سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

هیجان انتخاباتی در آخرین ساعات قانونی تبلیغات آستارا به اوج خود رسید - show-content

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

هیجان انتخاباتی در آخرین ساعات قانونی تبلیغات آستارا به اوج خود رسید

هیجان انتخاباتی در آخرین ساعات قانونی تبلیغات آستارا به اوج خود رسید


آستارا ـ هیجان و شور و شوق تبلیغات انتخاباتی در آخرین ساعات قانونی تبلیغات نامزدها از عصر امروز (چهارشنبه) شهر آستارا را فرا گرفت و به اوج خود رسید.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، در ساعات بعد از ظهر روز چهارشنبه تبلیغات داوطلبان انتخابات شوراها و اعضای ستادهای انتخاباتی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری به اوج خود رسید و تمام خیابان ها و معابر اصلی شهر مملو از عکس و پوستر تبلیغاتی نامزدهای چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شد.

هر چند که تبلیغات میدانی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در شهرستان آستارا تحت الشعاع تبلیغات نامزدهای شوراهای اسلامی قرار گرفته ولی هواداران نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری نیز در مقابل ستادهای انتخاباتی خود با توزیع عکس ، پوستر و تراکت های چاپی ، به تبلیغ نامزد مورد نظر خود اقدام کردند.

هواداران نامزدها با توسل به شیوه های گوناگون از جمله قرار دادن عکس و پوستر نامزد مورد نظر خود در زیر شیشه خودروهای عبوری ، تحویل دستی بروشورها و عکس ها و پذیرایی از رهگذران ، به تبلیغ نامزد مورد نظر خود پرداختند.

از صبح امروز شهر آستارا شلوغ تر از همیشه شد و نامزدها و هواداران آنها در آخرین روز تبلیغات از ساعات بعد از ظهر روز برای تبلیغ نامزد خود نهایت استفاده را کردند.

در آخرین روز تبلیغات ، پخش کارت های کوچک ، پوستر ، بروشور ، عکس و نیز پخش موسیقی از طریق بلندگوهای تعبیه شده در ستادهای انتخاباتی شور و هیجان خاصی به تبلیغات انتخاباتی در آستارا بخشید.

هم اکنون اغلب واحدهای تجاری شهرستان آستارا با نصب پوستر و عکس نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر آستارا اقدام به تبلیغ انتخاباتی کرده اند ولی همچون دوره های گذشته ، عکس و پوستر نامزدهای انتخاباتی ریاست جمهوری در کمتر مغازه ای به چشم می خورد.

نصب عکس ها بر روی خودروها و نیز نصب پوستر و عکس داوطلبان در محل های تعیین شده توسط فرمانداری شهرستان از جمله شیوه های تبلیغاتی هواداران نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی در شهرستان آستارا است.

علاوه بر این نامزدهای شوراهای اسلامی شهر در آستارا طبق برنامه ریزی فرمانداری ، در هفته جاری هر روز در چهار محل تعیین شده با سخنرانی در اجتماع هواداران خود ، به ارایه برنامه های تبلیغی خود پرداختند.

همچنین طی دور روز گذشته جمعی از هواداران نامزدهای انتخابات شوراها پس از پایان جلسات خانگی شبانه و یا سخنرانی، با راه اندازی کاروان های موتوری و خودرویی ، به تبلیغ نامزد خود پرداختند.

این کاروان های خودرویی در حالی که چراغ های خود را روشن کرده بودند ، بوق زنان به تردد در خیابانهای شهر پرداختند.

تبلیغات محیطی انتخابات در این دوره نسبت به دوره های قبل در شهرستان آستارا چندان زیاد نبود و به همین علت فضای تبلیغاتی تا حدود زیادی روال منطقی خود را طی کرد و درگیری بین هواداران نامزدها نیز اتفاق نیفتاد.

در این دوره از تبلیغات انتخاباتی در سطح شهر آستارا حقوق شهروندی در حد مطلوب رعایت شد و از خسارت رسانی به دیگران و نازیبا کردن چهره شهر با نصب پوستر بر در و دیوار و اماکن و تاسیسات عمومی شهری خودداری شد.

دیوارنویسی با اسپری های رنگی نیز از جمله مواردی است که در این دوره از انتخابات با رعایت اخلاق خوب تبلیغاتی در سطح معابر و کوچه های داخل شهر آستارا مشاهده نشده است.

روز جمعه 24 خردادماه ، یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و چهارمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا همزمان با سراسر کشور در 91 شعبه اخذ رای شهرستان آستارا برگزار می شود.