جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۸ خرداد ۱۳۹۹

پایان سفر ناوگروه صلح و دوستی روسیه در ایران - نمایش محتوای خبر

 

 

پایان سفر ناوگروه صلح و دوستی روسیه در ایران

شناسه : 303386748

پایان سفر ناوگروه صلح و دوستی روسیه در ایران

ناوگروه صلح و دوستی روسیه، ایران را ترک کرد.
ناوگروه صلح و دوستی روسیه پس از پایان ماموریت با بدرقه ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش کشور ، ایران را به مقصد قزاقستان ترک کرد.
فرمانده ناوگروه روسیه صبح امروز پیش از ترک ایران با قدردانی از مهمان نوازی ناوگان شمال نیروی دریایی ایران گفت : در این ماموریت با فرمانده ناوگان شمال در خصوص تداوم حفظ و افزایش امنیت دریای خزر مذاکرات خوب و مفیدی صورت گرفت.
ناخدا یکم سرگئی الکساندروویچ بابسکف افزود : علاوه بر مذاکرات انجام شده، ملاقات با استاندار گیلان ، دیدار از کاخ موزه نظامی انزلی، بناهای تاریخی و فرهنگی گیلان و حضور بر مزار شهدای گمنام نیز از دیگر برنامه های انجام شده در این سفر 2 روزه بوده است.
وی بندرانزلی را بندری پیشرفته و درحال توسعه ارزیابی کرد و گفت: با توجه به دعوت از همتای ایرانی برای حضور در روسیه ، امیدواریم میزبان ناوگروه ناوگان شمال در کشور خودمان باشیم.
جانشین فرمانده ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز در حاشیه بدرقه ناوگروه روسی گفت: اینگونه تعاملات و همکاری ها ، موجب افزایش و تداوم امنیت، صلح و دوستی پایدار می شود.
ناخدا یکم باقری افزود : بر اساس دعوت کشور روسیه ، ناوگان شمال نیز در آینده ای نزدیک سفر به این کشور را در برنامه خود دارد.
ناوگروه دوستی روسیه متشکل از دو رزمناو از یگان دریایی این کشور در چارچوب ماموریت دوستانه سه شنبه گذشته وارد بندرگاه انزلی شد .
این ناوگروه شامل ناو موشک انداز تاتارستان، ناوچه موشکی گرادسویاژسک وابسته به حوزه نظامی فدرال جنوب روسیه به فرماندهی ناخدا یکم بابسکوف است.
هدف از سفر این ناوگروه ، تحکیم همکاری های بین المللی بین کشورهای حاشیه دریای خزر اعلام شده است.
ناوگروه ایرانی نیز یکشنبه 25 مهر از منطقه چهارم نیروی دریایی ارتش، با پیام صلح و دوستی عازم بندر باکو کشور جمهوری آذربایجان شد.
 
منبع : خبر گیلان