جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

همه برای تحکیم وحدت اسلامی در جامعه تلاش کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

همه برای تحکیم وحدت اسلامی در جامعه تلاش کنند

شناسه : 145244272

همه برای تحکیم وحدت اسلامی در جامعه تلاش کنند

 رشت - ایرنا - فرماندار رضوانشهر در نشستی با ائمه جمعه و جماعات تشیع و تسنن این شهرستان گفت: همه باید برای تقویت و تحکیم وحدت اسلامی در کشور تلاش و همت کنند.

 

به گزارش خبرنگار ایرنا، حمیدرضا امام پناهی عصر شنبه در این نشست افزود: امروز گروه های تکفیری با کمک کشورهای مستکبر به جان امت های مسلمان منطقه افتاده اند لذا همگان باید با اهداف این شوم این گروه ها آشنا شوند.
وی با اشاره به نامه روشنگرانه و هدایت بخش رهبر فرزانه انقلاب به جوانان اروپایی و دعوت آنان به شناخت اسلام حقیقی ادامه داد: جمع کثیری از مردم جهان به سمت اسلام ناب محمدی روی آورده اند و با تحقیق و بررسی اطلاعاتشان را نسبت به دین اسلام بالا برده اند.
امام پناهی گفت: وحدتی که در کشور حاکم است، به برکت خون شهدا به رهبری رهبر فرزانه انقلاب و در سایه حمایت همه علمای دین است لذا آگاه سازی مردم و تبیین موضوع وحدت و اهمیت آن در دین مبین اسلام ، یکی از پررنگ ترین وظایف علماست.
وی عنوان کرد: اسلام، دین رافت و مهربانی است لذا همه باید در جهت تحکیم و تقویت وحدت اسلامی حرکت و تلاش کنیم.
فرماندار رضوانشهر به روز جهانی قدس به عنوان یادگار امام (ره) اشاره و اضافه کرد: امسال حضور مردم از جهات مختلف بسیار مهم است و نگاه دشمنان و استکبار جهانی این است که این حرکت کم رنگ شود بنابراین روحانیون و همه اقشار مختلف مردم باید در این راهپیمایی حضوری فعال داشته باشند.
امام جمعه رضوانشهر نیز در سخنانی با اشاره به سیره پیامبر اکرم (ص) و آیات قرآنی گفت: بالاترین معروف، سیره رسول گرامی اسلام (ص) است و علمای اهل سنت شهرستان ما، فضای همدلی و وحدت را حفظ کرده اند.
حجت الاسلام و المسلمین هادی حبیبی افزود: همه ما باید قدر نظام اسلامی را بدانیم، در کشور ما همه مذاهب و قومیت ها با وحدت و همدلی در کنار هم زندگی می کنند و این، از برکت خون شهدا و حضور علمای هوشیار است.
همچنین امام جمعه اهل سنت تالش در این نشست گفت: در همه مقاطع، علما نقش اساسی را در کشور ایفا کرده اند.
حجت الاسلام و المسلمین خانی پور ادامه داد: در حال حاضر ما یک وظیفه مهم داریم؛ باید در بین مردم آرامش ایجاد کنیم و قدر این امنیت را بدانیم و همه ما در قبال آرامشی که خداوند به برکت انقلاب اسلامی به ما ارزانی داشته، مسوول هستیم.
شهرستان رضوانشهر با حدود 80 هزار نفر جمعیت در 70 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده و حدود نیمی از جمعیت این مناطق را برادران و خواهران اهل سنت شافعی مذهب تشکیل می دهند.