رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

همایش نقش آمار در برنامه ریزی و بودجه بندی در دانشگاه گیلان - نمایش محتوای خبر

 

 

همایش نقش آمار در برنامه ریزی و بودجه بندی در دانشگاه گیلان

شناسه : 187035263

خبر اجتماعی

 به مناسبت روز ملی آمار همایشی با عنوان نقش آمار در برنامه ریزی و بودجه بندی در دانشگاه گیلان برگزار شد.
استاندار در مراسم افتتاح این همایش یکروزه بر ضرورت توجه هرچه بیشتر به مقوله آمار و اطلاعات در روند اداره ی امور اجرایی استان تاکید کرد و گفت: آمار و اطلاعات زیربنای برنامه ریزی در حوزه ی اجرایی و اداری است و بدون بهره گیری از این ظرفیت عظیم علمی نمی توان در برنامه ریزی ها به نتایج مطلوب دست یافت.
محمدعلی نجفی همچنین تخصص را لازمه ی استفاده ی درست از آمار و اطلاعات دانست و اضافه کرد : اجرای سرشماری ها گامی مهم برای به روز کردن اطلاعات و آمار است.
 وی از دست اندرکاران برنامه ریزی و اجرایی استان خواست ازهم اکنون باید تدابیر لازم را برای اجرای سرشماری نفوس و مسکن در سال آینده اتخاذ کنند.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان نیز هدف از برپایی همایش نقش آمار در برنامه ریزی و بودجه بندی را بهره گیری از نکته نظرات صاحب نظران آمار و اطلاعات کشور برای ارتقا کیفی نظام بودجه بندی و برنامه ریزی استان عنوان کرد.
 کیوان محمدی گفت : در همایش امروز 4 استاد  از دانشگاهای علامه طباطبایی و شهید بهشتی تهران در خصوص نظام آمارشناسی کشور، نقش برنامه ریزی در توسعه پایدار و متوازن منطقه ای و انقلاب اطلاعات در حکمرانی سخنرانی کردند.

منبع:خبرگیلان