سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

هواشناسی هوای گیلان را از اواخر دوشنبه سرد و بارش زا پیش بینی کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

هواشناسی هوای گیلان را از اواخر دوشنبه سرد و بارش زا پیش بینی کرد

شناسه : 42270719

هواشناسی هوای گیلان را از اواخر دوشنبه سرد و بارش زا پیش بینی کرد

رشت - ایرنا - اداره کل هواشناسی استان گیلان با صدور اطلاعیه شماره 30، هوای استان را از اواخر وقت روز دوشنبه سرد و بارش زا پیش بینی کرد.

 

به گزارش ایرنا، بر اساس هشدار هواشناسی، بررسی و تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی نشان دهنده تقویت توده هوای سرد و بارش زا از اواخر روز دوشنبه در سواحل جنوبی دریای خزر می باشد.

در این اطلاعیه تاکید شده: این نفوذ به همراه ناپایداری سطوح فوقانی جو، شرایط را برای بارش باران، برف ، کاهش محسوس دما را بین پنج تا دوازده درجه سلسیوس و وزش باد شدید در استان فراهم می آورد.

بر اساس این پیش بینی؛ با توجه به نقشه های امروز (شنبه) شرایط بارش تا پایان هفته به تناوب ادامه خواهد داشت.

این اداره کل اعلام کرد؛ در این مدت، بازه دمای هوا در مناطق جلگه ای بین دو تا چهار درجه سلسیوس و در ارتفاعات نیز بین پنج تا 10درجه سلسیوس باشد و بیشینه سرعت باد بین 50تا 72کیلومتر بر ساعت خواهد بود.

اداره کل هواشناسی گیلان هشدار داد: آبگرفتگی معابر عمومی دور از انتظار نیست و به رانندگانی که قصد تردد در جاده ای کوهستانی دارند، توصیه می شود به زنجیر چرخ و تجهیزات لازم مجهز باشند.

در این اطلاعیه افزوده شده؛ همچنین با توجه به کاهش محسوس دما، بخش های مختلف کشاورزی، صنعتی، تامین و توزیع انرژی اقدامات لازم را به عمل آورند، ضمن آنکه در این مدت دریا مواج و توفانی بوده و برای صیادی و فعالیت های مرتبط با آن مناسب نیست.

بر اساس این گزارش، هوای استان در روز جاری (شنبه) نیمه ابری تا ابری و مه آلود، بارندگی متناوب و ارتفاعات بارش برف، صبح و ظهر روز یکشنبه؛ نیمه ابری تا ابری مه آلود، بارش پراکنده و عصر و شب؛ نیز قسمتی ابری تا ابری در بعضی نقاط با احتمال بارندگی خفیف پیش بینی شده است.

همچنین هوای استان برای صبح و ظهر روز دوشنبه کمی ابری تا نیمه ابری، گاهی افزایش ابر و عصر و شب نیز نیمه ابری تا ابری اواخر وقت همراه با وزش باد و بارش باران خواهد بود.

بر اساس این گزارش بیشینه و کمینه دمای شهر رشت در شبانه روز گذشته نیز به ترتیب 10و 7 درجه سلسیوس ثبت شده است.