جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

پاسخگویی در سال 1391 - show-content

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

پاسخگویی در سال 1391

پاسخگویی در سال 1391


براي مطرح كردن سوالات و نظرات شما در خصوص استان گيلان و صدا و سيما كليك نمائيد.

پاسخگویی در سال 1387
پاسخگویی در سال 1388
پاسخگویی در سال 1389
پاسخگویی در سال 1390

کد:910205

سئوال : 24/11/91
در زمینه کود کشاورزی و وام بانکی و شخم زمینهای کشاورزی توضیح بفرمایید ؟
پاسخ:
آقای روحی مدیرکل جهاد کشاورزی در این زمینه توضیحاتی دادند :
در زمینه آماده سازی زمینها برای شخم زمستانه و تابستانه با توجه به شرایط جوی اگر دوستان سرعت بیشتری داشته باشند و شخم اول را بزنند ما صرفه جویی بیشتری در مورد آب خواهیم داشت و همچنین از ادوات کشاورزی به موقع و بهینه استفاده کنند و حداقل بحثهای اقتصادی خودشان را پیش می برند و در ارتباط با بحث کود امسال ما سه روش توزیع کود داریم یکی توزیع از طریق تعاونی و دیگری تجمع مردم و دیگری از طریق شوراها و تا پایان اسفندماه تقریباً 95 درصد کود تأمینی کشاورزان انشاالله حل می شود و در مورد وام هم همچنان وام پرداخت می شود و مشکلی نیست و اگر وامهای بالاتر می خواهند باید از طریق بانک این مسائل را پیگیری کنند چون در این رابطه بانکها باید پاسخگو باشند .

کد:910204

سئوال: 25/11/91
در مسیر آب و برق برای اتوبوس خط واحد دچار مشکل هستیم و باید 45 دقیقه منتظر باشیم تا اتوبوس بیاید لطفآً این مورد را پیگیری کنید . رشت /خانم
پاسخ:
مدیرعامل اتوبوسرانی رشت پاسخ دادند :
حق با مردم است ولی مشکل اصلی ترافیک زیاد خیابانهاست که باعث تأخیر خط واحدها می شود و این مسئله از دست ما خارج است .

کد:910203

سئوال: 25/11/91
خمام خیابان شهید بابایی به مدت 20 روز است که برای اگو کنده کاری شده و این کار بدون کارشناسی صورت گرفته و الان دور اگو خالی شده و مردم دچار مشکل شده اند .
پاسخ:
مدیر عامل آب و فاضلاب شهرستان رشت در این زمینه پاسخ دادند :
در خیابان شهید بابایی همکاران ما به مدت 18 روز برای لایه روبی کار کردند تا مشکل حل شود و به خاطر رفت و آمد زیاد ماشینها مرمت دور اگو خراب شده و سریعترین راه آسفالت می باشد که البته ما با پیمانکار قرار داد بتن داشتیم و انشالله در اسرع وقت این مسئله برطرف می گردد .

کد:910202

سئوال: 1/12/91
مدیرعامل گاز استان اعلام کردند که تا 22 بهمن ماه 80 روستای گیلان می توانند از گاز طبیعی استفاده کنند اما هنوز مهندسین برای تأیید منازل گازکشی مشکل ایجاد می کنند ؟ لطفاً این مسئله را پیگیری کنید .
پاسخ:
آقای نورموسوی مدیرعامل گاز استان پاسخ دادند :
این امر به سازمان نظام مهندسی محول شده و ما ارائه می دهیم تا این اداره پیگیری کند .

کد:910201

سئوال: 8/12/91
مسوولین راهنمایی رانندگی چه راهکارهایی را در ایام نوروز جهت کاهش ترافیک و ایجاد نظم بیشتر در ایام نوروز در نظر گرفته اند  ؟
پاسخ:
سرگرد امینی رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان گیلان پاسخ دادند : ما تدابیر خاصی برای ایام نوروز در نظر گرفتیم طرحهای ویژه نوروز 92 هم داریم و امیدواریم با همکاری مردم بتوانیم این طرحها را به درستی انجام دهیم در نوروز هر ساله از تاریخ 20 اسفند به دلیل خرید عید جمعیت در شهر زیاد می شود و همچنین از 28 اسنفد به بعد حجم سنگین مسافرین را در پیش داریم و همه مأموران هم آماده باش هستند .

کد:910200

سئوال: 8/12/91
راننده تاکسی هستم چرا کرایه تاکسی ها را در سطح شهر افزایش نمی دهید قیمت قطعات خودرو خیلی افزایش یافته است ما باید چکار کنیم ؟
پاسخ:
مدیرعامل نظارت بر تاکسیرانی رشت پاسخ دادند : با توجه به افزایش قیمت قطعات یدکی و با رعایت منافع عمومی در پی تصویب اضافه شدن قیمت کرایه تاکسی بودیم و ما این مسئله را ابلاغ کردیم و از 6 اسفند اجرایی شد و اگر شهروندان تخلفی مشاهده کردند می توانند به ما اطلاع رسانی کنند حتماً پیگیری خواهد شد و همه ما سعی می کنیم تا شرایط بهتری از نظر کاری برای تاکسی داران فراهم شود .

کد:910199

سئوال: 9/12/91
در تاریخ 11/8/91 از نام مهندسی آمدند از منزل ما بازدید کردند تا کار گازکشی انجام شود و گفتند که باید محافظ بگذارید و من هم این کار را انجام دادم 120 هزار تومان هزینه کردم ولی اداره گاز موافق این مسئله نیست این همه هزینه کردم تکلیف ما چیست ؟ لطفاً پیگیری کنید .
پاسخ:
پورموسوی مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان پاسخ دادند: در بحث محافظ گاز باید به اداره مرکزی ما مرجعه کنن تا بتوانیم مسئله ای که نظام مهندسی مطرح کرده را با همدیگر حل و فصل کنیم .

کد:910198

سئوال: 9/12/91
پول تلفن را از طریق 2828 پرداخت کردم ولی حالا نه مخابرات نه بانک صادرات قبول ندارند و ادعا دادند که پول واریز نشده تکلیف این 28 هزار تومان بنده چه می شود ؟
پاسخ:
صالح مدیر روابط عمومی مخابرات پاسخ دادند:
در راستای ترویج فرهنگ الکترونیک ، مخابرات خودش را موظف می داند که مردم را راهنمایی کند و آنها را با مشکل الکترونیکی پرداخت هزینه تلفن آشنا کند . مشترکین تلفن همراه و ثابت می توانند هزینه تلفن را با تلفن پرداخت کنند و اگر مشترکی مدعی است که من پرداخت کردم ولی مخابرات ادعا می کند پرداخت نشده ما آمادگی داریم که تمام مراحل را برای این افراد نشان بدهیم تا مشخص شود که پول پرداخت شده یا خیر .

کد:910197

سئوال: 9/12/91
چرا با خیلی از مغازه دارانی که کالاهای خودشان را چند متر جلوتر از مغازه در پیاده رو می گذارند هیچ برخوردی نمی شود ؟
پاسخ:
آقای غنی زاده مدیرخدمات شهری شهرداری رشت پاسخ دادند: این تنها وظیفه شهرداری نیست و ارگانهای دیگر مثل فرمانداری و نیروی انتظامی و  . . . باید با ما همکاری کنند و مغازه داران و صنف باید وقتی برای این پروانه کسب صادر می کند این مورد را متذکر شود و ما روزانه 70 و 80 مورد جمع آوری سد معبر داریم .

کد:910196

سئوال: 9/12/91
چرا در بعضی از خیابانهای شهر رشت مانند خیابان مطهری اینقدر دستفروشی زیاد است چرا ساماندهی نمی شوند؟
پاسخ:
آقای غنی زاده مدیرخدمات شهری شهرداری رشت پاسخ دادند: با توجه به اینکه شهرداری مکانی برای این افراد تعریف نکرده است و این وظیفه شهرداری است البته در حال پیگیری هستیم و زمینهایی را مد نظر داریم و کارهای اولیه آن را هم انجام داده ایم که انشاالله قرار است که به زودی این افراد ساماندهی شوند .

کد:910195

سئوال: 14/12/91
از مسوولین بپرسید که در راستای تنظیم بازار چه فعالیت های انجام داده اند؟
پاسخ:
آقای شکریه ریاست اصناف استان گیلان در راستا پاسخ دادند :
در این ایام که به نوروز 92 نزدیک می شویم دو کار مهم رخ داده است که کمک شایانی به تنظیم بازار شده است در مرحله اول اجازه فروش فوق العاده را به اصناف مختلف داده ایم که حداقل روزی دوبار از آنها بازرسی می شود و مورد دیگر بحث فروش میوه شب عید می باشد که از سه ماه پیش خریداری شده است و در سردخانه ها نگهداری ، که در موقع مناسب به بازار عرضه شود . و همچنین ایجاد نمایشگاه ویژه بهار می باشد که چند سالی است برگزار می شود .


کد:910194

سئوال: 10/12/91
برادر اینجانب شیمیایی بود و بر اثر جانبازی و شیمیایی فوت کرد ولیکن چون مدارک رزمنده بودنش در جنوب نابود شده جزء شهید آن قرار نگرفته و خانواده اش هیچ درآمدی ندارند 4 فرزند دارد و بی سرپرست شده اند از شما می خواهیم پیگیری کنید تا آنها هم جزء خانواده شهدا قرار گیرند و حقوقی داشته باشند . رشت /آقا
پاسخ:
از طریق سازمان بنیاد شهید این مورد را پیگیری کردیم و مسوولین ذیربط قول همکاری دادند انشاالله مشکل این خانواده حل خواهد شد .

کد:910193

سئوال: 15/12/91
شرکت ایران پل بین آستارا تا تالش را جاده سازی کرده است و همین امر برای خانه ما مشکل پیش آورده است بطوریکه پشت بام خانه ما مساوی با جاده شده است خیلی تلاش کردیم تا مشکلات را حل کنیم ولی باز مشکل داریم لطفا شما یا گزارش بگیرید ویا مطرح کنید مشکل مارا بررسی کنند


*لازم بذکر می باشد که امروز صبح  همکاران درروابط عمومی با شرکت مربوط  تماس گرفتند تا بررسی شود مشکل چیست تا صاحب ملک مورد نظرراضی شوند./ طی پیگیریهایی که انجام گرفت شرکت مذکور قول همکاری دادند .

کد:910192

سئوال: 3/11/91
راننده تاکسی هستم از سال 87 از شهرداری معرفی شدیم و از ساپیای رشت ماشین را تحویل گرفتیم ولی هنوز سند نداریم و شهرداری اعلام می کند که باید پول را واریز کنید چون ماشین را ارزانتر خریدیم ؟ الان تکلیف ما چیست چکار باید کنیم لطفآً پیگیری کنیم . / رضوانشهر/ آقا
پاسخ:
شادکام شهردار رضوانهشر پاسخ دادند :

شهرداری رضوانشهر این افراد را معرفی کرد تا ماشین هایی که پلاک عبور و مرور تا 20 کیلومتر را دارند باید عوارض بدهند تا پلاک این ماشینها تغییر کند و صدور سند هم دیگر مشکلی نخواهد داشت البته سند این افراد الان آماده است فقط باید عوارض را پرداخت کنند تا به نام آنها شود .

کد:910191

سئوال: 3/11/91
راننده نیسان هستم تعداد ما بالای 20 نفرمی باشد کار ما هم خدماتی است در رضوانشهر خیابان شهید میرزایی هستم اما الان شهردار شهر پره سر خیابان را یکطرفه کرده و کار و کاسبی ما را از ما گرفته و دیگر نمی توانیم مانند سابق کار کنیم و دچار مشکل شده ایم لطفآً این مسئله را از مسوولین ذیربط پیگیری کنید . تالش/آقا
پاسخ:
خیابان شهید میرزایی ترافیک زیادی دارد و مردم خیلی اعتراض داشتند ما خیابان را یکطرفه کردیم انشاالله چهار راه که در حال احداث می باشد افتتاح شد مشکل این رانندگان هم حل می شود.

کد:910190

سئوال: 4/11/91
فرزندم در یکی از شرکتها استخدام شد ولی الان مدتی است بنا به دلایلی او را بیرون کردند مراجعه کردیم که این موضوع را پیگیری کنیم از ما درخواست رشوه کردند تا دوباره او مشغول کار شود . لطفآً پیگیری کنید ؟ ما دیگر نمی دانیم به کجا مراجعه نماییم تا مشکلمان حل گردد .
پاسخ:
آقای حنیف مدیرکل تعاون و رفاه و کار و امور اجتماعی پاسخ دادند :

باید طبق مقررات اداره کار مراجعه کنند و فرم درخواست مبنی بر وضعیت کارکرد فرزندشان پر کنند و در مراجع حل اختلاف بررسی شود تا رأی صادر گردد .

کد:910189

سئوال: 27/10/91
ما برای جایگاه CNG مشکل داریم و اصلاً در گوراب زرمیخ جایگاه CNG نداریم ؟ لطفاً این مسئله را پیگیری کنید .
پاسخ:
آقای آقاجانی شهردار گوراب زرمیخ دراین رابطه توضیح دادند:
8 سال بود که پمپ بنزین هم در این منطقه نداشتیم اما در سال 91 پمپ بنزین افتتاح گردید اما در مورد CNG از دو سه سال پیش پیگیری های لازم انجام شده است و انشاالله که به زودی با افتتاح فشار گاز بیشتر جایگاه CNG هم در گوراب زرمیخ افتتاح می گردد .

 

کد:910188

سئوال:
رشت ،خیابان استقامت به سمت معلولین وقتی باران شدید باشد فاضلاب بالا می زند و حیاط منازل ساکنین پر از فاضلاب می شود . ما با این مشکلات چه کار کنیم لطفاً پیگیری کنید .
پاسخ:
تکشو مدیر آب و فاضلاب شهر رشت در این رابطه توضیح دادند :
علت آبگرفتگی خیابان استقامت وجود آب های سطحی سپیدرود و فاضلاب هیچ مشکلی ندارد و در شرایط بارندگی شدید فقط دچار آبگرفتگی می شود و انشاالله با برنامه جامعی که گذاشته شده حتماً این مشکل حل می شود .

