جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

وضعیت نامناسب روشنایی پارک‌های‌ خمام - نمایش محتوای خبر

 

 

وضعیت نامناسب روشنایی پارک‌های‌ خمام

شناسه : 64192888


به گزارش خبرگزاری فارس از خمام، پارک سردار جنگل در محدوده‌ تنها کتابخانه‌ عمومی این‌ شهر واقع شده است.

خبرگزاری فارس: وضعیت نامناسب روشنایی پارک‌های‌ خمام


پس از وضعیتی که برای پارک آفتاب در مرکز شهر خمام و راکد ماندن ساخت پارک کشاورز در ورودی این‌شهر از مسیر رشت به وجود آمد، سردار جنگل تنها پارک قابل توجه ​خمام به شمار می‌رود اما شواهد عینی از بی‌توجهی نسبت به آن حکایت دارد. وضعیت نامناسب روشنایی پارک سردار جنگل از جمله مشکلات جدی آن به شمار می‌رود که با توجه به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، ایام گرم سال، تعطیلات تابستانی، حضور مسافران و مردم بخش در خیابان‌ها تا پاسی از شب، بر لزوم توجه هرچه بیشتر آن دلالت دارد.

خاموشی و سوختگی بیش از 12 چراغ روشنایی پارک سردار جنگل از جمله یکی از پروژکتورهای آن ​موجب شده تا دلیل عدم رسیدگی را از نگهبان پارک جویا شویم.

وی ضمن تایید این موضوع، گفت: در دفعات مختلف عنوان شده که به وضعیت ​روشنایی پارک رسیدگی می‌شود اما این امر محقق نشده است.

نگهبان پارک مذکور افزود: نبود وجود روشنایی در آلاچیق‌های تعبیه شده در انتهای پارک نیز مسافران را مجبور به پهن کردن زیرانداز در بخش ورودی سردار جنگل کرده که علاوه بر ایجاد چهره‌ای ناخوشایند، موجب حضور معتادان در انتهای پارک مذکور و اختفای ​آنها شده است.

به گفته وی، در بخشی از زمین انتهایی پارک مذکور محلی برای فوتبال گل کوچک در نظر گرفته شده که محوطه‌ آن تنها از یک پروژکتور برای روشنایی برخوردار است.

نگهبان پارک سردار جنگل گفت: نبود روشنایی کافی از دلایل مصدومیت برای علاقه‌مندان به این ورزش شده و وجود انبوهی از گیاهان و علف‌های هرز در پشت زمین مذکور مشکلاتی را ایجاد کرده است.

وی تمیز بودن سرویس بهداشتی پارک سردار جنگل خمام را از نکات مثبتی دانست که این تغییرات نسبت به گذشته قابل توجه و محسوس است، اما راهروی این سرویس بهداشتی با سوختگی چراغ روشنایی مواجه است.

به گزارش فارس، پارک سردار جنگل اکنون تنها پارک خمام است که از ​محوطه زیبایی ​در روز ​برخوردار بوده و بی‌توجهی به روشنایی و تعویض نشدن آب حوض از زیبای آن کاسته است.