رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

واجدان شرایط در مرحله دوم انتخابات رشت و رودبار - نمایش محتوای خبر

 

 

واجدان شرایط در مرحله دوم انتخابات رشت و رودبار

شناسه : 237921147

واجدان شرایط در مرحله دوم انتخابات رشت و رودبار

رئیس ستاد انتخابات گیلان: 767 هزار و 620 نفر واجد شرایط مشارکت در مرحله دوم انتخابات در رشت و رودبار 
رئیس ستاد انتخابات استان گیلان گفت: در مرحله دوم انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، 767 هزار و 620 نفر واجد شرایط شرکت در انتخابات در شهرستان های رشت و رودبار هستند.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما محمد احمدی پور با بیان این تعداد از واجدین شرایط شرکت در مرحله دوم دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی افزود: از این تعداد 692 هزار و 778 نفر در شهرستان رشت و 74 هزار و 842 نفر واجد شرایط رأی دادن در شهرستان رودبار هستند. 
وی گفت : تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات توسط دستگاه های مربوطه و دست اندرکاران مهیا شده و هیچ مشکلی نداریم.
رئیس ستاد انتخابات گیلان با بیان اینکه برای این مرحله از انتخابات در این شهرستان ها 643 شعبه اخذ رای پیش بینی شده افزود : از این تعداد، 119 شعبه اخذ رأی برای شهرستان رودبار شامل 57 شعبه شهری و 62 روستایی و 524 شعبه برای شهرستان رشت شامل 204 شعبه شهری و 320 شعبه روستایی می باشد. 
احمدی پور گفت : هرکسی که در مرحله اول در هر حوزه انتخابیه ای رای داده است، باید در مرحله دوم نیز در همان حوزه انتخابیه رای خود را به صندوق بیندازد؛ البته کسانی که در مرحله اول در انتخابات شرکت نکرده اند، می توانند در این مرحله از انتخابات، شرکت کنند. 
وی افزود : با توجه به اینکه متولدین دهم اردیبهشت ماه سال 1377 و قبل از آن می توانند در این مرحله از انتخابات شرکت کنند، حدود دو هزار نفر رای اولی هستند. 
به گفته احمدی پور، در این مرحله از انتخابات حدود 15 هزار نفر به طور مستقیم در امر برگزاری انتخابات مشارکت دارند. 
رئیس ستاد انتخابات استان گیلان گفت: مردم می توانند در صورت مشاهده هرگونه نواقص و یا مشکل در فرآیند برگزاری انتخابات، علاوه بر تماس با فرمانداری های رشت و رودبار، با ستاد انتخابات استان از طریق شماره تلفن های 33282619، 33282602 و بازرسی انتخابات با شماره 33282305 تماس بگیرند. 
احمدی پور در پایان از مردم خواست تا رای گیری را در همان ساعت های اولیه انجام دهند و این امر را به ساعت های پایانی موکول نکنند.
مرحله دوم انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی امروز (جمعه) همزمان با 20 استان دیگر، در گیلان نیز در دو حوزه انتخابیه رشت و رودبار آغاز شد. 
در مرحله اول از دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در گیلان که هفتم اسفندماه سال گذشته برگزار شد، از 11 حوزه انتخابیه استان، 10 نماینده منتخب مردم شدند و انتخابات در دو حوزه رشت و رودبار، به مرحله دوم کشیده شد. 
در حوزه انتخابیه رشت در دور اول، یک نماینده از سه نماینده این شهرستان با کسب حد نصاب آراء و چهار نامزد که در دور اول بیشترین تعداد آراء را کسب کردند، برای کسب دو کرسی باقیمانده مجلس شورای اسلامی در این حوزه با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.
در حوزه انتخابیه رودبار نیز دو نامزد راه یافته به مرحله دوم انتخابات برای کسب یک کرسی نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی رقابت می کنند. 
 
منبع : خبر گیلان