کد:910187

سئوال: 18/10/91
لطفآً از مسولین ذیربط بخواهید تا در مورد تفکیک زباله برای مردم توضیحاتی دهند که  از مبدأ چگونه و در چه مرحله ای است ؟ رشت/آقا
پاسخ:
آقای دوستدار مدیرعامل بازیافت شهرداری رشت پاسخ دادند :
حدوداً پنج سال پیش این کار شروع شد که انجام این کار می تواند به محیط زیست و بازیافت کمک شایانی بکند تا امروز چیزی نزدیک به هفتادهزار خانوار در این امر شرکت می کنند البته به هر حال انجام این کار احتیاج به فرهنگسازی زیادی دارد که سازمان بازیافت هم در این راستا اقدامات زیادی انجام داده است و تعامل با آموزش و پرورش و اهدای جوایز به خانواده هایی که این کار را به خوبی انجام دادند در این رابطه کارهایی را صورت داده و امید است که این امر در بین مردم نهادینه شود.

کد:910186

سئوال: 18/10/91
در شهر سنگر در بعضی خیابانها کنده کاری شده و نزدیک به یک سال است که این پروژه به صورت نیمه کاره رها شده است لطفاً پیگیری کنید .
پاسخ:
آقای سقایی شهردار سنگر پاسخ دادند:
با توجه به اینکه این پروژه ها متعلق به آب و فاضلاب شهری است و از شهرداری مجوز گرفتند این کار بایستی در مدت مشخص تمام می شد که متأسفانه اینگونه نشد و مدتی است شهرداری پیگیر این مسئله می باشد که این معضل را حل نماید اگر قرار نیست که این پروژه ها به اتمام برسد خیابانها را آسفالت نمایند تا شرمنده مردم نشود.

 

کد:910185

سئوال: 19/10/91
راننده تاکسی هستم چرا هیچ ارگانی ما را بیمه نمی کند ؟ داخل شهر هیچگونه امتیازی برای ما قائل نیستند . لطفاً پیگیری کنید ./ رشت /آقا
پاسخ:
کاظمی مدیر عامل تاکسیرانی شهر رشت پاسخ دادند:

ما در بحث حمل و نقل بیرون شهری که از بدو ورود بنده امتیاز خطوط را مشخص کردیم و به زودی خدمت معاونت حمل  نقل شهرداری ارائه می شود و انشاالله به زودی خطوط داخل شهر امتیاز دار می شوند با یکی از شرکتهای بیمه که صحبت کردیم الان در آستانه تفاهم نامه هستیم که بیمه بدنه تاکسی ها حل شود .

 

کد:910185

سئوال: 19/10/91
یکی از ساکنین سنگر هستم لطفاً از شهردار سنگر بخواهید که در مورد علت کنده کاریهای متعدد این شهر توضیح دهد و چرا اینگونه بدون رفع مشکلات رها می کنند؟
پاسخ:
سقایی شهردار سنگر در این رابطه پاسخ دادند:
برای آب شرب از ما مجور گرفتند تا لوله گذاری کنند البته جا دارد که من هم به نوبه خودم از اداره آب و فاضلاب گله مندشوم که چرا اینگونه عمل می کنند ولی به هر ترتیب ما در سریع ترین زمان این بخش تخریب شده را بازسازی می کنیم و آسفالت آن را ترمیم می نماییم .

کد:910184
سئوال: 20/10/91
مردم گوراب زرمیخ مشکل جایگاه CNG دارند لطفآً این موضوع را پیگیری کنید .
پاسخ:
آقاجانی شهردار گوراب زرمیخ در این خصوص پاسخ دادند :
حدود 8 سال بود که گوراب زرمیخ پمپ بنزین نداشت که الان خوشبختانه از اوایل سال 91 افتتاح شده اما چون فشار گاز گوراب زرمیخ کم می باشد و CNG فشار بالایی نیاز لازم دارد از شرکت نفت خواستیم که در پمپ بنزین یک دستگاه دو نازله قرار داده شود تا فعلاً این مشکل حل شود .


کد:910183

سئوال: 20/10/91
از دهستان خاله سرا اسالم (تالش )تماس می گیریم این منطقه در طرح گازرسانی بود اما الان حذف شده است علت این این امر چیست لطفاً پیگیری کنید . تالش/ آقا
پاسخ:
نور موسوی مدیر عامل شرکت گاز استان گیلان پاسخ دادند:
روستای خاله سرا شبکه گاز رسانیش تمام شده ولی ایستگاه تأمین گاز آماده نیست که در دهه فجر امسال افتتاح می شود و این مشکل حل می گردد.


 

کد:910182

سئوال: 12/10/91

چرا کرایه تاکسیها از صیقلان تا فلکه گاز افزایش پیدا کرده است راننده تاکسی از ما 400 تومان دریافت کرده است ؟ چرا کسی هیچگونه نظارتی به این مسئله ندارد لطفاً پیگیری کنید . رشت /آقا

پاسخ:

کاظمی مدیرعامل سازمان مدیریت تاکسیرانی در این رابطه پاسخ دادند :

افزایش نرخ کرایه خصوصاً تاکسی داران را خیلی آسیب دیده کرده است و با توجه به اصطحکاک و افزایش مسافر امر نیاز بود و سازمان سعی می کند جای خالی افزایش را با خدمات دیگر پر کند !!!!!!

 

 

کد:910181

 

سئوال: 12/10/91

چرا جایگاه CNG  بازار جمعه اینقدر شلوغ می باشد برای تاکسی داران خیلی مشکل می باشد که این همه در صف بایستند چون تمام روزشان را از دست می دهند پس کی کار کنند . لطفآً پیگیری کنید . رشت/آقا

پاسخ:

شهردار بازار جمعه پاسخ دادند :

درست است که رانندگان تاکسی مقدمتر هستند و جایگاه ویژه در CNG برای آنها تهیه شده اما برای اینکه ما درآمدزایی کنیم برای شهرداری یک سری ماشین های شخصی که خدمت رسانی می کنند برای شهرداری کارت ویژه داریم و انشاالله که مردم هم با ما همکاری کنند .

 

کد:910180

 

سئوال: 12/10/91

داخل یکی از نان ها ته سیگار پیدا شده است با تلفن شکایات  تماس گرفتیم ولیکن شما هم به اطلاع مردم برسانید. رشت / آقا

پاسخ:

این مسئله از طریق روابط عمومی صداوسیمای مرکز گیلان پیگیری گردید و قرار شد که سازمان بازرسی و شکایات نانوایی ها این موضوع بررسی کنند .

 

 

کد:910179

 

سئوال : 12/10/91

خیابان 117 گلسار سه روز است لوله آب ترکیده با شرکت آب تماس گرفتیم کسی رسیدگی نمی کند دیوار جنب خیابان خراب شده است. رشت/آقا

پاسخ:

این مسئله از طریق روابط عمومی صداوسیمای مرکز گیلان پیگیری گردید و اداره آب و فاضلاب شهری قول دادند که این موضوع را پیگیری کنند و جهت برطرف کردن آن قول همکاری دادند .

 

 

 

کد:910178

سئوال : 5/10/91
سئوال از نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شواری اسلامی ( دکتر تأمینی ) :
با توجه به اینکه ما صادرات ماهی داریم و ماهی جز غذاهای اصلی زمان قدیم بوده چرا الان حذف شده و باید چکار کنیم تا با قیمت مناسب دوباره به سبد خانواده ها برگردد ؟
پاسخ:
ما چند روز پیش با وزیر جهاد کشاورزی در مورد غذای سالم صحبت کردیم و به دنبال راهکار بودیم و واقعاً مدتی است که این دغدغه کشور شده و علتهای مختلفی وجود دارد . یکی از علتها رودخانه های استان بودند که در قدیم دارای ماهی بودند و نیاز به پرورش ماهی در استخرها نبود ولی الان این شرایط وجود ندارد و همین موضوع باعث شده است که قیمت ماهی افزایش یابد .


کد:910177

سئوال: 5/10/91
چه راهکارهایی وجود دارد که تا وضعیت صید و صیادی از این شرایط نامناسب به یک صنعت پایدار تبدیل شود ؟
پاسخ:
دکتر تأمینی پاسخ دادند :
هنوز این امربه صورت یک فرهنگ در نیامده است و یک فکر اساسی در این رابطه انجام نشده است که این وضعیت بررسی شود و موانع و مشکلاتش برطرف شود . نظارت بر کار صید صیادان باید افزایش یابد. البته شیلات گیلان در بحث ماهی خاویاری و رها سازی ماهیان خاویاری بسیار خوب عمل می کند و باید شرایط جوی نیز برای پرورش ماهیان آبزی فراهم گردد . 


کد:910176

سئوال: 5/10/91
ما در CNG بازار جمعه کلی صف می مانیم اما بعضی از رانندگان ماشین شخصی بدون نوبت گاز می زنند و اظهار می کنند که کارت ویژه از شهردار یا فرماندار دارد علتش این امر چیست لطفآً پیگیری کنید . / آقا / تولم شهر
پاسخ:
باقری شهردار تولم شهر پاسخ دادند:
در ابتدای بازگشایی CNG مردم استقبال نمی کردند و تصمیم گرفته شد که بر چسبی برای آژانس ها و تاکسی ها صادر کردیم و بعضی از ماشینهای شخصی که با شهرداری و ارگانهای دولتی کار می کنند این کارت را گرفتند و این کار فقط برای درآمد زایی شهرداری بوده است .کد:910175

سئوال: 5/10/91
من یکی از کارگران شرکت دام و دریا هستم و از سال 87 تا حالا مطالبات خودمون را نگرفتیم و به هر جایی که مراجعه می کنیم هنوز به نتیجه ای نرسیدیم . لطفآً پیگیری کنید . رضوانشهر /آقا
پاسخ:
آقای حنیف مدیرکل تعاون و کار و رفاه اجتماعی پاسخ دادند :
این شرکت در طول دو سال اخیر دچار مشکلاتی شد و تعطیل شد و تا هفته پیش طبق جلسه ای که در فرمانداری داشتیم مشکل کارخانه حل شد و فقط تکلیف 40 نفر دیگر مانده که تا ظرف چند روز آینده مشکلات آنها هم برطرف می گردد .

کد:910174

سئوال: 3/10/91
حقوق بازنشستگان کشوری تا امروز پرداخت نشده است هرماه که دیر پرداخت می شد تا سی ام پرداخت می شد این ماه تا امروز پرداخت نشده است لطفا شما بعنوان مهمترین رسانه  این مسئله را پیگیری کنید ما بازنشستگان بیشتر از همه نیاز به حقوقمان داریم مخصوصا در شب چله نیاز داشتیم اصلا توجه نمی کنند که ما مشکلات زیادی داریم .
(لازم بذکر می باشد که در این مورد  طی دیروز تا امروز تعداد بی شماری تماس داشتیم و بر اساس پیگیری و تماس با سازمان بازنشستگی آقای محمد پور  اعلام  کردند طی یکی دوروز دیگر حقوق ها پرداخت خواهد شد). رشت و شهرستانها / خانم و آقا
پاسخ:
طی پیگیریهایی که روابط عمومی سازمان صداوسیمای مرکز گیلان از طریق سازمان بازنشستگی کشوری انجام داد  این نتجیه حاصل گردید که تا پایان دی ماه سالجاری تمام حقوق بازنشستگان ادارات مختلف پرداخت خواهد شد و لازم به ذکر می باشد که حقوق تعدادی از بازنشستگان آموزش و پرورش چهارم دی ماه پرداخت شد .

 

کد:910173

سئوال: 3/10/91
مدتی است آب نداریم از سازمان آب واستانداری وهمه جا به قول خودشان آمدند ولی کاری نتوانستند انجام دهند لطفا شما مطرح کنید کاری بکنند یک آپارتمان مسکونی و بانک ملت و رستوران آب ندارند. هر کجا تماس می گیریم فقط می گویند چشم ولی از کار خبری نیست. لطفا از برنامه در شهر بیایید و فیلم بگیرید سه راه گلایل جنب بانک ملت. حاج رضا
(لازم به توضیح می باشد روابط عمومی پیگیری های لازم را بعمل آورد و لیکن هنوز به نتیجه کامل نرسیده است). رشت / خانم
پاسخ:
از طریق روابط عمومی صداوسیمای مرکز گیلان این موضوع پیگیری شد و مسوولین آب و فاضلاب استان گفتند تا تاریخ 7 دی ماه سالجاری آب این منطقه وصل خواهد شد .

کد:910172

سئوال: 27/9/91
چرا پول بیمه کشاورزی را به ما پرداخت نمی کنند ؟ چوماچاه / آقا
پاسخ:
طاهری مسوول بیمه روستایی استان پاسخ دادند :
با تشکر از تماس این شنونده عزیز به عرض می رسانم که در شعبه شفت بانک کارورزی اشکالی در نحوه پرداخت به وجود آمده بود که در حال حاضر این مشکل حل شده و دوستان می توانند برای دریافت وجه خود اقدام نمایند.

کد:910171

سئوال: 27/9/91
در آستانه اشرفیه نمی توانیم شبکه ها را از طریق سیستم دیجیتال دریافت کنیم . لطفاً پیگیری کنید.
پاسخ:
مهندس همدانی پور معاون فنی صداوسیما در این رابطه پاسخ دادند:
اگر دوستان عزیز در آستانه اشرفیه آنتن هوایی تهیه کنند و به سمت ایستگاه عطاکوه بگذارند می توانند از برنامه های شبکه دیجیتال استفاده کنند.

کد:910170

سئوال : 28/9/91
آقای لاهوتی وضعیت چای ایران و راهکارهای برون رفت از بحران چای چگونه می باشد ؟
پاسخ :
بر اساس اعلام سازمان جهاد کشاورزی تا یک سال قبل هزینه هر یک هکتار باغ چای حدود 3 میلیون تومان ولی امسال بالای 5 میلیون تومان هزینه نگهداری آن شده است . تا زمانی که نگاه ها به طرف دولت باشد و یارانه بگیریم و به کشاورز بدهیم مشکل حل نمی شود . ما باید به دنبال اقتصادی کردن چای باشیم و آن چیزی که ما تولید می کنیم زیر 30 هزار تن است و این یک چهارم مصرف ما می باشد و جای تأسف است کشوری که یک چهارم مصرف چای خود را تأمین می کند با چنین بحرانی روبرو باشد .کد:910169

سئوال 28/9/91
در خصوص حفظ مشاغل استان چه نظری دارید و امسال تا چه حدی می توانیم  به اشتغال پایدار امیدوار باشیم ؟
لطفاً بفرمایید که ضعف در چیست؟

پاسخ:
الان حدود 18 میلیون هکتار از اراضی کشاورزی ما زیرکشت دیم و آبی است . در سال باغات توت بالای 70 درصد تغییر کاربری پیدا کردند و ما بیش از 10 میلیون تن پیله کرم ابریشم تولید می کردیم ولی الان به زیر هزار تن رسیده است حتی در سفر ریاست جمهوری هم به این مسائل تأکید شد ولی تا به حال اقدامی صورت نگرفته است. ضعف در بدنه اجرایی است.در حال حاضر بخشی از حواله چای به کارخانه داران که چای را عرضه می کنند تحویل داده می شود که این کار اشتباه می باشد و بخشی هم توسط وزارت صنعت و معدن و تجارت  صورت می گیرد که به همین دلیل آمار مشخصی در دست نیست .

