جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

پذیرش توریسم سلامت در 15 رشته تخصصی در گیلان - نمایش محتوای خبر

 

 

پذیرش توریسم سلامت در 15 رشته تخصصی در گیلان

شناسه : 63918849

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از پذیرش توریسم سلامت در 15 رشته تخصصی در گیلان خبر داد.

خبرگزاری فارس: پذیرش توریسم سلامت در 15 رشته تخصصی در گیلان

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، حسن بهبودی ظهر امروز در مراسم افتتاحیه سومین نمایشگاه بین‌المللی تجهیزات پزشکی در گیلان با تبریک فرا رسیدن میلاد امام موسی کاظم (ع) اظهار کرد: مخاطبان این نمایشگاه بیشتر اقشار دانشجویان پزشکی، پیراپزشکی، داندنپزشکی و شاغلان بیمارستان‌ها هستند.

وی با بیان اینکه شرایط موجود در جهان در عرصه پیشرفت تجهیزات پزشکی مدنظر است، افزود: پیشرفت تجهیزات پزشکی در دنیای امروز به اندازه‌ای ارزش یافته که بدون آنها مهارت پزشکان با تجربه به تنهایی تاثیر چندانی در کار درمانی ندارد.

این مسئول پیشرفت تجهیزات پزشکی را وابسته به گذشت زمان و پیشرفت دیگر تکنولوژی‌ها در جامعه دانست و ادامه داد: در گذشته درمان  بسیاری از بیماری‌ها به دلیل نبود امکانات ویژه در گیلان میسر نبود و بیماران به  تهران  اعزام می‌شدند.

وی با بیان اینکه در گذشته در  یک روز بالغ بر چهار مورد تصادفی با آمبولانس به تهران اعزام می‌شد، خاطرنشان کرد: امروز گیلان به بیشتر تجهیزات روز پزشکی مجهز شده و علاوه بر درمان بیماران داخلی پذیرای بیماران خارجی هست.

بهبودی از پذیرش توریسم سلامت در 15 رشته تخصصی در گیلان خبر داد و گفت: امروز وضعیت درمان در کشور به ویژه در گیلان با بسیاری از کشورهای اروپایی مدعا برابری می‌کند.

وی تصریح کرد: در دهه 70 هیچ مرکز درمانی در کشور مجهز به MRI نبود تا اینکه در سال 72 برای نخستین بار در کشور با کمک یک خیر رفسنجانی این فناوری تهیه شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به دستگاه MRI در سال 78 در بیمارستان پورسینای رشت برای نخستین بار در گیلان، اضافه کرد: اکنون رشد و توسعه صنعت و تجهیزات پزشکی در کشور همپای بیشتر کشورهای اروپایی است.

وی با اشاره به تاریخچه چشم پزشکی در کشور افزود: در گذشته جراحی چشم در کشور و گیلان به سختی انجام می‌شد و بیمار پس از جراحی باید زیر مراقبت‌های سخت و ویژه قرار می‌گرفت.

بهبودی با اشاره به انجام جراحی چشم در گیلان به وسیله لیزر، یادآور شد: با این روش بیمار زودتر بهبود یافته و دیگر نیازی به استراحت‌های طولانی و طاقت‌فرسا نیست.

وی با بیان اینکه امروزه تکنیک‌های جراحی در کشور بسیار بالاست، اذعان کرد: هدف از برگزاری این نمایشگاه‌ها مقایسه گذشته با حال و گام گذاشتن برای آینده‌ای بهتر در این عرصه است.

این مسئول نمایشگاه را تنها محلی برای گذار ندانست و افزود: نمایشگاه‌های علمی بهترین مکان برای تفکر و اندیشیدن است.

وی با تأکید براینکه نباید به وضعیت موجود قانع بود، یادآور شد: امروزه مقالات پژوهشی پژوهشگران ایرانی در جهان حرف نخست را می‌زند.

 

بهبودی از برگزارکنندگان نمایشگاه مذکور به ویژه سازمان همیاری شهرداری‌ها، معاونت درمان، ستاد بازرسی، پزشکان و روسای بیمارستان‌ها و شرکت‌های قدردانی کرد.

به گزارش فارس، سومین نمایشگاه بین‌المللی تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی، دارویی، بهداشتی، طب ورزشی و صنعت سلامت امروز با حضور 90 شرکت داخلی و خارجی، پزشکان، روسای بیمارستان‌ها و ... در رشت افتتاح شد.

خبرگزاری فارس