جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

ویژه برنامه های صدا و سیمای مرکز گیلان در نوروز 97 - نمایش محتوای خبر

 

 

ویژه برنامه های صدا و سیمای مرکز گیلان در نوروز 97

شناسه : 353405070

صدا و سیمای مرکز گیلان در نوروز 97 با ویژه برنامه های متنوعی همراه مخاطبان خود خواهد بود .
سیمای مرکز گیلان ویژه برنامه های : بوی بهار ( ویژه تحویل سال) ، تی تی ناز و ترنم بهار را در جدول پخش خود دارد . بوی بهار عنوان ویژه برنامه سال تحویل سیمای گیلان است که عصر روز 29 اسفند با بخشهای نمایش زنده عروسکی ( نازک بین) ، دعوت از مهمانان مختلف ،موسیقی تصویر ، اجرای زنده موسیقی ، مسابقه و... به مدت 180 دقیقه به تهیه کنندگی رضا سیف پور و کارگردانی علی باباخانی تهیه و پخش می شود . ترنم بهار دیگر ویژه برنامه ایام نوروز می باشد که هر شب با بخشهای موسیقی زنده و سنتی، آئینهای سنتی ، موشن گرافیک و... به تهیه کنندگی سیرنگ پور رحیمی و کارگردانی علی حلوی به مدت 80 دقیقه از شبکه باران پخش می شود  تی تی ناز نیز دیگر برنامه سیمای گیلان است که با بخشهای معرفی غذا، مهمانان هنرمند ، معرفی آداب و رسوم گیلان،معرفی اماکن گردشگری استان و... به مدت 90 دقیقه هر روز به تهیه کنندگی : فرهاد ورزلدوست و کارگردانی حمید شیراوژن به روی آنتن می رود.
صدای مرکز گیلان نیز با برنامه های: هفت سین ( ویژه تحویل سال ) ، همیشه بهار، بنفشه گل و آلاچیق پامچال در ایام نوروز ساعات خوش و مفرحی برای مخاطبان خود رقم می زند . هفت سین  ویژه برنامه تحویل سال رادیو گیلان است که با بخشهای مختلف : نمایش ،گزارش از مراسم تحویل سال در گیلان ،کاروان راهیان نور،معرفی نقاط گردشگر پذیر، مسابقه ، حضور مهمانان ،پخش سخنان مقام معظم رهبری و... به مدت 300 دقیقه شنوندگان خود را در واپسین لحظات سال 96 همراهی خواهد کرد . همیشه بهار دیگر برنامه نوروزی رادیو گیلان است که در ایام نوروز صبحها به مدت 120 دقیقه با بخشهای مختلف : معرفی جاذبه های گردشگری ، نمایش طنز اجتماعی، سرودهای بهاری ، معرفی چهره های شاخص علمی، فرهنگی و... ، مسابقه با موضوع معرفی مناطق گردشگر پذیر،گزارشهای زنده تولیدی از آداب و رسوم و سنن گیلان، معرفی روستاهای نمونه گردشگری و از رادیو گیلان تهیه و پخش می شود. بنفشه گل عنوان برنامه عصر رادیو گیلان در این ایام است که به مدت 180 دقیقه با بخشهای طنز،گزارش مردمی،از مسافران نوروز،کاروان راهیان نور،معرفی بازارهای محلی ، صنایع دستی ،مناطق دیدنی ، غذاهای سنتی ، اطلاع رسانی از نحوه خدمات رسانی دستگاهها و سازمانهای خدمات رسان،موسیقی و ترانه های شاد و مفرح و... ساعاتی خوش برای مخاطبان این رسانه فراهم می کند. آلاچیق پامچال  نیز عنوان ویژه برنامه نوروزی کودک و نوجوان رادیو گیلان است که با هدف پر کردن اوقات فراغت کودکان و نوجوانان به مدت 30 دقیقه در 13 قسمت از صدای مرکز استان پخش می شود . 
خبر گیلان نیز تهیه گزارشهای : چهارشنبه سوری در آستانه سال نو، تهیه گزارشهای ویژه خبری با موضوع آئینهای گیلان در مقدم بهار،فراخوان ارسال عکس از : چهارشنبه سوری، نوروز ، آئینهاو استقبال از مسافران و..، تهیه گزارش ویژه خبری از آرزوهای مردم در آستانه تحویل سال را در دست اقدام دارد . باکس صدای مسافر نیز با هدف بیان نظرات مسافران در مورد زیباییهای گیلان و طرح مسائل و مشکلات به صورت باکس روزانه در خبرگیلان تهیه و پخش می شود .