 

کد:910168

سئوال: 28/9/91
خیابان انقلاب ، کوچه نیلوفر، ساختمان سازی انجام می شود و بتن ریزی شده است و این مسئله مردم این منطقه را دچار مشکل کرده است لطفآً پیگیری کنید . رودسر / آقا
پاسخ:
شهردار رودسر در این رابطه پاسخ می دهد:
بحث حفاریها در معابر شهری با توجه به نیاز شهروندان است یقیناً ما به محض اینکه کار حفاری تمام شود و بارندگی هم نباشد برای اصلاح وضعیت موجود اقدام می کنیم .

کد:910167

سئوال: 28/9/91
چرا مدام شماره تلفنهای 2828 یا 1818 مدام اشغال می باشد ما برای پرداخت قبوض دچار مشکل هستیم لطفاً پیگیری کنید .
پاسخ:
آقای صالح مدیر روابط عمومی مخابرات استان پاسخ دادند :

سامانه 2828 تعداد خطوط زیادی دارد و همیشه در شبانه روز آماده پاسخگویی می باشند . این شماره ها در هنگام اعلام قبوض ممکن است اشغال باشند آن هم در بعضی مواقع،  ولی اینگونه نیست که همیشه اشغال باشد.

کد:910166

سئوال : 29/9/91
حدود یک سال است که تلفن ثابت ما قطع می باشد در صورتی هیچگونه بدهی به مخابرات نداریم ؟ لطفاً پیگیری کنید .
پاسخ:
آقای صالح مدیر روابط عمومی مخابرات استان پاسخ دادند:

قطعی تلفن به مدت یکسال اصلاً قانونی نیست و چنانچه چنین کاری اتفاق افتاده است ، اعلام کنند تا رسیدگی شود . ممکن است قطعی به خاطر سرقت کابل مخابراتی باشد و این قطعی ممکن است چند روز طول بکشد اما جدیداً در سطح استان سیستم هشداردهنده سرقت کابل در حال راه اندازی است .

 

کد:910165

سئوال : 29/9/91
اتوبوسرانی اعلام کرده ماشین کم داریم و الان ماشین عمومی کم شده و تمام سرویسها برای دانشگاهها و مدارس در نظر گرفته و این مشکل چطور باید برطرف شود ؟ لطفآً پیگیری کنید .
پاسخ:
غلامرضا زکی زاده مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی اعلام کردند:

بعضی از ماشینها گازسوز بوده و جایگاه  CNG  ما به مدت 72 ساعت خراب بود و ما فقط چند روز مشکل داشتیم و این علت کمی ماشین عمومی بود و ماشینهای سرویس عمومی مشخص و هیچ ربطی به ماشینهای حمل و نقل و سرویسهای عمومی ندارد .

کد:910164

 

سئوال

حدود چند هفته است که یک خانواده در زیر پل یخسازی روبروی مخابرات زندگی می کنند . تعدادی از شهروندان با روابط عمومی صداوسیمای مرکز گیلان تماس برقرار نمودند واطلاع رسانی کردند.

پاسخ:

روابط عمومی در صدد صحت این موضوع برآمد و از محل مورد نظر بازدید کرد . پس از پیگیریهای لازم با مسوول کمیته امداد شهرستان رشت (آقای محمدی )تماس برقرار شد و مقرر گردید که آقای خدایاری مسوول سامانکده شهرستان رشت این مسئله را پیگیری و به سرانجام برسانند . در نهایت در مورخ 14/8/91 روز یکشنبه فرزندان این خانواده به بهزیستی تحویل داده شدند و به پدرو مادر آنها را به صورت موقت در مسافرخانه اسکان دادند تا در یک فرصت مناسب پول پیش اجاره یک خانه را برای آنها تهیه کنند .

 

 

کد:910163

 

سئوال

من جانباز هستم برای خریدن ماشین ثبت نام کرده ام ولی متيأسفانه خودروی تحویلی خراب می باشد پیگیری کردم اما به جایی نرسیدم .من تمام زندگی خودم را فروختم تا پول این خودرو را فراهم کردم .

پاسخ :

این مسئله از طریق روابط عمومی پیگیری شد و نمایندذگی مورد نظر اعلام کرد که این خودرو در هنگام بارگیری منجر به تصادف شده است . و قرار شد که پول این فرد پس داده شود .

 

 

 

کد:910162

سئوال: 25/8/91
چرا قطعی آب را خبر ندادید از دیشب ما در بلوار امام خمینی آب نداریم شما به عنوان رسانه باید اطلاع رسانی می کردید.رشت/آقا
پاسخ:
این موضوع از طریق بخشهای مختلف خبر و سیما پخش شد . همچنین اطلاعیه مربوطه هم از طریق خبر اعلام گردید و زیرنویس هم شد .در ضمن بخشهای خبر ساعت 20 و شبانگاهی در این خصوص با مسوولین ذیربط ارتباط تلفنی برقرار کردند .

 

کد:910161

سئوال: 29/7/91
در برنامه خوجیرشبان و سریال آنسوی شالیزار استاد کار مروارید بافی وجود دارد که  می خواستیم بگوییم این رشته اسمش بامبو بافی نیست مورباربافی است آستانه اشرفیه / آقا
پاسخ:
با تهیه کننده برنامه در این باره صحبت شد .

کد:910160

سئوال: 29/7/91
اگر امکان دارد برنامه سر صبح به گیلکی بیشتر صحبت کنند پدر و مادرهای ما به گیلکی می فهمند همه ی شبکه ها که فارسی است اگر امکان دارد همه ی عوامل گیلکی صحبت کنند. صومعه سرا /آقا
پاسخ:
در برنامه صبح بخیر گیلان پیگیری می شود .

 

کد:910159

سئوال: 29/7/91
- اگر امکان دارد آدرس و یا شماره ای از مربی  ها بدهید ما با آنها تماس بگیریم  و یا برای آموزش پیش ایشان برویم . رشت / خانم
-آموزش سس سفید را قرار بود مربی آشپزی بدهند لطفا بگویید اعلام کنند کی آموزش می دهند(3 مورد تماس مشابه)
پاسخ:
در برنامه خانه مهر پیگیری می گردد.

کد:910158

سئوال: 16/7/91
خیابان امام خمینی  کوچه آفخرا مشکل بالا آمدن فاضلاب پیدا کرده است آب کثیف بالازده خیلی پیگیر شدیم از آب وفاضلاب یک بار آمدند ولی درست نشد لطفا شما مطرح کنید کاری کنند همه چیز کثیف می شود الان بازاریان می خواهند به مسجد بروند همه نجس شده اند لطفا شما برای ما کاری کنید یا تصویربرداری کنید(4 مورد تماس مشابه) رشت/آقا
پاسخ:
طبق تماسهای مکرر مردم قرار شد که یکی از مسوولین اداره آب و فاضلاب به این منطقه مراجعه نمایند و مشکل را برطرف کنند .

 

کد:910157

سئوال: 20/7/91
مادر این منطقه بیش از دوماه است اصلا نمی توانیم هیچ تصویری را بگیریم بچه های ما ناراحت هستند چکار کنیم.(احتمالا از طریق سیستم آنالوگ دریافت می کنند). دیلمان / خانم
پاسخ:
با معاونت فنی صداوسیما در این رابطه تماس برقرار کردیم و ایشان اظهار داشتند منطقه دیلمان هنوز تحت پوشش دیجیتالی نشده لیکن امکان دارد مشکلی در سیستم آنالوگ آن منطقه بوجود آمده است که مراتب را پیگیری می کنیم تا نواقص برطرف گردد.

 

کد:910156

سئوال: 22/7/91
از دیشب تمام این منطقه وروستاها را آب گرفته است بعضی از روستاها خیلی خرابی ایجادشده کسی به اینجا سر نزده است حداقل شما به گوش مسئولین برسانید منطقه پاکوه سرا مردم درمانده شده اند کاری کنید (چندین مورد تماس)
پاسخ:
لازم بذکر می باشد در اولین ساعات روز ما با واحد خبر تماس گرفتیم  و همکاران اظهار داشتند نیروهایی را جهت فیلمبرداری به منطقه فرستاده اند.


کد:910155

سئوال: 21/1/91
دربرنامه صبح بخیر گیلان آقای مجری جوان چندروز پیش خاطره ای را تعریف کرد مبنی براینکه به روستایی رفته بودند ومسواکشان را فراموش کرده بودند صاحب خانه گفت مسواکی داریم که هرکس می آید از آن استفاده می کند این سخن مناسب استان فرهنگی ما نیست لطفا رعایت بفرمایند درست حرف بزنند که بدآموزی نداشته باشد.
پاسخ:
در برنامه صبح بخیر گیلان پیگیری می شود.


کد:910154

سئوال: 22/1/91
از شما خواهش می کنیم گزارشی از اداره ثبت اسناد بگیرید خیلی وضعیت بدی دارد کسی به مشکل ما رسیدگی نمی کند کارها اصلا پیش نمی رود اگر پول بدهی شاید کارت را راه بیاندازند لطفا مطرح کنید.
پاسخ:
در برنامه دریچه این موضوع پیگیری می شود.

 

کد:910153
سئوال: 4/4/91

برنامه هایی در رابطه با بازیافت زباله ها و جمع آوری و جداسازی تهیه کنید فرهنگ سازی کنید شما همه اش درگیر مسائل دیگر هستید از معضلات اجتماعی و شهری و فرهنگی بیشتر بگویید و فرهنگ مردم را در این زمینه ها بالاببرید. رشت/آقا
پاسخ:
در برنامه دریچه پیگیری می گردد .

کد:910152
سئوال: 4/4/91

در خیابان رشتیان شرکت واحد نداریم ماشین های ون رفت و آمد می کنند ولی کار مردم راه نمی افتد و ساعتها در انتظار تاکسی می ایستیم ون ها هم آنقدر پر می کنند که خطرناک است  و می ترسیم لطفا شما به این منطقه بیایید و فیلم بگیرید. رشت/آقا
پاسخ:
در برنامه در شهر پیگری می شود .

کد:910151
سئوال: 4/4/91

لطفا در این روزها به بنیاد شهید و جانبازان  بفرمایید مشکل عدم پرداخت ما به تفاوت های ما جانبازان را حل کنند 13 سال است مشکل داریم و پرداختی نداشته اند. رشت/آقا
پاسخ:
در برنامه در مسیر توسعه به این مسئله پرداخت می شود.

کد:910150
سئوال: 4/4/91

لطفا در زمینه سروصدا نکردن همسایه ها و مراعات حق وحقوق مردم وهمسایه از طریق رسانه فرهنگ سازی کنید در پارکها جوانها راحت سیگار می کشند فرقی نمی کند دختر و پسر همه ناجور هستند فرهنگ ما این نیست شما باید فیلم و موضوع درست کنید وبه خانواده ها بگویید مواظب باشند حریم همدیگر را حفظ کنیم  در شهرک ها مردم رعایت حال هم را نمی کنند بچه ها  تا ساعتهای طولانی بازی می کنند زود بیرون می آیند و ما استراحت نداریم آدم بزرگها هم مراعات نمی کنند لطفا مطرح کنید. رشت/خانم
پاسخ:
در برنامه دریچه مطرح می شود .

کد:910149
سئوال: 5/4/91

کارخانه ریسندگی خاور وضعیت خوبی ندارد همه بلاتکلیف هستند کارگران حدود 11 ماه است حقوق نگرفته اند 48 نفریم که این مشکل را داریم . اصلاً کسی رسیدگی نمی کند لطفاً شما از مسئله را پیگیری کنید .فومن/آقا
پاسخ:
در برنامه دریچه پیگیری می شود.

کد:910148
سئوال: 6/4/91

لطفآً گزارشی تصویری از منطقه زیبای اشکورات رودسر تهیه کنید واقعاً منطقه بسیار بکری دارد . و از نوع زندگی افراد این منطقه تصویر بگیرید حدود 15 خانوار هستیم که در اینجا زندگی می کنیم نام روستای ما ایر محله می باشد رحیم آباد / آقا
پاسخ:
از طریق برنامه گیلان جان پیگیری می شود .

کد:910147
سئوال: 6/4/91

در برنامه صبح بخیر گیلان وقتی کارشناس مواد مخدر از نیروی انتظامی دعوت می کنید در واقع برنامه و صحبتها به صورت جدی می باشد نباید مجری برنامه شما ( آقای حقدوست ) به لودگی جواب بدهد و از روی مسئله عنوان شده به صورت سطحی عبور کند رفتارهای این آقا اصلاً در شأن صدا و سیما و آنتن شبکه باران نمی باشد مگر مبارزه با مواد مخدر مسئله کمی است که این آقا اینگونه برخورد می کند . لطفآً به ایشان و سایر مجریان برنامه هایتان تذکرات جدی در مورد نحوه اجرایشان بدهید .لاهیجان/آقا
پاسخ:
به تهیه کننده برنامه در این رابطه مذاکره گردید انشا ا. . . برطرف می گردد .

کد:910146
سئوال: 6/4/91

در برنامه صبح بخیر گیلان از کارشناسان بهزیستی و امور تربیتی دعوت کنید و از مجریانی که در این زمینه اطلاعات بیشتری دارند استفاده کنید تا به مخاطبین اطلاعات خوبی بدهند آقای حقدوست به صورت قهوه خانه ای با کارشناسان برخورد می کند در واقع لحن صحبتشان کوچه بازاری است .رشت/آقا
پاسخ:
با تهیه کننده برنامه مذاکره می گردد .

