در رشته کارشناسی حرفه ای ارشد از مهر 92 در دانشگاه جامع علمی کاربردی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - منطقه گیلان، دکتر قاسمی زاد در جمع خبرنگاران با اشاره به تاسیس دانشگاه علمی کاربردی گفت: اساسنامه این دانشگاه در 18 مهرماه 71 به تصویب شورای گسترش آموزش عالی رسیده و نهایتا در سال 73 این دانشگاه تاسیس شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر دانشگاه علمی کاربردی پس از گذشت 20 سال از تاسیس آن، با بیش از 460 هزار دانشجو، 942 مرکز آموزش فعال، حدود 50 هزار مدرس و بیش از 400 هزار دانش اموخته دارد اظهارداشت: این دانشگاه در سطح کشور یکی از مهمترین فعالان عرصه علم و مهارت آموزی در سطح کشور محسوب می شود.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان گیلان به تاسیس دانشگاه علمی کاربردی استان در گیلان اشاره کرد و افزود: دانشگاه علمی کاربردی از سال 74 با یک رشته در گیلان تاسیس شد و در حال حاضر با 31 مرکز به فعالیت خود ادامه می دهد.

قاسمی زاده واحد استانی دانشگاه علمی کاربردی را بعنوان یک واحد نظارتی و ارزیابی بر مراکز آموزش علمی کاربردی در سطح استان بیان کرد و گفت: این مرکز دارای کمیته های مختلف از قبیل هیئت اجرایی جذب، نظارت و ارزیابی، انضباطی، برنامه ریزی درسی، بازدید از مراکز، شورای مشورتی روسای مراکز و ... است.

وی ماهیت آموزش های علمی کاربردی را ایجاد مهارت و فناوری برای دانش آموختگان برشمرد و گفت: روش های اجرایی آموزش ها در این دانشگاه شامل ترمی، پودمانی و غیرحضوری است.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان گیلان ادامه داد: در این روش رشته مدیریت خانواده به صورت غیرحضوری برگزار می شود.

قاسمی زاده صنعت، کشاورزی، مدیریت، خدمات اجتماعی و فرهنگ و هنر را از گروههای مختلف آموزش در این دانشگاه دانست و گفت: ایجاد فرصت شغلی برای دانشجویان الویت اصلی دانشگاه  جامع علمی کاربردی است.

وی تصریح کرد: رشته های مورد آموزش در این دانشگاه به گونه ای است که بتواند پاسخگوی نیازهای جدی و اساسی بازار کار موجود در کشور باشد.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان گیلان از پذیرش دانشجو در رشته کارشناسی حرفه ای ارشد از مهر 92 در دانشگاه جامع علمی کاربردی خبر داد و گفت: دوره کارشناسی حرفه ای ارشد، دوره آموزشی است که در نظام آموزش مهارتی تعریف شده و برای رشته های غیرمهندسی به اجرا در می آید و مدرک آن همتراز کارشناسی ارشد در نظام آموزش عالی کشور است.

قاسمی زاد خاطرنشان کرد: طراحی آیین نامه نظام مهندسی خبرگی در دانشگاه جامع علمی کاربردی شروع شده و پذیرش دانشجوی دوره خبرگی از مهر ماه 92 انجام خواهد شد.