جهش تولید | چهارشنبه، ۵ آذر ۱۳۹۹

ویژه برنامه ها ی صدا و سیمای مرکز گیلان در هفته دفاع مقدس - نمایش محتوای خبر

 

 

ویژه برنامه ها ی صدا و سیمای مرکز گیلان در هفته دفاع مقدس

شناسه : 361734525

صدا و سیمای مرکز گیلان با تهیه ویژه برنامه هایی یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس را زنده نکه می دارد .
به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای گیلان ،ویژه برنامه های این مرکز به مناسبت هفته دفاع مقدس به شرح زیر است:
معاونت صدای شبکه استانی ویژه برنامه های «خاک آشنا »،«یه آسمون چفیه» ،«رقص روی یک پا» و «میدان خاطره ها » را در کنداکتور پخش دارد .
برنامه «خاک آشنا» در  7 قسمت 30دقیقه ای با معرفی نخبگان بسیجی عرصه های مختلف،خاطرات حضور رزمندگان گیلانی در دوران جنگ تحمیلی، شرح تاثیر توانمندی های رزمندگان اسلام در بازدارندگی دشمن تهیه و پخش می شود . « یه آسمون چفیه » با بخشهای  قصه و نمایش ،گزارش معرفی چهره های بارز گیلانی در هشت سال دفاع مقدس ،نقش رزمندگان گیلان دفاع مقدس  در 6 برنامه 30 دقیقه ای پخش می شود. نمایش «رقص روی یک پا» بر گرفته از خاطرات اسماعیل یکتایی رزمنده و دلاور لنگرودی در 6 برنامه 30 دقیقه ای و «میدان خاطره ها » نیز در محل برگزاری نمایشگاه دفاع مقدس در میدان شهرداری شهر رشت با بیان خاطرات دوران جنگ ،متنها و اشعار ویژه دفاع مقدس ،بیان پیشرفتها و قدرت دفاعی نیروهای مسلح ،مسابقه، گزارش در 7 قسمت 90دقیقه ای به روی آنتن می روند.
معاونت سیما با پخش برنامه های رژه نیروهای مسلح، «گنج مقدس» در 7 برنامه  70 دقیقه ای ، جشنواره فیلمهای سینمایی و مستند در 10 برنامه 30 دقیقه ای و پخش فراز هایی از بیانات مقام معظم رهبری و امام راحل (ره)  یاد و خاطره هشت سال ایثار و مقاومت را زنده نگه می دارد .
تهیه گزارش درباره رزمندگان ،جانبازان و خط شکنان دفاع مقدس، تداوم روحیه جهاد دفاع مقدس در عرصه تولید ملی،انعکاس رویدادها و مراسمهای این هفته و گفتگوی ویژه خبری از اقدامات معاونت خبر در این ایام می باشد .
معاونت فضای مجازی نیز با تولید موشن گرافی ،پادکست ، اینفوگرافی، پوسترو ویدئو در فضای مجازی به بازخوانی رشادتها و دلاورمردیهای رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس می پردازد.