کد:910145
سئوال: 6/4/91

آیات قرآنی که در هنگام اذان پخش می کنید خیلی ناخوانا می باشد انواع گل و بوته وعکس روی آیات زده اید که اصلاً خوانا نیست و دیده نمی شود لطفاً تغیراتی ایجاد کنید .لنگرود/آقا
پاسخ:
با مدیر پخش در این رابطه مذاکره گردید تا این مسئله حل شود.

کد:910144
سئوال: 6/4/91

ساحل زیباکنار جفرود و منطقه آزاد نزدیک هتل نرگس مسافر زیاد دارد و همه برای شنا به این منطقه می آیند متأسفانه اصلآً نجات غریق ندارند لطفآً این موضوع را پیگیری کنید .جفرود/آقا
پاسخ:
ازطریق  برنامه دریچه مذاکره گردید .

کد:910143
سئوال: 7/4/91

انتهای کوی امیری ، شالکو مشکل فاضلاب داریم بارها نامه نگاری کرده ایم اما هیچکس ترتیب اثر نمی دهد لطفاً اگر امکان دارد گزارشی در این زمینه تهیه کنید . رشت/آقا
پاسخ:
در برنامه در شهر پیگیری می گردد.

کد:910142
سئوال: 8/4/91

خیابان علم الهدی از جلوی پاساژ تا سبزه میدان اگو بیرون زده بوی بسیار بد و تعفن همه جار پر کرده است  لطفاً از طریق  در شهر این مسئله را پیگیری کنید . رشت/آقا
پاسخ:
در برنامه در شهر پیگیری می شود .

کد:910141
سئوال: 10/4/91

ما چند روز پیش در مورد آلودگی رود منطقه پسیخان تماس گرفتیم متأسفانه صدا و سیما هم دیگر اینگونه مسائل را پیگیری نمی کند . مردم این منطقه دچار بیماریهای زیادی شده اند. مرغ های مرده را درون گونی می گذارند و در این رودخانه می اندازند و باعث آلودگی این منطقه شده است لطفآً گزارشی در این زمینه تهیه کنید. رشت/آقا
پاسخ:
در برنامه در شهر پیگیری می گردد.

کد:910140
سئوال: 10/4/91

پیربازار کوچه دکتر احمدی حمام خرابه ای وجود دارد که خیلی صحنه ناجوری ایجاد کرده کثیف می باشد و موش و گربه در این مکان فراوان است و در واقع به پناهگاه معتادین و افراد فاسد تبدیل شده است به اداره شهرداری اطلاع دادیم متأسفانه رسیدگی نکردند خواهش می کنیم از طریق برنامه در شهر این مسئله را پیگیری کنید .رشت/آقا
پاسخ:
در برنامه در شهر با هماهنگی ناجا پیگیری می گردد .

کد:910139
سئوال: سئوال: 10/4/91

منطقه ارده جز رضوانشهر است چرا در تصاویر دیار من گیلان ارده را جز شهر ماسال معرفی کرده اید لطفاً اطلاعات درست به مخاطبین خود بدهید .رضوانشهر/آقا
پاسخ:
با تهیه کننده برنامه در این رابطه مذاکره گردید .

کد:910138
سئوال: 10/4/91

از سمت یخسازی اول پل روگذر رازی هنگام بارش باران آب در این مسیر جمع می شود و کاسبان این منطقه نمی توانند حتی داخل مغازه هایشان بروند به اداره شهرداری و آب وفاضلاب هم اطلاع دادیم.  لطفآً گزارشی در این زمینه تهیه کنید .رشت/آقا
پاسخ:
در برنامه دریچه پیگیری می شود .

کد:910137
سئوال: 1/3/91

میدان زرجوب را بزرگ کرده اند و این کار بسیار غیر اصولی می باشد و باعث ترافیک شدیدی در این منطقه شده است لطفاً از مسوولین ذیربط در این خصوص گزارشی تهیه کنید .
پاسخ:
مهندس جمشید پور معاون ترافیک شهرداری رشت پاسخ دادند :
در خصوص این میدان و موانع آن پلاستیکی است و هنوز کامل نشده است و همچنین در خصوص حسن این مدیان هم صحبتهایی ارائه کردند .

کد:910136
سئوال: 1/3/91

در شهرستان لاهیجان ما نمی توانیم شبکه ها را از طریق سیستم دیجیتال دریافت کنیم لطفآً پیگیری کنید .
پاسخ:
مهنس همدانی پور معاون فنی صداوسیمای مرکز گیلان پاسخ دادند:
مشکل تمام شهرستانها تا پایان سال 91 مرتفع خواهد شد و همه می توانند از این سیستم استفاده کنند .

کد:910135
سئوال: 1/3/91

در منطقه صفاری و استادسرا چندین سال است که مردم مشکل کمبود آب دارند به هر کجا مراجعه می کنیم متأسفانه مشکل همچنان باقی است حل نشده است لطفآً پیگیری کنید .
پاسخ:
مهندس تک جو مسوول آبفای رشت پاسخ دادند :
این مشکل یه دلیل ساخت و سازهای بسیاری که در این منطقه ایجاد شده است بوجود آمده و با اجرای بانک جهانی تمامی مشکلات مردم این منطقه مرتفع خواهد شد .

کد:910134
سئوال: 1/3/91

منطقه شهرک شریعتی در شهرستان بندرانزلی از نظر دریافتهای مخابراتی دچار اختلالات شدیدی هستند لطفآً پیگیری کنید.
پاسخ:
صالح مدیر روابط عمومی شرکت مخابرات  پاسخ دادند :
احتمالاً این مشکل به واسطه وجود بدهی این مشترک بوجود آمده است و در صورت تداوم این مشکل با اعلام شماره تلفن به مخابرات اطلاع بدهند .

کد:910133
سئوال: 1/3/91

دوربرگردان فلکه گاز به سمت یخسازی خیلی پر ترافیک می باشد و در ضمن در این منطقه تردد زیاد می باشد لطفآً گزارشی تهیه کنید .
پاسخ:
جمشید پور معاون ترافیک شهرداری رشت پاسخ دادند:
ضمن تأیید موضوع فوق گفتند : برنامه هایی در دستور کار شهرداری در این رابطه قرار دارد .

کد:910132
سئوال: 8/3/91

بلوار شهید خرسندی رشت سرعت گیر ندارد و خودروها با سرعت بسیار زیادی در حال حرکت می باشند و خطرات زیادی مردم را تهدید می کند لطفآً پیگیری کنید .
پاسخ:
مهندس جمشید پور معاون ترافیک شهرداری رشت پاسخ دادند :
در طول چند هفته گذشته شهرداری مشغول نصب سرعیت گیر های استانداردی می باشد و ان شاالله در این خصوص هم اقدامات عملیاتی انجام خواهد شد .

کد:910131
سئوال: 8/3/91

چرا شهرداری نتایج آزمون استخدامی را اعلام نکرد؟ لطفاً بررسی کنید .
پاسخ:
دانا سرپرست شهرداری رشت پاسخ دادند:
ضمن تأیید مشکل اعلام کردند که این آزمون از طرف وزارت کشور برگزار شده و شهرداری رشت در این خصوص نقشی نداشته است ان شاالله در نیمه اول خرداد قرار است این نتایج اعلام گردد .

کد:910130
سئوال: 16/3/91

چرا جایگاه CNG در شهرستان آستانه اشرفیه مدتی است تعطیل است ؟
پاسخ:
مهندس شکوری معاون شرکت نفت استان پاسخ دادند:
ضمن تأیید این مطلب عنوان کرد : قطعی گاز آن جایگاه به دلیل بدهی بوده و انشاالله پیگیری های لازم انجام خواهد شد .

کد:910129
سئوال: 16/3/91

مستمری بگیران تأمین اجتماعی برای دریافت حقوق خود از این بانک دچار مشکل هستند لطفآً پیگیری کنید ؟
پاسخ:
ورزیار مدیر روابط عمومی بانک رفاه استان پاسخ دادند :
این عزیزان می توانند برای دریافت حقوق خود به شعبه مورد نظر از طریق رفاه کارت و آنلاین مراجعه نمایند .

کد:910128
سئوال: 16/3/91

منطقه پاکت سازی فاقد بریدگی می باشد و باعث ایجاد تصادفات بسیاری در این منطقه می گردد . لطفاً پیگیری کنید .
پاسخ:
جمشید پور معاون ترافیک شهرداری رشت پاسخ دادند سیاست شهرداری بر افزایش سرعت گیر نیست می بایست نسبت به عبور و مرور خودروها نیز توجه شود .

کد:910127
سئوال: 17/3/91

در مقابل بیمارستان حشمت برای توقف ماشینها مشکل ایجاد کرده اند و جرثقیل ماشینها را می برد در حالیکه هیچ گونه توجیهی در این رابطه وجود ندارد لطفاً گزارشی تهیه کنید .
پاسخ:
سرهنگ شوقی معاون راهور استان اعلام کرد در آن نقطع بی نظمی هایی دیده می شود ولی در خصوص نصب تابلو شامل حمل با جرثقیل ، فردا برای بازرسی به این منطقه می رویم تا از نزدیک مشاهده کنیم که مشکل کجاست . تا بررسی کنیم .

کد:910126
سئوال: 16/3/91

لطفآً در خصوص سد معبر در خمسه  بازار  رشت و عدم برخورد لازم از سوی شهرداری لطفآً گزارشی تهیه کنید .
پاسخ:
جمشید پور معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری رشت پاسخ دادند:
ضمن بیان اقدامات صورت گرفته در آن منطقه و ایجاد بلوار در آن بلوار حوزه ترافیک نقشی ندارد ولی در دستور کار شهردار پس از تعریض خیابان قرار دارد .

کد:910125
سئوال: 17/3/91

پارک و فضای سبز مجتمع ابریشم رشت که نظارت کافی بر امکانات موجود در پارک این منطقه وجود ندارد .
پاسخ:
مهندس مهاجر مدیر عامل پارکها و فضای سبز شهرداری رشت پاسخ دادند :
فاز اول مجتمع ابریشم آماده بهره برداری است و به بخش خصوصی واگذار شده است و ایشان انتظار دارند که شهروندان در حفظ و نگهداری این مجموعه ها شهرداری را یاری رسانند و فاز دوم کار انشاالله به زودی اجرایی خواهد شد .

کد:910124
23/3/91

روستای چوما چاه شفت مشکل نارسایی در رابطه دریافت شبکه ها دارند لطفآً بررسی کنید .
پاسخ:
مهندس همدانی پور معاون فنی صداوسیمای مرکز گیلان پاسخ دادند :
در صورت وجود مشکل با شماره تلفن 8823903 فرستنده های تلویزیونی تماس برقرار نمایید .

کد:910123
سئوال: 23/3/91

سه ماه از سال گذشته است اما هنوز کمیته امداد فقط یکبار حقوق کارکنانش را پرداخت کرده است ؟ لطفاً پیگیری کنید .
پاسخ:
علیمحمدی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان پاسخ داد :
همین یوم جاری حقوق اردیبهشت ماه به همراه عیدی این عزیزان به حسابشان واریز شده است .

کد:910122
سئوال: 23/3/91

سد معبر موجود در منطقه خمسه بازار جاده پیربازار رشت که باعث بروز مشکلاتی برای دانش آموزان و اهالی منطقه می شود گزارشی تهیه کنید .
پاسخ:
جمشید پور سرپرست ترافیک شهرداری رشت پاسخ دادند : وجود این مشکل را تأیید می کنم و در ضمن گزارشی در این زمینه ارائه دادند و گفتند حل مشکل این منطقه منوط به انجام دیگر پروژه های مد نظر در آن نقطه دانست .

کد:910121
سئوال: 24/3/91

محدوده گلباغ نماز به محوطه پل سازی در میدان صابرین پیاده روی اینجا از فضای سبز خوبی برخوردار بود ولی اقدام به تخریب این فضا نمودند . لطفآً پیگیری کنید .
پاسخ:
مهندس مهاجری معاون پارکها و فضای سبز شهرداری رشت پاسخ دادند :
تخریب این نقطه به واسطه اجرای احداث پل مذکور بوده و پس از ساخت این پروژه ، احیای فضای سبز در دستور کار سازمان پارکها قرار دارد .

کد:910120
سئوال: 24/3/91

میدان شهرداری و پشت نیروی انتظامی علیرغم نصب تابلوهای پارک ممنوع خودروهای کارکنان نیروی انتظامی در آن نقطه دیده می شود . و باعث نارضایتی مردم در آن منطقه شده است . ( حتی بعد از ساعت اداری هم این مشکل وجود دارد ) لطفآً پیگیری کنید .
پاسخ:
سرهنگ امینی رییس راهور استان پاسخ دادند :
راهور استان بعضی از فضاهای جلوی ادارات را در اختیار آن ادارات قرار داده ایم به عنوان مثال میدان حشمت .

کد:910119
سئوال: 24/3/91

با توجه به وجود این تعداد زیاد چاله های موجود در سطح شهر آیا این تعداد سرعت گیر در شهر و معابر استان ضروری است؟
پاسخ:
جمشید پور سرپرست ترافیک شهرداری رشت پاسخ دادند :
تعدادی زیادی تقاضای نصب سرعتگیر به شهرداری وارد شده است و اولویت نصب سرعتگیر در کمربندی ها آن هم در بریدگی هاست و این عمل با نظر پلیس و کارشناسی شده صورت می پذیرد . 

کد:910118
سئوال: 6/4/91

در شهر خمام ترافیک بسیار سنگین می باشد و باعث بروز مشکلاتی برای اهالی و شهروندان این شهر شده است . و همچنین موتور سیکلتهای غیرقانونی در این شهر در حال تردد هستند و برای مردم  مشکل ایجاد می کنند . لطفآً گزارشی تهیه کنید .
پاسخ:
سرهنگ امینی رییس راهور استان پاسخ دادند :
راهنمایی و رانندگی در شهر خمام وجود ندارد و 2 عامل در آنجا مشغول خدمتند و تلاش خواهند نمود اما در خصوص موتور سواران تمام تلاش راهور این است که با این راکبین متخلف برخورد کند .

کد:910117
سئوال: 6/4/91

جایگاه CNG تازه آباد رشت مرتباً خراب است . لطفآً پیگیری کنید .
پاسخ:
مهندس شکوری معاون بهره برداری شرکت نفت پاسخ دادند :
ضمن تأیید این مشکل گفتند که دستگاه این جایگاه مشکل داشته و فونداسیون  این جایگاه ارزش دارد و در صددیم این مشکل را حل کنیم .

