جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲ بهمن ۱۳۹۹

پارک جنگلی بی بی یانلو آستارا یکی از مناطق توریسم ورزشی گیلان می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

پارک جنگلی بی بی یانلو آستارا یکی از مناطق توریسم ورزشی گیلان می شود

شناسه : 17173238

پارک جنگلی بی بی یانلو آستارا یکی از مناطق توریسم ورزشی گیلان می شود

آستارا ـ ایرنا ـ رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: با توسعه رشته های مختلف ورزشی ، پارک جنگلی بی بی یانلو تبدیل به یکی از مناطق جذب توریسم ورزشی گیلان می شود.

حمید رضا قهرمانی روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: با مساعدت شهرداری و شورای اسلامی شهر آستارا پارک جنگلی بی بی یانلو که یکی از مناطق نمونه گردشگری گیلان تعیین شده ، در حداقل زمان ممکن تبدیل به منطقه گردشگری ورزشی می شود.

وی اضافه کرد: با راه اندازی رشته های دوچرخه سواری کوهستان و نیز تیراندازی به اهداف پروازی در پارک یکهزار و 512 هکتاری بی بی یانلو ، مسافران و شهروندان آستارایی در تمام ایام سال می توانند ضمن برخورداری از جاذبه های خدادادی این منطقه جنگلی ، از ظرفیت های این رشته های ورزشی نیز استفاده کنند.

وی موقعیت های ایجاد شده در شهرستان گردشگرپذیر آستارا را بهترین فرصت برای توسعه ورزش های مختلف خواند و گفت: طرح توجیهی اداره ورزش و جوانان آستارا برای راه اندازی این رشته های ورزشی به شهرداری آستارا ارائه شده است که طی روزهای آتی با ایجاد امکانات لازم ، ورزشکاران می توانند از این رشته های ورزشی بهره مند شوند.

قهرمانی با بیان اینکه در جریان توسعه این رشته ها با رویکرد حفظ محیط زیست و حیات وحش منطقه مد نظر اداره ورزش و جوانان است ، بیان کرد: مسابقات دوچرخه سواری کوهستان و نیز تیراندازی به اهداف پروازی جزو برنامه های پیش بینی شده در این منطقه است.

وی توریسم ورزشی را یکی از راه های پویایی اقتصاد و نیز ایجاد اشتغال خواند و بیان کرد: توریسم ورزشی یا همان گردشگری ورزشی در اساس بخشی از گردشگری است که در حوزه ورزش و با بهره مندی از آن به عنوان یک پدیده مثبت و فراملی عمل می کند.

به گزارش ایرنا ؛ قرارداد احاله مدیریت پارک یکهزار و 512 هکتاری بی بی یانلوی آستارا اوایل دی ماه سال جاری به مدت 15 سال از سوی منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان به شهرداری آستارا واگذار شده است.

شهرستان آستارا در 200 کیلومتری شمال غرب مرکز گیلان واقع است.