رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸

واکنش تند نماینده رشت به اظهارات کارشناس برنامه سمت خدا - نمایش محتوای خبر

 

 

واکنش تند نماینده رشت به اظهارات کارشناس برنامه سمت خدا

شناسه : 251430215

واکنش تند نماینده رشت به اظهارات کارشناس برنامه سمت خدا

در پی اظهارات کارشناس برنامه سمت خدا در خصوص بدحجابی در گیلان نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی امروز واکنش تند نشان داد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما غلامعلی جعفرزاده یکی از نمایندگان رشت در مجلس شورای اسلامی امروز در واکنش به اظهارات حجت الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی یکی از استادان حوزه و دانشگاه و کارشناس مذهبی برنامه تلویزیونی سمت خدا گفت : وی باید استغفار و عذرخواهی کند.
وی با بیان اینکه دادستان گیلان باید علیه این کارشناس اعلام جرم کند افزود : منتظر اقدام عملی آن مرد بی بصیرت می مانیم و گرنه پاسخ فراموش نشدنی دریافت خواهد کرد.
نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه حجت الاسلام والمسلمین رفیعی در خصوص مردمی اظهارات بی ادبانه کرده است که در 8دی سال 88 یک روز زودتر از مردم دیگر مناطق ایران از ولایت دفاع کردند تصریح کرد : رهبر انقلاب به مردم گیلان لقب پیشتازان بصیرت دادند.
غلامعلی جعفرزاده با بیان اینکه اخیر زمزمه هایی در رابطه با توهین آشکار به مردم شریف گیلان به گوش می رسد گفت : بعد از اعلام موضوع چند نفر از همکاران و دیگران اصل متن سخنرانی را خواندم که هم به شدت متاثر شدم و هم چند سوال در ذهنم خطور کرد که امیدوارم این طلبه محترم پاسخ دهند.
ایشان در ایام رحلت امام راحل گیلان چکار میکرد؟ برای تفریح آمده بود؟،آیا ایشان بجز گیلان هیچ کجای دیگر از این کشور نرفته بود؟ مثلا در همان تهران بزرگ ایشان چشم بسته راه می روند؟،این طلبه بزرگوار کجا رفته بود؟ که آن وضعیت را مشاهده کرده بود؟ آدرس های ایشان شبیه به رفتن در کنار دریا بود؟ واقعا در زمان رحلت امام (ره) ایشان به کنار دریا رفته بود؟،آیا کسی که برنامه بسمت خدا را هدایت می کند می تواند در مورد مردمی که 8 هزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده و حدود 4 دهه انقلاب اسلامی و اصل ولایت فقیه را حمایت و پشتیبانی کرده اند این گونه اظهار نظر نکند و تهمت زند؟،و آیا نتایج اتهام ایشان و آن سخنرانی بی محتوا هدایت بسمت خداست؟،چرا دادستان و دادگستری گیلان بعنوان مدعی العموم بر علیه ایشان اعلام جرم نمی کنند؟
وی افزود: اقدام  فوری و بدون فوت وقت این آقا عذرخواهی از ملت شریف گیلان است.
نماینده رشت در خانه ملت با اشاره به اینکه  بعید نیست که اگر هیچگونه اقدام عملی و جدی صورت نگیرد در روزهای آینده شاهد تجمع مردمی باشیم گفت : یادمان باشد که مردم آذربایجان به خاطر یک برنامه طنز کودک و آن مسواک چه اقدامی کردند بعید
 می دانم که صدا و سیما دست به چنین خطای بزرگی بزند.
غلامعلی جعفرزاده با اشاره به اینکه امروز جمع زیادی از جوانان این شهر در حال دفاع از حرم اهل بیت هستند و تا کنون 14 شهید در این راه تقدیم شده است افزود : جوانان گیلانی سد راه تکفیری ها شده اند و به جرات می توان گفت خاورمیانه مدیون رشادت های شیرمردان گیلانی است که در دامن زنان پیرو راه حضرت زینب(س) تربیت شده اند.
وی تصریح کرد : گیلان یکی از مهدهای فرهنگ کشور است و صدها ادیب ، دانشمند و علمای فرهیخته در طول ادوار مختلف داشته و دارد ، اگر بخواهم نام ببرم مثنوی هفتاد من شود که سرآمد همه آنها آیت الله بهجت است.
نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی خطاب به حجت الاسلام والمسلمین رفیعی گفت: در روزی که ایشان برای تفریح در گیلان حضور داشتند هزاران نفر از مردم این خطه پیاده و سواره راهی حرم حضرت امام (ره) بودند و در مراسم سالگرد ارتحال آن مرد بزرگ حضور داشتند. تا تجدید میثاق و بیعتی مجدد با آرمان های آن امام همام داشته باشند.
غلامعلی جعفرزاده افزود : ای کاش به جای تفریح در نقاط به تعبیر نادرست خودشان  اروپایی گیلان در ایام رحلت امام (ره ) یک ماه زودتر به گیلان می آمدند و در مراسم کنگره 8 هزار شهید استان شرکت می کردند و پای سخنان سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی می نشستند که فرمودند : گیلان افتخار ایران است ، ۸ هزار شهید انسان را متحیر می کند ، گیلان یک بهشت الهی است ، نعمتی الهی در ایران اسلامی که قابلیت های زیادی دارد ، استانی است که نخبگان و برجستگان زیادی دارد و هدایای فراوانی به اسلام هدیه کرده است.
وی گفت : این تفاوت دیدگاه 2 انسانی است که به این استان سفر کردند ، البته سردار سلیمانی کجا ؟ و ایشان کجا ؟
نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد : مقام معظم رهبری در وصف مردم گیلان فرمودند : آن کسانی که توانستند نمادهای گوناگونی در عرصه‌های مختلف از گیلان عرضه کنند و نشان بدهند، یکی دو تا نیستند ، این لشکر قدس گیلان، این بسیجیان گیلان، این جوانان مؤمن، این دانشوران و اندیشه ‌وران گیلان، دانشگاهیان گیلان، علمای بزرگوار، در دوران های مختلف نقش برجسته‌ای را از خودشان نشان دادند، که نمودارهای گوناگونی دارد که اگر انسان بخواهد این نمودارها را چه در دوران دفاع مقدس، چه در دوران مقابله‌ی با ضد انقلاب، چه در دوران بعد از پایان جنگ فهرست کند، یک فهرست طولانی است.
سرمایه‌های اساسی یک ملت همین چیزهائی است که نشانه‌ی بصیرت، نشانه‌ی عزم، نشانه‌ی بیداری و آگاهی است؛ اینها را باید نگه داشت.
غلامعلی جعفرزاده  خاطرنشان کرد: چه زیبا سرود مولوی 
ده مــرو،ده مــرد را احمــق کنــد عقل را بی نـور و بـی رونـق کنــد
قــولِ پیغمبـر شنــو ای مجتبـــی گــورِ عقــل آمـد،وطـن در روستـا
هـر که در رُستـا بود روزی و شـام تـا به مـاهی عقـل او نبــود تمـام
و آن که ماهی باشد انــدر روستــا روزگاری باشدش جهــل و عَمـی
ده چه باشد! شیخِ واصل نـا شــده دست در تقلیـد و در حجّت در زده
وی افزود : این مصداق حدیثی است که ، که هر کس روزی در ده بماند،یک ماه احمق
 می شود و اگر یک ماه در ده بماند ، عمری احمق خواهد ماند : « مَن سَکَنَ فِی القُری یوماً ، تَحَمَّقَ شهراً و مَن سَکَنی فِی القری شهرأ ، تَحَمَّقَ دَهرأ .»
نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی گفت : این حدیث یک دلالت جامعه شناسانه ی قوی دارد که طبق آن هر چه محیط انسان کوچک تر باشد، افق های ذهنی او محدود تر خواهد بود.
حجت الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی از استادان حوزه و دانشگاه و کارشناس مذهبی برنامه تلویزیونی سمت خدا چند روز گذشته در جمع نمازگزاران حرم مطهر حضرت معصومه (س) گفته بود : در ایام رحلت امام گیلان بودم که برخی از خیابان هایش با اروپا فرقی نداشت ، برخی با بی‌حجابی محض و لباس‌های نیمه عریان در خیابان حضور داشتند، چرا باید وضع استان گیلان اینگونه باشد؟۱۰ درصد کنترلی که نیروی انتظامی روی کمربند و سرعت و غیره دارد را روی حجاب بگذارد ، دولت فرهنگ را در کشور رها کرده است و این مساله بسیار خطرناک است و برای نظام جمهوری اسلامی چنین شرایطی خوب نیست، نمی‌گویم در گیلان کم‌حجابی یا بدحجابی بود بلکه بی‌حجابی محض بود و آیا چنین وضعی شایسته نظام اسلامی است؟ باید حرمت‌ها در نظام اسلامی حفظ شود، حرمت‌شکنی ماه رمضان با روزه‌خواری علنی و بی‌توجهی به حجاب و مسائل دینی است و باید این مسائل را رسیدگی کرد.
 
منبع : خبر گیلان