کد:910116
سئوال: 6/4/91

طرح آلودگی صوتی چه موقع به اتمام می رسد .
پاسخ:
سرهنگ خوق خلق رییس پلیس پیشگیری نیروی انتظامی استان ضمن نکوهش حرکت بعضی از جوانان در ایجاد این آلودگی صوتی گفتند این طرح پایان یافتنی نیست .

کد:910115
سئوال: 7/4/91

داخل کوچه هایی قلیانسرایی راه اندازی شده علیرغم مراجعه فراوان به مراجع ذیصلاح متأسفانه هیچ کس جهت برخورد مناسب با این مکان اقدام نمی کند . چرا ؟
پاسخ:
سرهنگ مهرگان معاون امنیت عمومی نیروی انتظامی استان ضمن اعلام آمادگی با برخورد قانونی و قضایی با چنین اماکنی توصیه به ارائه آدرس این مکان دادند و اعلام کردندد . سیاست نیروی انتظامی نظارت بیشتر با این قلیانسراهاست و محدود کردن این اماکن نیز در دستور کار ماست .

کد:910114
سئوال: 7/4/91

روستای علی آباد رودبار علیرغم گذشت سه سال از شروع ساخت پروژه سالن ورزشی ولی متأسفانه هنوز آماده بهره برداری نشده است چرا با وجود تعداد زیادی جوان در آن منطقه این پروژه تکمیل نمی شود .
پاسخ:
فرماندار شهرستان رودبار پاسخ دادند : این از اعتبارات شرکت نفت است و حدود 2 سال است که این پروژه آغاز شده است و بزودی ان شااللله مورد بهره برداری قرار می گیرد.

کد:910113

سئوال: 9/3/91
منطقه جیرنده رودبار گازکشی نشده است پارسال از طرف برنامه دریچه گزارشی در همین رابطه از این منطقه تهیه شد و پخش هم کردند اما از آن تاریخ به بعد هیچ مسوولی اقدام به برطرف کردن این مشکل نکرده است لطفاً اگر امکان دارد مجدداً این موضوع را بررسی کنید و گزارشی در این زمینه تهیه کنید .  رودبار/آقا
پاسخ:
در برنامه دریچه پیگیری می شود .

کد:910112
سئوال: 9/3/91
از برنامه شبکه باران تشکر می کنیم . لطفآً در روز پدر در یکی از برنامه هایتان از میلاد قربانی که یک نوجوان نابینا می باشد و صدای بسیار زیبایی دارد دعوت کنید تا مولودی بخواند.رشت/خانم
پاسخ:
در برنامه گیلان جان اقدام خواهد شد .

کد:910111
سئوال: 9/3/91
لطفآً از طریق اداره برق پیگیری کنید که چرا اینقدر برقها مدام در حال قطع شدن می باشند هنوز که فصل گرما کاملاً شروع نشده است چرا اینگونه می باشد . آخر ماه وقتی فیش برق  می آید باید کلی پول برق بدهیم در حالیکه اصلاً نتوانستیم درست استفاده کنیم .رشت/آقا
پاسخ:
از طریق برنامه دریچه پیگیری می گردد .

کد:910110
سئوال: 9/3/91
منطقه نقره دشت وضعیت خیلی بدی از نظر مفاسد اجتماعی دارد بارها به پلیس 110 زنگ زدیم ولی کاری نمی کند در این مسیر قهوه خانه های قدیمی وجود دارد و افرادی هستند در این مکان مواد مخدر مصرف می کنند و برای عابرین ایجاد مشکل می کنند . لطفآً شما از طریق برنامه در شهر این موضوع را پیگیری کنید . رشت/خانم
پاسخ:
از طریق برنامه در شهر اقدام می گردد .


کد:910109

سئوال: 10/3/91
آشپز مجله خانه سبز هستم و سابقه طولانی در غذا و تغذیه دارم و خیلی علاقه دارم که در استان خودم در این زمینه فعالیت کنم . شریف شریف نیا هستم.آستارا/آقا
پاسخ:
در برنامه خانه مهر پیگیری می شود .

کد:910108
سئوال: 11/3/91
در مورد آزمون شهرداری لطفآً گزارشی تهیه کنید تا ما که در آزمون شرکت کردیم متوجه شویم نتیجه اش چه شد چرا اینگونه با اعصاب جوانان مردم بازی می کنند .رشت/آقا
پاسخ:
در برنامه دریچه پیگیری می شود .


کد:910107

سئوال: 11/3/91
خیابان استقامت اول روبروی بیمارستان رازی اگو بیرون زده بوی تعفن در این هوای گرم همه جا را پر کرده است . لطفآً گزارشی تهیه کنید .رشت/آقا
پاسخ:
در برنامه در شهر پیگیری می شود .

کد:910106
سئوال: 16/3/91
دوربرگردان خیابان جانبازان خیلی ناجور است چاله ای وجود دارد که اگر کسی دقت نکند ماشین درون آن می افتد تابستان است و مسافران آمده اند وضعیت واقعاً ناجوری اینجا حاکم است لطفآً گزارشی تهیه کنید .رشت/آقا
پاسخ:
در برنامه در شهر پیگیری می شود .

کد:910105
سئوال: 16/3/91
لطفآً در مورد چایکاران گزارشی تهیه کنید چون ما هنوز پول محصولات پارسال خودمان را دریافت نکرده ایم . خیلی مشکل داریم .املش/خانم
پاسخ:
در برنامه دریچه پیگیری می شود .

کد:910104
سئوال: 16/3/91
لطفآً در برنامه خانه مهر طرز تهیه مربا و ترشی گردو را آموزش دهید .تالش/آقا
پاسخ:
در برنامه خانه مهر پرداخت می شود .

کد:910103
سئوال: 16/3/91
کمربندی شهید بهشتی کوچه مشایخی بعد از کارگر 3 اگو بالا زده است به شهرداری مراجعه می کنیم جوابی نمی دهند به اداره آب و فاضلاب اطلاع دادیم متأسفانه آنها هم ترتیب اثر نمیدهند . لطفآً گزارشی تهیه کنید .رشت/خانم
پاسخ:
در برنامه در شهر پیگیری می شود .

کد:910102
سئوال: 16/3/91
خیابان شهدا نزدیک مسجد ثارالهی نبش خیابان دیانتی فاضلاب بیرون زده و وضعیت بسیار ناجوری را به وجود آورده است لطفاً گزارشی از این موضوع تهیه کنید و به اداره آب وفاضلاب هم اطلاع دادیم متأسفانه هیچ کاری نمی کند .رشت/خانم
پاسخ:
در برنامه در شهر پیگیری می شود .

کد:910101
سئوال: 22/3/91
در مورد بیمه دی که بازنشستگان را به آنجا می فرستند کاری کنید خواهش می کنیم خیلی بد برخورد می کنند و ما را اذیت می کنند مدام از این طرف به آن طرف محول می کنند قرار بود از برنامه دریچه بیایند و گزارش بگیرند لطفا بفرمایید حتما بیایند ما مشکل داریم.رشت/خانم  
پاسخ:
در برنامه دریچه پیگیری می شود .

کد:910100
سئوال: 22/3/91
دوسه سال است آب ما قطع شده  آب خوراکی نداریم از آب معدنی وچشمه استفاده می کنیم حدود 30 -40 خانواریم درمانده شده ایم  خیلی وضع اسفناکی شده  چقدر باید پول بدهیم آب بخریم ؟رستم آباد /آقا
پاسخ:
در برنامه در شهر پیگیری می شود .

کد:910099
سئوال: 22/3/91
در برنامه خانه مهر بخش پزشکی گاهی افرادی را دعوت می کنید که باعث  گمراهی مردم می شوند دیروز آقای دکتر حیدرزاده که پزشک اجتماعی هستند را دعوت کرده بودید ومردم و مخاطبان از ایشان پای تلفن از بیماری فشار خون وچربی  می پرسیدند یا تهیه کننده نمی داند باید برای درست بودن کار چه کند یا اپراتور تلفن های غیر مرتبط را وصل می کرد هیچکدام از موارد در رابطه با تخصص ایشان نبود لطفا رعایت کنید مطابق با افراد سئوالات پرسیده شود اگر هم مورد ندارید بگذارید متخصص حرفش را کامل بزند و پیشگیری ها را بگوید
پاسخ:
در برنامه خانه مهر پیگیری می شود.

کد:910098
سئوال 1/3/91

بیستون ، روبروی دبستان حسن حجتی ، انتهای کوچه پیر بیشتر از یک ماه است که فاضلاب بیرون زده به اداره آب و فاضلاب اطلاع دادیم اما ترتیب اثر نمی دهند لطفآ گزارشی از این وضعیت تهیه کنید . رشت/آقا
پاسخ:
در برنامه در شهر اقدام می گردد .

کد:910097
سئوال 1/3/91

کارمند ایستگاه تحقیقاتی تغذیه و غذای زنده می باشم واقع در انزلی ، ساحل قو، بلوار اطباء مدتی است هر روز کامیونهای شهرداری انزلی از ساحل اینجا ماسه بادی را استخراج می کنند و می برند به هر کس و به هر کجا هم که اطلاع داده ایم بی فایده است کسی توجه نمی کند وقتی اعتراض می کنیم می گویند امروز و فردا تمام می شود ولی عملاً هر روز ادامه دارد لطفآً از این موضوع که باعث نگرانی اهالی اینجا و کسانی که هر روز در این ساحل مشغول ورزش می باشند گزارشی تهیه کرده و انعکاس دهید شاید مسوولین ذیربط به خودشان بیایند. انزلی/خانم
پاسخ:
در برنامه دریچه به این موضوع پرداخت می گردد .

کد:910096
سئوال: 1/3/91

پل روگذر یخسازی را رنگ می زنند تمام رنگها از بالا به پایین بر روی ماشینهای مردم می ریزد و هیچ کس نمی تواند از آنجا گذر کند آیا واقعاً کسی نیست که به این مسائل نظارت داشته باشد . دیروز یک ماشین پراید کاملاً رنگی شد صاحب ماشین کلی خسارت دید چه کسی باید پاسخگو باشد لطفاًَ این مسئله را انعکاس دهید . رشت/آقا
پاسخ:
در برنامه در شهر درمورد این مسئله گزارشی تهیه خواهد .

کد:910095
سئوال: 2/3/91

ما تعداد زیادی راننده هستیم ماشینهای اسقاطی ما را گرفتند که ماشینهای جدید به ما بدهند ولی بعد از گذشت ماهها هنوز این اتفاق نیافته است . کسی هم پیگیر این مسئله نیست ما که درآمد زندگی مان از این راه می باشد تکلیفمان چیست خواهشمندیم این مسئله را پیگیری کنید و گزارشی در این زمینه تهیه کنید تا مسوولین ذیربط این مشکل را برطرف کنند . رشت/آقا
پاسخ:
در برنامه در شهر پیگیری می شود .

کد:910094
سئوال: 2/3/91

مسیر پل تالشان نزدیک دانشگاه آزاد مدتهاست که این قسمت را کنده اند و بلاتکلیف رها شده است و هیچ کس هم برای درست کردن آن اقدامی نمی کند و در روز باعث تصادفات زیادی می شود وضعیت بسیار ناجوری در این مسیر حاکم است چون این قسمت به خاطر وجود دانشگاه خیلی پر تردد می باشد لطفآً گزارشی تهیه کنید . رشت/آقا
پاسخ:
در برنامه در شهر پیگیری می شود .

کد:910093
سئوال: 2/3/91

لطفآً در مورد افزایش قیمتها و گرانی نان و خیلی از مایحتاج روزانه مردم گزارشی تهیه کنید تا مسوولین ببینند که مردم بیچاره با چه بدبختی یک لقمه نان به خانه هایشان می برند آنهایی که در بالادستها بدون مشکلات مالی گذران زندگی می کنند آیا واقعاً درد مردم بیچاره این جامعه را می فهمند ما که بعید می دانیم چون از قدیم گفته اند شکم سیر اگرسنه خبر ندارد لطفآً کمی به داد مردم بدبخت هم برسید چون ما مردم دلمان فقط به همین گزارشهای صداوسیما خوش است وقتی اینها را می بینیم دلمان آرام می گیرد که کسی هم هست که به مردم فکر کند . رشت/خانم
پاسخ:
در برنامه در شهر پیگیری می شود .

کد:910092
سئوال: 3/3/91

پمپ گازی که در جانبازان جنب تازه آباد قرار دارد آسفالت خوبی ندارد همش سنگلاخ می باشد و بارها ماشینهای ما در این مسیر پنچر شده اند لطفآً گزارشی تهیه شود . رشت/آقا
پاسخ:
در برنامه در شهر این مسئله پیگیری می گردد .

کد:910091
سئوال: 4/3/91

روبروی کارخانه دخانیات آلودگی شدید محیطی و هوا وجود دارد همه مردم این منطقه دچار بیمارهای زیاد شده اند کسی هم به فکر مردم نیست لطفآً برای تهیه گزارش به این منطقه بیایید . رشت/آقا
پاسخ:
در برنامه در شهر پیگیری می شود .

کد:910090
سئوال: 4/3/91

دیروز اذان مغرب ساعت 8:36 بود اما شبکه باران ساعت اذان را ساعت 8:40 پخش کرد اذان ظهر هم به همین صورت اشتباه پخش شد . لطفآً بررسی کنید .
پاسخ:
پیگیری شد و اشکال برطرف گردید .

کد:910089
سئوال: 4/3/91

ماه رجب شروع شده لطفآً در مورد فضیلتهای این ماه برنامه سازی کنید تا سطح آگاهی مردم بالا برود و فرزندان ما با دین و اسلام بیشتر آشنا شوند . رشت/آقا
پاسخ:
در برنامه صبح بخیر گیلان و خانه مهر به این موضوع پرداخت می شود .

کد:910088
سئوال 28/2/91

لطف می کنید دوباره طرز تهیه مرغ ترش را در برنامه خانه مهر دقیق تر آموزش بدهید خیلی ها دوست دارند آموزش درست ببینند.از برنامه خوبتان ممنونیم.رشت خانم
پاسخ:
در برنامه خانه مهر پیگیری می شود .

