سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

پخش زنده یادواره شهید حسین پور از شبکه باران - نمایش محتوای خبر

 

 

پخش زنده یادواره شهید حسین پور از شبکه باران

شناسه : 369641529

سومین یادواره تلویزیونی فرمانده نابغه شهید مدافع حرم« مرتضی حسین پور شلمانی» پنجشنبه شانزدهم مردادماه از ساعت 18  عصر به طور زنده از شبکه باران تهیه و پخش می شود .
این برنامه با حضور سردار عبدالله پور فرمانده سپاه  قدس استان گیلان ،پدرشهید حسین پور و پدر همسر آن شهید بزرگوار و با بخشهای اجرای سرود ،اجرای موسیقی ، فیلمهای مستند از فرمانده شهید ،پیام رئیس مجلس به مناسبت سالگرد شهادت آن شهید بزرگوار و میان برنامه ها ی مختلف پخش می شود .
مرتضی حسین‌پورشلمانی معروف به «حسین قمی » متولد 30 شهریور 64 فرمانده عملیات قرارگاه حیدریون در سوریه و فرمانده شهید محسن حججی بود. او صدها نفر همچون محسن حججی را زیر دست خود پرورش داد تا تکفیری‌ها نتوانند حتی به بخشی از خواسته‌های خود در منطقه برسند. شهید حسین پور جز اولین افرادی بود که با  سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در پدافند بغداد – سامرا مشارکت داشت و سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی ، شخصا در مراسم یادبود آن شهید بزرگوار حضور یافت و ایراد سخنرانی کرد. این فرمانده زبده نظامی در سال 96 در همان معرکه‌ای که شهید حججی به‌اسارت درآمد به‌شهادت رسید، اما پیش از شهادتش نقشه شوم داعش را برای به‌ راه انداختن حمام خون بر هم زد و جان بسیاری از رزمندگان مقاومت را نجات داد.
عوامل برنامه :
تهیه کننده : امیر حسین نارنجی
دستیار تهیه : ابراهیم نظر پور
کارگردان : بهرام امانی
تصویر برداران : مهدی پژمان ، مسعود پژهان، عباس زحمتکش، سهیل خان درخشان
صدابردار: عباس علی اکبری