سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

همایش شیرخوارگان حسینی - نمایش محتوای سیما

 

 

همایش شیرخوارگان حسینی

Loading the player...
این همایش به یاد حضرت علی اصغر (ع) کوچک ترین شهید کربلا و با هدف تکریم حماسه شیرخوار شهید اهل بیت (ع) به عنوان بزرگترین سند مظلومیت امام حسین (ع) در در مصلی امام خمینی (ره) شهر رشت، تکایا و مسجدهای شهرها و روستاهای گیلان با حضور پرشور مادران دلسوخته برگزار شد.
در این همایش مادران دلسوخته حسینی با بستن سربندهای سبز یا علی اصغر (ع) و خواندن لالایی، همنوا با مادر داغدار دشت نینوا، شهادت مظلومانه طفل شش ماه حضرت اباعبدالله الحسین (ع) را به سوگ نشستند.
ترویج سبک زندگی با بهره گیری از آموزه های دینی در فرهنگ عاشورایی ملموس است و هدف از این همایش، تربیت صحیح فرزندان از همان طفولیت با الگوگیری از سبک زندگی ائمه اطهار (ع) و تجدید بیعت با سرور و سالار شهیدان است.
روایتگری روز عاشورا، وعظ ، سخنرانی و مداحی و نوحه خوانی ، روایتگری ظهر عاشورا، شعرخوانی و آیین نذرنامه خوانی از جمله برنامه های این همایش بود.
گزارش از سایر شهرستان های استان گیلان نیز حاکی از برگزاری پرشور و شعور این مراسم معنوی و حضور خیل کثیری از مادرانی است که کودکان خود را با پیشانی بندهای منقش به نام کوچک ترین شهید دشت کربلا، به این آیین آورده اند.
 
سال تولید: 1394

تهیه کننده: عبدالله جلالی

دستیار تهیه: شهرام جعفری

کارگردان: علی حلوی 

صدا: عباس علی اکبری

نورپرداز: مهرداد محزون

تصویربرداران: مهدی پژمان – پژمان – محزون

تدوین: سید علی حسینی نسب

دستیاران فنی: ثبوتی- شیخ حسینی - هاتف - نادر صفایی - حجت بقایی