کد:910087
سئوال 28/2/91

خانم نجاتی به کارشان مسلط هستند ولی خانم جهانی خیلی صحبت می کنند برنامه آشپزی ناجور شده طوری که وسیله ای شده برای خنده و مسخره دیگران لطفا کاری کنید ما که خانم هستیم گاهی خیلی ناراحت می شوییم کامپیوتر هم که به آنها داده اید شده وسیله بازی. لطفا نواقص را اصلاح کنید.رشت/خانم
پاسخ:
در برنامه خانه مهر پیگیری می شود .

کد:910086   
سئوال 28/2/91

چندین بار تماس گرفتم در خصوص برنامه خانه مهر ما چه کنیم از طرز حرف زدن و میزان صحبت خانم جهانی ناراحت هستیم خیلی در کار خانم نجاتی دخالت می کنند و تو حرف ایشان می پرند کمی خودش را کنار بکشد مربی که آموزش می دهد حرفش که قطع می شود رشته کلام از دستش خارج می شود لطفا شما بفرمایید.رشت/خانم
پاسخ:
در برنامه خانه مهر پیگیری می شود .

کد:910085
سئوال 28/2/91

جدیدا اس ام اس هایی برای مردم می آید در خصوص استفاده نکردن از گوشت قرمز بدلیل اینکه بیماری تب کنگو از شهرهای شرقی کشور آمده ما نمی دانیم چه کنیم اگر واقعی است چرا صدا و سیما کاری نمی کند خبر بدهید  اگر درست است استفاده نکنیم وظیفه اداره جهاد کشاورزی و دام  است که تایید یا رد کنند خیلی مهم است. خمام /آقا
پاسخ:
در برنامه دریچه ارتباط تلفنی برقرار خواهد شد.

کد:910084
سئوال : 11/2/91

جانبازان در سطح شهر برای پارک خودروهایشان دچار مشکل هستند علیرغم داشتن آرم پارک برای جانبازان متأسفانه مأمورین راهنمایی و رانندگی این مسئله را رعایت نمی کنند لطفاً بررسی کنید ؟
پاسخ:
سرهنگ امینی در این رابطه پاسخ دادند :
برچسب داشتم دال بر توقف خودرو. در هر نقطع از شهر نمی باشد و فقط دارندگان این برچسبها می توانند در 4 نقطع از شهر توقف نمایند در غیر این صورت برخورد قانونی خواهد شد .

کد:910083
سئوال: 11/2/91

در شهر لوشان به خاطر وجود شرکت و کارخانه های مختلف در اطراف منطقه های مسکونی آب آشامیدنی آلوده می باشد لطفاً این مسئله را بررسی کنید و گزارشی در این زمینه تهیه کنید .
پاسخ:
فرماندار شهر رودبار پاسخ دادند:
به جهت اینکه شنونده مکان دقیق این مشکل را مطرح نکردند وی در روز سه شنبه ملاقات عمومی می باشد به فرمانداری بیایند تا از نزدیک موضوع را مطرح کنند تا پیگیری شود .

کد:910082
سئوال: 11/2/91

در یکی از روستاهای صومعه سرا مادر و فرزندی زندگی می کنند که مادر معلول و فرزندش عقب مانده ذهنی می باشد آسایشگاه معلولین صومعه سرا از پذیرش آنها امتناع ورزیده است لطفآً این مسئله را به مسوولین ذیربط اطلاع داده و پاسخی در این رابطه از آنها بخواهید ؟
پاسخ:
دکتر کوچکی نژاد مدیر کل بهزیستی استان پاسخ دادند :
ضمن پیگیری از طریق رییس سازمان بهزیستی صومعه سرا و سفارش ایشان مشکل این مادر و فرزند برطرف خواهد شد .

کد:910081
سئوال: 19/2/91

معلمانی که به صورت حق التدریسی در آموزش و پرورش مشغول می باشند حقوق خود را به موقع دریافت نمی کنند و همچنین در ایام تابستان مانند سایر همکارانشان حقوقی ندارند در حالیکه آزمون استخدامی هم داده اند . لطفاً پیگیری کنید . 
پاسخ:
آقای نجف زاده مدیر کل آموزش و پرورش استان پاسخ دادند :
این آزمون مورد نظر آزمون استخدامی نبوده و این عزیزان در نوبت استخدام هستند  انشاالله مشکلشان مرتفع خواهد شد .

کد:910080
سئوال: 19/2/91

رانندگان اتوبوسرانی شرکتی هستند و حقوق و مزایای سال جدید را هنوز دریافت ننموده اند لطفاً از طریق رسانه پیگیری کنید .
پاسخ:
آقای زکی زاده مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی رشت پاسخ دادند :
ضمن رد کردن این مسئله این افراد همه حقوق خود را دریافت نموده اند در خصوص شرکتها می بایست دستور کلی از شهرداری مرکز به این سازمان ارسال شود .

کد:910079
سئوال: 19/2/91

قرار شد از سوی اداره استاندارد ترازوهای مغازه داران چک شود اما این مأمورین برای اندازه گیری و بررسی کردن ترازوها از مغازه داران مبلغ 50 هزار تومان دریافت می کنند . لطفآً پیگیری کنید .
پاسخ:
مهندس یوسفی مدیر کل استاندارد استان پاسخ دادند :
ضمن تأیید دریافت این مبلغ اعلام نمودند که این مبلغ از سوی شرکتهای خصوصی و با نظارت سازمان استاندارد در راستای برون سپاری واگذار شده است و این مبلغ کاملاً قانونی است .

کد:910078
سئوال: 25/2/91

جایگاه CNG گلساران قیمتش از سایر جایگاه گرانتر می باشد کسی هم پیگیر این موضوع نمی باشد لطفآً بررسی کنید . رشت /آقا
پاسخ:
مهندس شکوری مسوول جایگاههای CNG شرکت نفت پاسخ دادند :
تغییر محاسبه قیمت در آن جایگاه ایجاد شده مشکل خاصی در آن نقطه وجود ندارد ولی طی چند روز آینده مشکل حل خواهد شد و به وضعیت سابق خواهد برگشت .

کد:910077
سئوال: 25/2/91

پل روگذر و زیرگذری که در جانبازان احداث شده است مشکلات زیادی برای مردم ایجاد کرده دقیقاً روبروی تازه آباد که جاده عریض شده است اول خیابان لاهیجان خودروها با سرعت بسیار زیادی در حال تردد می باشند هیچگونه سرعت گیر وجود ندارد این مسئله باعث تصادفات منجر به مرگ گردیده است لطفآً پیگیری کنید . رشت/خانم
پاسخ:
مهندس جمشید پور معاون ترافیک شهرداری رشت پاسخ دادند :
امروز یک سرعت گیر آسفالته در این نقطه درست شده است و ضمن تأیید وجود این مشکل ، این پروژه برای احداث پل هوایی در دستور کار شهرداری قرار دارد .

کد:910076
سئوال: 25/2/91

نصب و بستن کمربند ایمنی در عقب خودروها به صورت می باشد آیا قطعی شده یا خیر این مسئله بلاتکلیف می باشد لطفآً پیگیری کنید . رشت/آقا
پاسخ:
سرهنگ شوقی معاون راهور استان پاسخ دادند :
بر اساس قانون حتماً می بایست کمربند عقب خودرو بسته شود در صورت نبستن کمربند توسط سرنشین تخلف محسوب می شود .

کد:910075
سئوال: 26/2/91

سالمندان به دلیل داشتن مشکلات جسمی قادر به استفاده از پل هوایی نیستند مخصوصاً در منطقه حافظ آباد رشت این مشکل بیشتر می باشد . لطفآً پیگیری کنید . رشت/خانم
پاسخ:
مهندس جمشید پور معاون ترافیک شهرداری رشت پاسخ دادند :
ضمن تأیید مشکل گفتکه احداث 10 نقطه در سطح شهر برای نصب پلهای هوایی آسانسور دار در دستور کار شهرداری در سال جاری قرار دارد. ضمن اینکه احداث این نوع پلهای هوایی مستلزم هزینه زیادی هستند .

کد:910074
سئوال: 26/2/91

روبروی بیمارستان حشمت لوله آب شهر ترکیده است و آب بیخودی به هدر می رود به اداره آب وفاضلاب مراجعه کردیم متأسفانه کسی پیگیر نشد . رشت/خانم
پاسخ:
مهندس گلباغی رییس آبفای شهر رشت پاسخ دادند :
این مشکل را تأیید می کنم برطررف کردن این مسئله را در دستور کار آبفا قرار خواهیم داد و تا صبح فردا مشکل آن منطقه حل خواهد شد .

کد:910073
سئوال: 26/2/91

از میدان گیل تا میدان توشیبا پیاده روهای آن توسط تعمیرگاهها اشغال شده است و به حقوق عابرین پیاده هیچگونه احترامی گذاشته نمی شود . لطفآً پیگیری کنید . رشت/آقا
پاسخ:
سرهنگ امینی رییس راهور استان در این رابطه پاسخ دادند :
ضمن تأیید این مشکل در آن بلوار اظهار کردند که بعد از عید پلیس با این مشکل با جدیدت مقابله می کند ولی در خصوص این منطقه از فردا نسبت به برخورد قانونی با متخلفین اقدام خواهد شد .

کد:910072

سئوال: 24/2/91
لطفا طریقه درست کردن مرغ ترش را در برنامه خانه مهر آموزش دهید . رشت/خانم
پاسخ:
در برنامه خانه مهر انجام می شود .

کد:910071

سئوال:24/2/91
لطفآً ساعت پخش خانه مهر 3 الی 4 بعدازظهر باشد بهتر است .و همچنین ساعت پخش آن را مدام تغییر ندهید .  رشت/خانم
پاسخ :
با تهیه کننده برنامه خانه مهر مذاکره خواهد شد .

کد:910070
سئوال:24/2/91
لطفآً طرز تهیه آش ترش را در برنامه خانه مهر آموزش دهید . رشت/خانم
پاسخ:
در برنامه خانه مهر آموزش داده می شود .

کد:910069
سئوال:25/2/91
در محدود گلسار وضعیت نان و نانوایی خیلی اسفبار می باشد اعتراض می کنیم می گویند آردی که به ما می دهند خوب نیست . و نانها بیشتر بوی کپک می دهد . لطفآً از طریق برنامه هایتان گزارشی در این رابطه تهیه کنید .رشت/آقا
پاسخ:
در برنامه در شهر پیگیری خواهد شد .

کد:910068

سئوال:25/2/91
کارگر کارخانه ریسندگی خاور می باشم  10 ماه است که حقوق دریافت نکردیم مدیرعامل این کارخانه بازداشت میباشد. لطفاً از طریق رسانه کاری برای ماکارگران بیچاره این کارخانه بکنید . 22 سال کار کردیم عاقبت باید بیکار شویم .  رشت/آقا
پاسخ:
در برنامه دریچه پیگیری می شود .

کد:910067

سئوال:25/2/91
آب شرب رشت آلوده می باشد اصلاً قابل خوردن نیست مدام باید از آب معدنی استفاده کنیم مگر چقدر درآمد داریم که همش آب بخریم این مشکل در همه جای شهر وجود دارد مخصوصاً در منطقه پسیخان این وضعیت ناجور است لطفآً گزارشی تهیه شود .رشت/خانم
پاسخ:
در برنامه دریچه پیگیری می شود .

کد:910066

سئوال:25/2/91
در مورد جایگزینی وانتهای جدید به جای وانتهای اسقاطی اطلاعیه ای صادر کردند ولی دیگر چیزی گفته نشده که این کار چگونه پیگیری شود و ما  باید به کجا مراجعه کنیم . و همچنین گفتند که تا پایان خرداد فرصت داریم . لطفآً از مسوولین ذیربط این مسئله را پیگیری کنید .رشت/آقا
پاسخ:
در برنامه دریچه ارتباط تلفنی با مسوولین ارتباط برقرار شد .

کد:910065

سئوال:25/2/91
خیابان معلم شمالی از اداره آب و فاضلاب آمدند و این مسیر را کندند وسط بلوار بریدگی ایجاد کردند الان که کار تمام شده است این بریدگی را نبسته اند باعث تصادفات زیادی می شود  و ماشینها با سرعت زیادی در حال تردد هستند لطفآً از این وضعیت گزارشی تهیه کنید .  رشت/آقا
پاسخ:
در برنامه در شهر این مسئله پیگیری خواهد شد.

کد:910064

سئوال:25/2/91
دوباره شبکه باران ورزشهای محلی منطقه ارده را به تصویر کشیدند اما متأسفانه برای چندمین بار اطلاعات غلط می دهند ارده جزء شهرستان رضوانشهر می باشد نه ماسال چرا کسی به اینگونه موارد در شبکه باران توجهی نمی کند لطفآً اصلاح بفرمایید . (چندین مورد تماس با اعتراضات شدید)رضوانشهر/آقا
پاسخ:
به تهیه کننده برنامه مربوطه اطلاع داده شد .

کد:910063

سئوال: 26/2/91
مهندس عالمی هستم ساکن خیابان دکتر طاهری ، این خیابان مشکلات زیادی دارد میدان ناقص است چراغ قرمز ندارد دو طرف میدان باید عقب نشینی کند ولی تا الان انجام نشده است لطفاً برای تصویربرداری و تهیه گزارش به این شهر هم بیایید تا مشکلات این شهرستان را هم مسوولین ببینند.تالش/آقا
پاسخ:
از طریق برنامه در شهر اقدام خواهد شد.

 

کد:910062

سئوال: 26/2/91
خیابان بیستون در آن کوچه ای که سریال آپارتمان نشینها را ساخته اند فاضلاب بیرون زده و تمام فوضولات داخل کوچه را پر کرده و بوی تعفن ساکنین این منطقه را آزار می دهد.رشت/آقا
پاسخ:
از طریق برنامه در شهر اقدام خواهد شد .    

کد:910061

سئوال: 21/2/91
امروز دوباره مردم برای مشکل کود و کمبود آن روبروی شرکت تعاونی امیرکبیر جمع شدند چرا شما کاری برای ما انجام نمی دهید اصلا گزارش نمی گیرید تعاونی به چند نفر کود می دهد بقیه را رها می کنند. لطفا پیگیری کنید.رشت/خانم
پاسخ:

در برنامه دریچه پیگیری و اقدام می گردد .

کد:910060

سئوال: 21/2/91
مگر قرار نبود طبق بخشنامه و دستورالعمل شهرداری بنگاههای فروش خودرو ماشین هایشان را بیرون از مغازه خودشان نگذارند و راه عابرین پیاده را نگیرند پس چرا کسی رعایت نمی کند لطفا گزارش بگیرید و اعلام کنید. شما باید تذکر بدهید.رشت/آقا
پاسخ:
در برنامه در شهر پیگیری خواهد شد .


کد:910059

سئوال: 21/2/91
لطفا به مشکل ما رسیدگی شود خیلی تماس گرفتیم 93 نفری  هستیم که مشکل نگرفتن ماشین خود را از ایران خودرو داریم تاکسی های قدیمی که اسقاط کرده اند و ماشین ما را نمی دهند مشکل ماشین نداشتن کیسه هوا بود که هنوز حل نشده با گزارش شما هم هیچ کار نکردند لطفا پیگیری کنید(لازم بذکر می باشد با اطلاع مدیرکل محترم و مدیریت روابط عمومی اگر صلاح می دانند با خبر 20:30 تماس بگیریم).رشت/آقا
پاسخ:
در برنامه دریچه پیگیری و اقدام می گردد .


کد:910058

سئوال: 21/2/91
تمام دیوارهای رشت شده اسامی نامزدهای انتخاباتی لطفا شهرداری و یا استانداری و هر کسی که مسئول است در جهت پاکیزگی شهر اقدام کنند لطفا شما اطلاع رسانی کنید. رشت/آقا
پاسخ:
در برنامه در شهر پیگیری خواهد شد .

کد:910057
سئوال : 16/2/91
پیامی برای برنامه دریچه داشتیم اگر می شود درباره مشکلات کشاورزان  بیشتر صحبت کنید نه چیزهایی که بدرد ما نمی خورد و مهم نیست کشاورزان خیلی مشکل دارند مخصوصا درزمینه کود و کاشت محصولات لطفا به این موضوعها بیشتر بپردازید(تماس درزمینه کود زیاد داشتیم).خمام /خانم
پاسخ:
در برنامه دریچه پیگیری شد .

کد:910056
سئوال: 16/2/91
مابا آنکه داخل شهر هستیم ولی مشکل آب و برق داریم آسفالت ناجور است فضای تفریحی نداریم از نظر امنیت هم وضع خوبی نداریم.منجیل/خانم
پاسخ:
در برنامه دریچه پیگیری شد .

کد:910055
سئوال: 16/2/91
خیابان گلسار استاد معین درختهایی دارد که دورش را با پنبه هایی پیچیده اند و این مواد خیلی ناجور است مثل پنبه می ماند و در فضا پخش می شود و حساسیت زا می باشد و زیاد هم از نظر ظاهری جالب نیست.رشت/آقا
پاسخ:
در برنامه در شهر پیگیری می شود .

کد:910054
سئوال: 16/2/91
مخابرات برای این منطقه خطوطی را وصل کرده که اشکال دارد تلفن هابی سیم است و اغلب می گوید خطا در شبکه خواهش می کنیم مطرح کنید پیگیری کنند . با تشکر . امامزاده هاشم / آقا
پاسخ:
در برنامه دریچه پیگیری شد .

کد:910053
سئوال: 16/2/91
خانم شاکری در برنامه خانه مهر سه روز در هفته می آمد ولی الان یک روز می آید می شود بیشتر بیایند در ضمن  آموزش خیاطی فقط دوخت لباس محلی را دارند در صورتی که می خواهیم سایر لباس ها را هم آموزش دهند با تشکر رشت/خانم
پاسخ:
در برنامه خانه مهر پیگیری می شود.

کد:910052
سئوال: 16/2/91
گلایه داشتیم ما کشاورزان که کود نداریم و تعاونی ها نمی دهند چه باید بکنیم الان زمان کشت است لطفا شما کاری کنید.
پاسخ:
در برنامه دریچه پیگیری شد .

کد:910051

سئوال: 16/2/91
نامه ای دادیم در رابطه با قطع بی رویه درختان در این منطقه ولی کسی پیگیر نیست همینطور دارند درختان را می برند لطفا تصویر و گزارش بگیرید ممنون از شما میرزایی روستای کچا/آقا
پاسخ:
در برنامه در شهر اقدام فوری انجام شود .

کد:910050
سئوال: 16/2/91
در پارک شهر چرا داربست زده اند از اول  پارک قسمت اعظمی را میله و آهن کشیده اند زیاد جالب نیست ما نمی توانیم از محوطه پارک استفاده کنیم برای ورزش می رفتیم ولی نمی توانیم استفاده کنیم  (تعدادی تماس)رشت/آقا
پاسخ:
در برنامه در شهر پیگیری می شود .

کد:910049

سئوال: 17/2/91
لطفا در برنامه هایی که نظرات مردم را پیگیری می کنید بفرمایید در موردآب شهر رشت بگویند ما چه کنیم آیا این آب را می توانیم بخوریم ما حالا هیچ بچه هایمان را چه کنیم ما که نمی توانیم آب معدنی هر روز بخرییم به ما اطمینان بدهند آب رشت و شهرها مشکلی ندارد با تشکر رشت/خانم
پاسخ:
در برنامه دریچه پیگیری می شود.

کد:910048

سئوال: 17/2/91
لطفا پیگیری کنید چندین بار تماس گرفتیم برق منطقه ما ضعیف است مدام برق و فیوز می پرد ما چه کنیم مدتی است پست برق درست کرده اند ولی چیزی نصب نشده خیلی در عذابیم وسایل برقی ما خراب شده خیابان سعدی ،خیابان سهیل دبیری یا استادسرا رشت/آقا
پاسخ:
در برنامه در شهر پیگیری می شود .

کد:910047
سئوال: 18/2/91
گلسار خیابان پستک کوچه دوازدهم ، فاضلاب شهری نداریم رودخانه جلوی منازل می باشد لایروبی نکرده اند لطفا از طرق برنامه دریچه گزارش تهیه کنید. رشت/آقا
پاسخ:
در برنامه در شهر پیگیری می شود .

کد:910046
سئوال: 18/2/91
تعدادی از اهالی کوچه فرهودی بخش سنگر از ضعیف بودن برق با توجه به رشد سریع ساخت و ساز ناراضی هستیم لطفا به اداره برق بفرمایید رسیدگی کنند بر اساس اختلاف بین اداره برق وشهرداری  کسی کاری نمی کند باتوجه به اینکه مدتهاست سیم و دستگاه ترانس و تیر برق خریداری شده است لطفا در برنامه دریچه و یا در شهر مطرح کنید تعداد زیادی از اهالی این منطقه (لازم بذکر است این مورد طی نامه ای با امضاء ساکنین آن منطقه به روابط عمومی فکس و محفوظ می باشد)سنگر/آقا
پاسخ:
دربرنامه در شهر پیگیری می شود .

کد:910045

سئوال: 18/2/91
خیابان فلسطین از پیچ چمران تا وسط فلسطین فاضلاب این منطقه کلا خراب وگرفته است و بوی بدی در منطقه تا منازل می پیچد آب و فاضلاب اعلام آمادگی کرده که درست کند و یک قسمت خیابان را بکند ولی نیروی انتظامی مخالفت می کند و اجازه نمی دهد  شما مطرح کنید کاری کنند ما اهالی خیلی پیگیر شدیم (در مراجعه حضوری یکی از همکاران روابط عمومی و صحبت با دکان داران این منطقه )رشت/آقا
پاسخ:
در برنامه در شهر پیگیری می شود.

کد:910044

سئوال: 18/2/91
پسر بچه ای در مدرسه ما به عنوان پیش دبستانی ثبت نام کرده مادرش می گوید تا پنج سالگی حرف نمی زده وقتی شروع به حرف زدن کرده قرآن را خوب می خواند وحتی اعداد را که بچه های کم سواد یکی یکی می خوانند این بچه درست می خواند من بعنوان مربی پیش دبستانی دارم بر روی آن مطالعه می کنم ولی شما هم می توانید کسی را بفرستید با مادرش صحبت کند و از وضعیت او بپرسید او قبلا ساکن دشت مغان بوده نام پسربچه علیرضا عبادی –دبستان حاج حسین اصغرنیا نزدیک ایستگاه انزلی .رشت/خانم
پاسخ:
در برنامه در شهر پیگیری می شود.

کد:910043
سئوال: 19/2/91
پارک گل باغ نماز شیر فلکه اش خراب است آب به اندازه یک نخ می آید کسی رسیدگی نمی کند.
پاسخ:
در برنامه در شهر پیگیری می شود .

کد:910042
سئوال: 19/2/91
از آقای داوودی مدیر کل بانک خون گیلان بپرسید تکلیف بانک خون تالش  چه می شود لطفا وضعیت اینجا راهم مشخص کنیدبا تشکر.تالش /آقا
پاسخ:
در برنامه دریچه پیگیری می شود .

کد:910041
سئوال: 19/2/91
ما تعدادزیادی از کشاورزان که مشکل کود داریم در بلوار امام رضا (ع) به طرف کوچصفهان جمع شده ایم مشکل ما را رسیدگی نمی کنند لطفا شما هم پیگیری کنید کاری برای ما انجام دهید.کوچصفهان /آقا
پاسخ:
در برنامه دریچه به صورت ویژه پرداخت می شود .

کد:910040
سئوال: 19/2/91
مشکل بیمه دارم دو سال است  برای بیمه زمین ها به اداره تامین اجتماعی می روم آنها جدیدا می گویند باید برای بیمه سند بیاورید ما بعضی از زمین ها و باغهایمان سند ندارد هر ماه داریم جریمه می دهیم ممنون اگر مطرح کنید رسیدگی کنند. لنگرود/آقا
پاسخ:
در برنامه دریچه پیگیری می شود .

کد:910039

سئوال: 2/2/91
آستانه خیابان شریعتی کوچه برق اول کوچه هدایت رهبر باغ بزرگی در این منطقه وجود دارد که کسی از آن استفاده نمی کند و به صورت متروکه درآمده است و جای امنی برای افراد معتاد شده است و ساکنین در اطراف این باغ احساس امنیت نمی کنند لطفاً از طریق برنامه در شهر گزارشی در این زمینه تهیه کنید .آستانه اشرفیه / خانم
پاسخ:
در برنامه در شهر پیگیری می شود .

کد:910038
سئوال: 2/2/91
ما کشاورز هستیم و برای تهیه کود شیمیایی حواله به ما دادند و الان که برای دریافت کود مراجعه می کنیم  می گویند که در بازار موجود می باشد و می توانید به صورت آزاد تهیه کنید چرا مسوولین به مردم دروغ می گویند لطفاً در مورد این موضوع گزارشی تهیه کنید .
پاسخ:
در برنامه دریچه پیگیری می شود .

کد:910037
سئوال: 2/2/91
سبزه میدان ابتدای پیرسرا روبروی مدرسه امین اصغری فاضلاب بیرون زده است به همه جا از جمله شهرداری و اداره آب وفاضلاب مراجعه کردیم اما متأسفانه کسی پاسخ درستی نمی دهد و برای حل این مشکل اقدامی نمی کنند لطفاً اگر امکان دارد از طریق برنامه در شهر و یا دریچه گزارشی تهیه نمایید . رشت/آقا
پاسخ:
در برنامه در شهر پیگیری می شود .

کد:910036
سئوال: 2/2/91
چرا در برنامه کودک اصلآً به زبان گیلکی صحبت نمی شود ما باید فرهنگ و زبان خودمان را به فرزندانمان انتقال دهیم . لطفاً به این موضوع توجه داشته باشید شما رسانه هستید و نوجوانان و جوانان از رسانه بهتر الگوبرداری می کنند .رشت/آقا
پاسخ:
با مسوولین گروه کرودک در این رابطه مذاکره خواهد شد .

کد:910035
سئوال: 3/2/91
آقای پوربخش دریک چهاردیواری ایستاده اند و خبر ورزشی می خواند مثلاً دکور بخش ورزشی است خیلی زشت و بد می باشد لطفاً دکور این بخش را درست کنید . چرا مرکز گیلان دکور برنامه هایش اینقدر بدسلیقه درست می شود آیا کسی را ندارید که به این مسائل نظارت داشته باشد .اهواز/خانم
پاسخ:
در این رابطه با تهیه کنندگان برنامه مذاکره می شود.

کد:910034
سئوال: 3/2/91
لطفاً فکری به حال مبلمان برنامه صبح بخیر بکنید چون رنگش خیلی تند است و چشم را در تصویر اذیت می کند . کسی که این رنگ را انتخاب کرده است خیلی بد سلیقه می باشد . گفتیم شاید در سال جدید دکور برنامه های شبکه باران بهتر شود ولی متأسفانه بدتر هم شد .
پاسخ:
در این رابطه با تهیه کنندگان برنامه مذاکره می شود.

کد:910033

سئوال: 4/2/91
به خاطر تغییر دکور برنامه صبح بخیر گیلان از شما تشکر می کنیم فقط رنگ مبلمان و شیشه های پشت این دکور خیلی تند می باشد  و در تصویر چشم را اذیت می کند . لطفاً اگر امکان دارد تغییر دهید .رشت/خانم
پاسخ:
در برنامه صبح بخیر گیلان اعمال خواهد شد .

کد:910032
سئوال: 3/2/91
سال 91 هم رسید اما متأسفانه ما چایکاران هنوز پول سال گذشته را دریافت نکردیم اما صداوسیما هم به دروغهای مسوولین سازمان چای صحه می گذارد که پول کشاورزان چایکار پرداخت شده است اگر ما پولمان را گرفته باشیم مگر بیکار هستیم که مدام از این مسئله شاکی باشیم چرا شما هم به دروغ گفتن اینها ارزش قائل می شوید و در خبرهایتان به دروغ اعلام می کنید . اگر خدا و روز حساب را قبول دارید باور کنید که ما هیچ پولی دریافت نکردیم . خواهشمندیم که این مسئله را پیگیری کنید .لاهیجان/ آقا
پاسخ:
در برنامه دریچه پیگیری می شود .

کد:910031
سئوال: 3/2/91
چرا به کشاورزان کود شیمایی نمی دهند لطفاً این موضوع را پیگیری کنید . سنگر/آقا
پاسخ:
در برنامه دریچه پیگیری می شود .

کد:910030
سئوال: 7/1/91
حدود چندین ماه پیش از طریق اداره تاکسیرانی همه ماشینهای اسقاطی را جمع آوری کردند و گفتند از طریق لیزینگ تاکسی های جدیدی به شما می دهیم و ما ثبت نام کردیم ایران خودرو گفت که 15 روزه ماشینها را تحویل می دهیم متأسفانه الان 6 ماه از این قضیه می گذرد کسی هم پاسخگو نیست به ایران خودرو مراجعه می کنیم می گویند که راهنمایی رانندگی اجازه نمی دهد که ما ماشینها را تحویل دهیم علتش را هم نداشتن ایربک اعلام کردند که حتماً باید دو تا ایربک داشته باشد لطفاً از این موضوع گزارشی تهیه کنید تا رسانه ای شود شاید کاری برای ما کردند درآمد ما فقط همین تاکسی می باشد چندین ماه است که درآمد نداریم . کارت سوخت ما را هم باطل کردند.رشت/خانم
پاسخ:
در برنامه در شهر پیگیری می شود .

کد:910029
سئوال: 7/1/91
در مسابقه نسیم بهاری برنده شده ام ولی هنوز جایزه را دریافت نکرده ام چرا اینقدر جوایز را دیر تحویل می دهید . لطفاً بررسی کنید .رشت/آقا
پاسخ:
در این رابطه با تهیه کننده برنامه مذاکره می شود .

کد:910028
سئوال: 7/1/91
حواله کود شیمیایی برای کشاورزی تهیه کردیم ولی هنوز موفق به دریافت کود نشده ایم لطفاًً کاری برای ما بکنید . کوچصفهان/آقا
پاسخ:
در برنامه دریچه پیگیری می شود .

کد:910027
سئوال: 7/1/91
ترمینال رشت به لاهیجان برای جابجایی مسافر ماشین کم دارند و مردم خیلی در این ترمینال معطل می شوند . لطفاً گزارشی تهیه کنید . لاهیجان/آقا
پاسخ:
در برنامه در شهر پیگیری می شود .

کد:910026

سئوال: 26/1/91
لطف کنید از طریق  برنامه های صداوسیما از مسوولین شهرداری بخواهید فضاهای سبز را بیشتر کنید و اینکه در سطح شهر سطل آشغال زیادتر بگذارند . لطفاً پیگیری کنید . رشت/خانم
پاسخ:
در برنامه در شهر پیگیری می شود .

کد:910025

سئوال: 30/1/91
مشکل برق وقطع زیاد آن را داریم مخصوصا در فصل گرما باز شروع می شود دو سال است اداره برق می خواهد ترانس برق بزند کاری نکرده و تمام نشده خیابان سعدی خیابان سهیل استادسرا بن بست دی- رشت/آقا
پاسخ:
در برنامه دریچه پیگیری خواهد شد .

کد:910024
سئوال: 30/1/91
جاده لاهیجان کیلومتر7 روبروی جوراب بافی پمپ بنزین خیلی محوطه خطرناک است چاله ی وحشتناکی دارد در مواقع بارانی دید نداریم آسفالت خراب است با تشکر حداقل شما تذکر دهیدرشت/آقا
پاسخ:
دربرنامه در شهر پیگیری خواهد شد .

کد:910023
سئوال: 30/1/91
ترافیک در رشت خیلی معضل است بخشی از ترافیک مربوط است به ناجور نصب شدن تابلوهای راهنمایی و رانندگی و ناهماهنگی با شهرداری لطفا پیگیری کنید و یک گزارش از تابلوها و درست نصب نشدن و رعایت نکردن قوانین بگیرید ممنون از شما رشت/آقا
پاسخ:
دربرنامه در شهر پیگیری خواهد شد .

کد:910022
سئوال: 30/1/91
انتهای آب و برق جنب شهید عباسپور کوچه عاشوری کوچه وحدت کوچه بخشی کوچه ایست که در نقشه باز است ولی الان بن بست شده بین اهالی این منطقه درگیری بوجود آمده لطفا از برنامه در شهر بیایید گزارش بگیرید (با واحدخبری تماس گرفته شد و مورد به اطلاع آنها رسید)رشت/آقا
پاسخ:
دربرنامه در شهر پیگیری خواهد شد .

کد:910021
سئوال: 30/1/91
ما تعدادی راننده هستیم ماشین های قدیمی مان را اسقاط کردند ماشین جدید هم به ما نمی دهند والا مشکل داریم دوماه است درآمد نداریم می گویند راهنمایی رانندگی ماشین مورد نظر را چون کیسه هوا ندارد نمره نمی کند ما چه کنیم لطفا رسیدگی کنند با تشکر (تعداد زیادی تماس)رشت/آقا
پاسخ:
دربرنامه در شهر پیگیری خواهد شد .

کد:910020
سئوال: 30/1/91
دیشب در برنامه درشهر رئیس تاکسیرانی گفت کرایه ها تغییر نکرده درصورتیکه همه مسیرها بیشتر شده همه یا 350 تومان می گیرند یا بیشتر لطفا رسیدگی بیشتری کنند چرا درست نمی گویند با تشکر از صداوسیما رشت/آقا
پاسخ:
دربرنامه در شهر پیگیری خواهد شد .

کد:910019
سئوال: 30/1/91
استادسرا خیابان مهرشریف جنب ساختمان آپادانا ساختمان نصف جهان 24 واحدی هستیم که خیلی وقت است مشکل قطعی آب داریم هر روز تقریبا مشکل داریم و آب هر روز قطع می شود رشت/آقا
پاسخ:
دربرنامه در شهر پیگیری خواهد شد .

 

کد:910018

سئوال: 30/1/91
جنب پارک کشاورزی نرسیده به کتابخانه عمومی امام رضا(ع) تابلوی مطلقا ممنوع نصب شده است ، مفهومی ندارد چون نزدیک چهار راه به بریدگی ارتباط دارد اگر کسی ماشین اینجا پارک کند جرثقیل ماشین مردم را می برد لطفا از طریق راهنمایی و رانندگی این مسئله را پیگیری کنید رشت/آقا
پاسخ:
دربرنامه در شهر پیگیری خواهد شد .

کد:910017
سئوال: 31/1/91
خیابان رشتیان خیابان بهداری چندین روز است فاضلاب گرفته و زده بیرون کسی هم رسیدگی نکرده باتشکر از شما لطفا مطرح کنید(چندین مورد تماس) رشت/آقا
پاسخ:
دربرنامه در شهر پیگیری خواهد شد .

کد:910016

سئوال: 31/1/91
خیابان آیت ا.. کاشانی محله دخانیات از زمانی که لوله های آب و فاضلاب نصب شده با مشکل آبگرفتگی  مواجه شده ایم در ضمن پارسال همکاران شما جهت تهیه گزارش آمدن و پخش شد ولی اقدامی از طرف مسئولین صورت نگرفته است.در حدود پانصد خانوار در این منطقه با این مشکل روبرو هستند فومن/آقا
پاسخ:
دربرنامه در شهر پیگیری خواهد شد .

کد:910015
سئوال: 31/1/91
وضع طغیان و آبگرفتگی خیلی ناجور است لطفا از طریق رسانه به اداره ها بگویید بیشتر به وضع مردم و کشاورزان این مناطق برسندچرا وقتی معلوم بود و تهران آبگرفته بود چرا آبهارا بسوی سدها که ساخته اند هدایت نکردند چرا کم کاری می کنند و ضررش به مردم می رسد با تشکر(چندین مورد تماس)رشت/آقا
پاسخ:
در برنامه در شهر پیگیری خواهد شد .

کد:910014

سئوال : مورخ 29/1/91
چرا علیرغم توصیه های مسوولین بانکها از حساب یارانه ها بابت عدم پرداخت اقساط افراد مبالغ را برداشت نمی نمایند؟
پاسخ:
آقای طلوعی دبیر هماهنگی کمیسیون بانکهای استان پاسخ دادند :
این کار خلاف قانون می باشد و در صورت بروز چنین تخلفی می توانند مردم به بازرسی همان بانک مراجعه نمایند .

کد:910013
سئوال : مورخ 29/1/91
در خصوص حضور خودروهای شخصی  که از شهرستانها جهت مسافرکشی به مرکز استان می آیند و مشکلاتی را برای تاکسی ها فراهم می کنند. چرا مسوولی به این مسئله رسیدگی نمی کند .
پاسخ:
سروان قلیزاده کارشناس راهور استان پاسخ دادند :
حرکت رانندگان خودروهای شخصی خلاف قانون است و در صورت مشاهده متخلف تا مبلغ چهارصد هزار ریال اعمال قانون می شود و توصیه به رانندگان این نوع خودروهای شخصی .

کد:910012
سئوال: مورخ 29/1/91
درختان حاشیه خیابان که هیچ منفعتی غیر از برگریزان بودن و ایجاد یک سری پنبه هایی در محیط هیچ منفتی ندارند ؟ و بیشتر ایجاد آلرژی برای شهروندان می کند لطفاً این مشکل را برطرف کنند .
پاسخ:
آقای مهاجر مدیر عامل سازمان پارکهای شهر شهرداری رشت پاسخ دادند :
ضمن تأیید مطلب این شنونده قول دادند که در راستای حل این مشکل اقداماتی به طور تدریجی برای قطع و جایگزین کردن این نوع درختها انجام داده است .

کد:910011

سئوال: 30/1/91
کشاورزان برای تهیه و توزیع کود از سوی سازمان جهاد کشاورزی مشکلات زیادی دارند لطفاً از مسوولین ذیربط در این رابطه سئوال کنید که ما چکار کنیم .
پاسخ:
مهندس روحی سازمان جهاد کشاورزی استان پاسخ دادند :
این ثبت نام با توجه به دستوری که از وزارتخانه آمده است باید انجام شود به این دلیل که می بایست آمار دقیق کشاورزان از این طریق مشخص شود و این ثبت نام از طرق مختلف انجام می شود .

کد:910010
سئوال: 30/1/91
جایگاه CNG شهرستان شفت قطع شده است و مردم این شهر با مشکلات زیادی مواجه هستند . لطفآً بررسی کنید .
پاسخ:
مهندس شکوری معاون بازرگانی شرکت نفت در این زمینه پاسخ دادند :
در این جایگاه در حال بازدید سالانه هستیم و قطعاتی باید تأمین شود و این تأمین قطعات تا چند روز دیگر محقق خواهد شد و این جایگاه راه اندازی می شود .

کد:910009

سئوال: 30/1/91

چرا به زیبا سازی از قبیل وضعیت فواره ها و  . . .  سبزه میدان که از قدیمی ترین پارکهای شهر رشت می باشد توجهی نمی شود لطفاً از مسولین شهرداری بخواهید که به این مسئله رسیدگی کنند .
پاسخ:
مهندس مهاجر مدیر عامل پارکها  در شهرداری رشت پاسخ دادند:
ضمن تأیید این مطلب شنونده قول دادند که با برنامه و بودجه مشخص برای بهسازی این پارک علاوه بر فواره ها و سنک فرشهای این پارک تا چند روز آینده اقداماتی به عمل خواهد آمد.

کد:910008

سئوال: 26/1/91
لطف کنید از طریق  برنامه های صداوسیما از مسوولین شهرداری بخواهید فضاهای سبز را بیشتر کنید و اینکه در سطح شهر سطل آشغال زیادتر بگذارند . لطفاً پیگیری کنید . رشت/خانم
پاسخ:
در برنامه در شهر پیگیری می شود .

کد:910007
سئوال: 19/1/91
خط کناره خیابان لاهیجان رانندگان مینی بوس به خاطر ارزان بودن کرایه اینگونه ماشینها و مصرف گازوئیل مسافران را سوار نمی کنند و مردم سرگردان هستند . لطفاً گزارشی تهیه شود.رشت/آقا
پاسخ:
در برنامه در شهر پیگیری می شود .

کد:910006

سئوال: 19/1/91
سنگر ، کوچه رواق جنب تعویض روغنی جواد صادق زاده لوله های آب ترکیده است به سازمان آب هم مراجعه کردیم اما هیچ کاری برای ما نمی کنند . لطفآً گزارشی تهیه شود تا شاید کسی به فکر مردم این منطقه بیافتد.سنگر/آقا
پاسخ:
در برنامه در شهر پیگیری می شود .

کد:910005

سئوال: 23/1/91
لطفا اگر می شود در برنامه خانه مهر و آشپزی طرز تهیه خورش ترش واش را آموزش دهید همچنین از آنها تشکر می کنیم.رودسر/خانم
پاسخ:
به تهیه کننده برنامه خانه مهر اعلام گردید .

 

کد:910004
سئوال: 23/1/91
فلکه گاز به سمت بلوار لاکان سمت چپ کوچه مسعودی  ماشین ها درکوچه باسرعت بالا عبور می کنند که باعث تصادف زیادی در منطقه شده و جان اهالی نیز در خطر می باشد لطفا در برنامه در شهر یا دریچه گزارش پخش کنید تا مسئولان به فکر نصب سرعتگیر باشند باتشکررشت/آقا
پاسخ:
مطلب فوق در برنامه در شهر زیرنویس گردید .

کد:910003

سئوال: 23/1/91
جاده و راه مدرسه های ما خیلی خراب است وقتی باران می آید اصلا نمی توانیم برویم هیچکس ترتیب اثر نمی دهد لطفا از برنامه در شهر یا دریچه به ما هم سر بزنید. سهیلی لاهیجان/لولمان/خانم
پاسخ:
در برنامه در شهر پیگیری می شود .

کد:910002

سئوال: 24/1/91
جاده تهران باغ رضوان نزدیک رستوران مروارید آب کشاورزی را رها کرده اند پل ناجور است همه خانه های ما را آب گرفته لطفا چرا ماموری بازدید نمی کند هیچکس رسیدگی نمی کند. رشت/آقا
پاسخ:
در برنامه در شهر زیرنویس گردید .

کد:910001

سئوال: 24/1/91
با سلام روبروی بی بی حوریه پشت چوب بری بغل ترانس برق آشغال زیاد می ریزند خود شهرداری می ریزد که جمع کند ولی خوب جمع نمی کنند صحنه ی خوبی نیست لطفا بگویید اگر می شود از برنامه درشهر بیایند این منطقه مسافر زیاد دارد  پیگیری کنند با تشکر از صدای گویای ما صداوسیمای عزیز.انزلی/آقا
پاسخ:
در برنامه در شهر زیرنویس گردید .